Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babátok hány hónapos korában...

Babátok hány hónapos korában kezdtétek leszoktatni csak az éjszakai szoptatásról?

Figyelt kérdés
És hogy tettétek?
2022. jún. 13. 09:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
18 hónaposan amikor elválasztottam. Elmondtam neki hogy fáj a cicim, nem kap többet. 1-2 alkalommal volt kis pityergés és ennyi
2022. jún. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én csak az éjszakai kelések korit szeretném elhagyni, napközben ha épp nem eszik normális kaját akkor kap még tejet is. 10 hónapos lesz amúgy. Korai lenne még?
2022. jún. 13. 10:08
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Amíg nem megterhelő számodra,addig szoptass. A fiamat nemrég szoktattam le a napközbeni "csak úgy" szoptatásról, mostmár csak a délutáni alvásnál van és éjjel amikor akar(amikor ébred) de ez is max 1-2 alkalom. 2 éves lesz augusztusban. Én 2,5 éves korában tervezem leállítani az éjszaki szopiról bár ez attól függ,fog-e ébredni. Igazából ha már stabilan eszik mindent , jól vacsorázik és nem kell pótlás esetleg,akkor le lehet választani ha nem viseli meg a gyereket nagyon. A fiam nagyon cicis,esélyem nem lett volna leválasztani trauma nélkül.
2022. jún. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Annyira nem cicis az én fiam, napközben anélkül is bealszik már ringatva. Ma is csak egyszer szopizott hajnali 2kor. Addig viszont jó óránként kelt úgy hogy fél 9kor aludt el. Viszont szopi után aludt fél 7ig. Azért vagyok tanácstalan mert augusztusban fog először máshol aludni egy napot, szüleimnél. És már előre félek hogy fog vissza aludni ha nem kap cicit. Vagy kelhetnek hozzá óránként szüleim..
2022. jún. 13. 10:29
 5/22 anonim ***** válasza:
41%
Cumisüvegben csomagol hazai esetleg megoldást jelenthet arra az 1 alkalomra! :)
2022. jún. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Ha anyatejes, és nappal kap, akkor ha fejre állsz is fogja éjjel is kerni. Vagy leszoktatod teljesen, vagy éjjel is adod neki
2022. jún. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
6os, lassan szeretném majd teljesen leszoktatni olyan 1 éves kora körül. Mikor már szinte mindet fog enni és főleg mennyiséget.
2022. jún. 13. 11:08
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

Ugyan így vagyok :) illetve a fiammal is így voltam. Ott ahogy az 1et betöltötte szoktattam le, de nem csak éjjel, hanem teljesen. Eddig keltünk 5-6x,ahogy leszoktattam, utana 1x.


Most 8hós a kicsi. Lassan 9.

3x vele is kelek átlagosan.


De 1 éves kor a limit vele is.


Aztán most ezért lehet meg leszek kövezve.


6 voltam.

2022. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
És hogy csináltad 6os az első babánál? Nekem első gyerek így nem tudom hogy álljak neki. Illetve akkor ne az éjjeli szopik elhagyásával kezdjem?
2022. jún. 13. 11:24
 10/22 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk az éjszakai ébredéseket maguktól hagyták el mind a 4-en, azt le se merem írni, mikor, mert kinyírtok. 😄 Ha nem így lett volna, én vízzel próbálkoztam volna szopi helyett.
2022. jún. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!