Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rémesen lefogytam szülés...

Rémesen lefogytam szülés után, hízási praktikák?

Figyelt kérdés
1 éve szoptatok és még szeretnék. De 5 kilóval vagyok a terhesség előtti súlyom alatt, kilátszik minden csontom, ijesztően nézek ki és állandóan fáradt vagyok. :( Ez az “igény szerinti ezmegaz” teljesen betábláz, nagyon kevés időt tudok magamra szakítani, de most a tükröt és a mérleget látva eléggé kétségbe estem és szeretnék hízni! Csak fogalmam sincs, hogyan, mert alap dolgok se jutnak eszembe. Mondjatok kérlek trükköket vagy hizlaló ételeket!

2022. jún. 8. 00:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Azóta sikerült felszedned valamennyit?

Ugyan én nem szülés miatt, hanem stresszel jártam így, ugyanis rűm úgy hat újonnan, hogy megy tőle a hasam.. És nem merek enni rendesen.

Én alapból vékony alkat vagyok ráadásul és most még abból adtam le, úgy képzeld el. kb 2 kg lement rólam 2 hét alatt. Szóval most roborálok megint.


Nekem régen úgy sikerült ebből kijönnöm, hogy először a kalóriát kellett helyre tenni. Ki kalkulálod az alap szükségletet és annál 2-400-al többet kell enni. Pl nekem 1500 a szinten tartás, 1900-2000-et eszem. Aztán ha ez már stabilan megy, mert tágult a gyomrod, akkor mellé edzés, de nem kardió! Hanem súlyzós edzés heti 2-3x. Így szedtem egyszer vissza 1 hónap alatt 3 kilót.

Fenntartani nehéz ezt, mert nekem ez fél éve nagyon ment már, sokat erősödtem, jó alakom lett, aztán jött egy adag stressz és abba hagytam az edzést, nem úgy ettem, le is ment.. Ki kel tartani mellette.

2022. nov. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
37%
21 - Szerintem az anyukának megvan a bőven elégséges mozgása otthon, séta a szabadban a gyerekkel, aztán evés és sok alvás elég. Ez viszont muszáj. És nyugalom, jó érzés, hogy jót tesz magával és a kicsivel, és minden rendben van. Ha nincs fizikai és érzelmi nyugalom, akkor nem mennek jól a dolgok (férjről, apukáról még nem beszéltem).
2022. nov. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

22


A két mozgás teljes mértékben eltérő. Két féle tömegnövelésről beszélhetünk, ha valaki "hízni" szeretne. "Dirty bulking" amikor csak a kalóriát emeled meg és gyakran egészségtelen ételekkel csak zsírt szed magára az illető.

Vagy "clean bulking", amikor ezt egészségesen teszi. Ez fehérjedús, kalória többletes táplálkozást jelent, ami mellé olyan mozgásforma javallott, ami izmot épít az emberre.

Tudom, hogy mozog az anyuka. Nyilván nem ücsörög a gyerekkel. De ez teljesen más jellegű mozgásforma. Mi több, akkor még több kalóriára lesz szüksége, mert az a jellegű mozgás zsírt éget el.

Nem azt mondom, hogy gyerek mellett minden másnap terembe kell járni. Otthon is tökéletes kis fél-1 órás edzés.

Én nagyon hosszú utat jártam meg ebben régen, mindig is vékony voltam. Aki vékony, annak csak így sikerül erősödnie egészségesen. Ezt orvos is és dietetikus is mondta nekem. Nem kötelező, de jóval nagyobb a fejlődés ilyen mozgás mellett.

Én segíteni szetettem volna a kérdezőnek, nem muszáj megfogadni, de lepontozni szerintem nem volt fair.

2022. nov. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!