Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vissza tudom még hozni a...

Vissza tudom még hozni a tejem pótlás nélkül?

Figyelt kérdés
A kisfiam az utóbbi időben nem igazán hízott (2 hós). Kaptam kölcsön egy mérleget, és meglepve láttam, hogy amikor úgy tűnik, hogy jól lakott, akkor is ilyen 50-80 grammot eszik! Kb.8x eszik egy nap. Mondanom sem kell, nagyon kétségbe estem. Továbbra sem sír, jó a kedve, de ez így biztos, hogy nem oké. Meddig lehet ezt így húzni? Mikor kell pótolni? (Szaporító fejést egész nap csinálom, megvan a minimum 3 l folyadék, és pihenni is próbálok valamennyit)
2022. jún. 16. 05:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

"Továbbra sem sír, jó a kedve, de ez így biztos, hogy nem oké"


Próbálom értelmezni: az a gondod, hogy nem sír?

Vágd a falhoz és problem solved. Szívesen.


Komolyan, hogy ott csinálnak problémát az emberek, ahol nincs.


Nem hízódisznót nevelsz, csak szólok.

Az anyatej kalóriatartalma pedig nem egyenesen arányos a mennyiségével.

2022. jún. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Gondolod ha éhes lenne nem sírna?
2022. jún. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Felejtsd el a mérleget, csak magadat stresszeled vele.
2022. jún. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Ne azt merd mennyit evett, hanem hogy mennyit hízott.

Nekem is csak ennyiket evett a fiam, mégis hízott tőle, igaz mindig csak a minimumot.

Egyszerűen nekem is csak annyi tejem volt mindig hogy épp elég, én is fejtem de az sem segített, meg hát ahogy nott, úgy volt egyre kevesebb időm ra. Hozzataplalasnal el is apadt, de én nem csináltam belőle nagy ügyet végül, elfogadtam hogy az én testem ilyen.

Egy valami volt ami néha bevált, mégpedig a 0%-os heineken sör, tegyél egy próbát, hátha neked is :)

2022. jún. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3 hete heti 50 grammokat hízik.
2022. jún. 16. 07:18
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Hát az elég keveske tényleg! Mit mond erre a védőnő/gyerekorvos? Ebben a melegben arra is oda kellene figyelni, hogy nehogy a folyadék kevés legyen neki.

Én amikor ennyire a határon voltam inkább elkezdtem a pótlást, de én lelkileg is abszolút el tudtam engedni ezt a szoptatás dolgot.

2022. jún. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A védőnőt hívtam fel, azt mondta, hogyha nem sír, van pisis pelenka, stb, várjunk még egy kicsit, 27.hétfőre kaptunk időpontot, hogy átbeszéljük, megkérjük, addig legyen cicin amennyit csak lehet. A gyerekorvos másfél hete látta, akkor még nem látszott ilyen vészesnek a tendencia.
2022. jún. 16. 08:02
 8/12 A kérdező kommentje:
*megmérjük
2022. jún. 16. 08:02
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

Amúgy vegulis nem rossz ötlet hogy meg vársz egy hetet, akkor már egyben látsz egy teljes havi hizást.

Egyébként a pótlás sem zárja ki a szoptatást teljesen, nekem legalábbis megmaradt mellette az ugyanannyi keveske tejem, és szoptatás után kapta a tápszert.

2022. jún. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, én sem zárkózom el, csak tudnám, hogy mivel teszek jót!
2022. jún. 16. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!