Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik sokat küzdöttek a szoptat...

Akik sokat küzdöttek a szoptatásért, mi vált be végül?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig, milyen keményen küzdöttetek?

Mi hozott végül eredményt? Hogyan éltétek meg ezt az egészet?


2022. jún. 17. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem sajnos semmi nem segített, kiderult hogy mivel korabban jött a fiam, épp nem lett koraszulott, ezért bem fejlodott még ki teljesen a rágó - szopo reflexe így sajnos tapszeres lett de megprobaltam mindent
2022. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után 11 nappal indult be a tejem. Császár volt (előtte másfél nap vajúdás). Rengeteget volt mellen a kisfiam az elején, de annyira kisebesedett a mellbimbóm, hogy volt egy teljes hét, amíg csak fejni tudtam (próbáltam), annyira fájt, ahogy szopott. Engem a bimbóvédő és a silverette "kupakok" mentettek meg, mert két szoptatás között rajta voltak a mellemen és így gyógyultak a sebek. Ebben az első majdnem két hétben tápszert kapott, cumisüvegből, de nem zavart be, tökéletesen szopott utána egészen 15 hónapos koráig (6 hónapos koráig kizárólagosan).
2022. jún. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az lemaradt, hogy én alapvetően nem éltem meg rosszul (a fizikai fájdalmon túl), elfogadtam, hogy lehet, hogy tápszeres lesz, vagy részben tápszeres, de az rendkívül rosszul érintett, hogy közben anyukám tolta, hogy de MINDENKÉPP szoptassak és úristen a tápszer az ördög találmánya. Ez a külső nyomás sokkal jobban megviselt, mint a kiváltó oka és sajnos meg is alapozta a szülés óta tartó kapcsolatunkat (anyukámmal mármint), azóta is nagyon keserű szájízzel emlékszem erre vissza.

2-es voltam

2022. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Mi még küzdünk, 4ik hete. Rengeteget iszok, próbálok pihenni amikor a kicsi is pihen, szedek tejszaporító vitamint, anyukámtól kaptam valami baromi drága svájci tejszaporításra/minőségjavításra jó shaket, hetente jár hozzám szoptatási tanácsadó, szaporító fejés minden szoptatás után… Na, hát ezektől nem lett több tejem.

Szerintem nálam már megvolt a mélypont ezzel kapcsolatban, 2 napig bőgtem, hogy hiába szoptatom 2 órán keresztül a babámat mérleg szerint csak 20g-ot szopizik, nyilván ez a stressz se tett jót a tejtermelésnek. Szörnyű anyának éreztem magam, aki nem képes tàplálni a gyerekét. Félreértés ne essék, semmi bajom a tápszerrel, csak arra készültem hogy anyatejes lesz ezért szörnyű kudarcnak éltem meg. Aztán beszélgettem pár anyuka barátnőmmel, akik hasonló helyzetben vannak/voltak, illetve a családom is nagyon támogató.

Most az a felállás, hogy megkapja a gyerek az anyatejet amíg van, amennyi van aztán ha elapad akkor tápszeres lesz. Nem ettől lesz valaki szar vagy jó anya, mert a nap végén nem az számít, hogy a gyerekem egészséges és boldog.

2022. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

*mert a nap végén csak az számít, hogy a gyerekem egészséges és boldog.

Bocsánat az elírásért!

2022. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

A tápszer.

4 hónapnyi szenvedés után a baba döntött úgy, hogy mell többé nem kell neki

2022. jún. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Az elsővel semmi. Kipróbáltam minden vitamint, teát, szaporító fejést, amíg ki nem esett a szájából non-stop mellen volt, pótlás SNS-ből ment. Viszont nem hízott, orvos cse..tetett, önbizalmam se volt, hogy folytassam, így 4 hónapos korára full tápszeres lett. Utólag derült ki, hogy esélyem se volt, a szajizmai nagyon rosszak voltak, képtelen volt mennyiséget kinyerni.

A másodikkal érezhetően könnyebb volt, 3 éven túl szoptattam.

2022. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
A lányom 2 hónaposan kezdett el szopni, addig fejtem+tápszer, meg kínlódtunk bimbóvédővel meg anélkül. 2 hónaposan rájött, hogy kell, aztán majdnem 3 éves volt, mire sikerült leszoktatnom a ciciről :)
2022. jún. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szintén mimt az utolsó válaszoló. 2 hónaposan jöttbrá a kisfiam a szopizás megfelelő technikájára, addig csak üvöltött mellen, így fejtem neki, mert tejem az volt akkor is bőven. Őszintén, nem gondoltam hogy valaha is tudom majd szoptatni így ez nálunk igazi happy end.
2022. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!