Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan adjam neki anyatej...

Hogyan adjam neki anyatej mellé a tápot?

Figyelt kérdés

1 hós a babám, eddig csak anyatejet kapott, de mostanában megnőtt az étvágya és nincs elég. Hogyan tudnám kiegészíteni táppal? Mikor adjam neki? Anyatej után kiegészítésképp vagy helyett és inkább fejjem le a soron következő cicit? 3 óránként eszünk. Egyébként hetente nagyon sokat hízik, 400 gokat.

Éjjel folyton enne, akkor mit adjak neki?

Karácsony után megyünk dokihoz, addig kellenne néhány ötlet, tapasztalataitok, mert sokat sír és vlhogy szeretnék segíteni neki.

Köszönöm!


2008. dec. 19. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jól gyarapszik mért akarsz neki tápszert adni?Ha nagyobb az étvágya igény szerint szoptasd minél többet van cicin annál több lesz a tej.hat hetes baba anyúkája
2008. dec. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sem volt elég tejem (szoptathattam igény szerint ami nálunk nagyjából 45 percenknti evésben merült ki, akkor sem lakott jól csak sírogált). Cici után adj neki, mi legalább is így csináljuk. Szopi után, csináld meg a tápszert, és így add neki (ha lehet ne szopi helyett)

Üdv, 3 hós rosszcsont mamája

2008. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
AZ elsö válaszoló vagyok 400gr hetente az nem kevés 1hónapos babánál az átlag 100-200gr között van.Igy nehéz elhinni hogy kevés a tej neki.egyébként egy hét éves és egy hat hetes kisbaba anyúkája vagyok.
2008. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs gond a súlygyarapodással, mégis éhes, ha befejeztük az evést. Fél óra múlva ébred és követel, sír. Nem akarom gyakrabban etetni, mert az hasfájóssá teheti. Vagy tegyem? Jó volna nem feladni és elővenni a tápszert ha nem muszáj, de nagy a késztetés, ha már 3 napja 2 órákat alszom...
2008. dec. 19. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Én nem vagyok tápszer ellenes, ha kell, hát kell. De abból amit leírsz, inkább a szopóreflex működésére gondolok. Vagyis, a babód ugyan jól lakott, de még szopizna. Kaja után ha még kér, inkább adj neki cumit. Ha tényleg éhes, ordítani fog pár perc múlva ha rájön hogy semmi nem jön belőle, viszont ha tényleg csak cumizna, legalább kiderül.

Ha mégis éhes, szerintem így is úgy is adhatod, ha anyatej után, akkor szerintem csak 30 ml-t kezdésnek, ha helyette, akkor 90. Legalábbis én így csinálnám.

Egyébként mindkét cicit kiüríti?

5 hetes baba anyukája

2008. dec. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat. Váltott mellből etetek, mert ha mindkét mellet odaadom, nem termelődik tej a következő etetésig. Azt hiszem tejem még volna, mert evés után is folyik, viszont nem tudok fejni, akárhogy is próbálom, baba meg türelmetlen, ha nem ömlik a szájába a tejcsi. Bimbóvédővel eszünk, ez is bekavarhat. De enélkül meg nem megy...:-((((
2008. dec. 19. 17:31
 7/7 anonim válasza:
nemtudom de te kivagy?:O
2010. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!