Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csökkenteni szeretném a...

Csökkenteni szeretném a szoptatás számát eddig 5-szor evett, most a délelőtti szopi kiváltása utan a délutáninál tartok viszont igy màr éjjel is felkel 1-3 szor, mintha visszakövetelné, éjjel eddig nem kelt fel. (7 hónapos) hogy csökkenthetnèm igy?

Figyelt kérdés
2022. jún. 15. 04:36
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Ne csökkentsd. Adj neki, amikor kívánja.
2022. jún. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem kívánság műsor. Ki kell várnod amíg rendesen fog enni addig meg igény szerint kell szoptatni. Neki úgy látszik ennyi az igénye, neked ezt dobta a gép. Mondom ezt úgy hogy az én babám 2-3 óránként kel. Ez van a gyerek ilyen dolog, de ezt tudtam mikor megszültem őt. Lesz majd nyugisabb időszak is,bármilyen távolinak is tűnik majd és akkor meg ez az időszak fog hiányozni 😅
2022. jún. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Hidd el, ahogy halad a hozzátáplálás már nem fogja annyiszor kérni. Magától elhagyja majd.
2022. jún. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Hova rohansz? Bőven elég egy éves korban leszoktatni.
2022. jún. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Miért akarod csökkenteni? Ha már nem akarsz szoptatni, akkor 7 hónaposnál tápszert kell adni helyette, ugyanis a fő tápláléka a tej kell legyen. Ha mert a Mariska néni azt mondta, akkor ne csökkentsd!
2022. jún. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%

Lányom 8 hónapos.

Én kajával váltottam ki. Mellé víz.

Nappal már nem is cicizik, éjjel 2-3x kel.

Amíg a szoptatásról teljesen le nem szoktatod, addig várható az éjjeli kelés. Fiam 3 éves, őt 1 évesen szoktattam le teljesen. Nappal mar nem kérte, éjjel viszont 5-6x kelt. Leszoktattam, onnantól 1x kelt inni. De azt a mai napig.

2022. jún. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Nálunk az egyik már 3 hónaposan aludt magától, ő magától olyan havonta hagyott el egyet, ahogy egyre többet evett és másfél évesen szokott le végül az estiről szintén magától. A másik fiam (akit ugyanúgy altattam) 2-4x egy éjszaka 3 éves koráig. Ő is olyan másfél évesen tartott ott, hogy már csak az esti volt, aztán 2 évesen már éjszaka sem adtam neki, mert minden bajom volt. Erre csak 4 évesen aludta át először az éjszakát (és nem velünk aludt). Úgyhogy én nem látok semmi tuti összefüggést. Van, akinek használ, de van, akinek nem. És van rokon gyerek, akire panaszkodnak, hogy még 6 évesen is kelt, pedig tápszeres volt (akkor már rég nem:)).
2022. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!