Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem elég a tejem, vagy egyszer...

Nem elég a tejem, vagy egyszerűen lusta?

Figyelt kérdés
1,5 hetes a babám. Ameddig csak szoptattam, végigszopizta és tekeregte az éjszakákat. A kórházban volt pár mérés, 10-20 g-ot evett, azt mondták, jó. Itthon viszont van 2 nagyobb gyermekem és nem bírok egész éjszaka ébren maradni szoptatni. Úgy szopizik, hogy akármennyire éhes, 1 perc után bealszik és keltegetni kell, hogy szívjon. Utána pelust cserélek és utána másik cici, de azt már sokszor nem kéri. Ha leteszem, akkor viszont pár perc múlva ébred és eszi a kezét, sír stb. Párszor megkínáltam tápszerrel és lelkesen benyomott 20-40 ml-t és többnyire aludt tőle pár órát. Szopizás után mindig csak pár percet alszik. Ezek szerint kevés a tejem és mindenképp tápszer kell? Próbaképpen lefejtem párszor a tejet és 30 meg 110 ml jött le. Nem értem, miert nem lakik jól a tejemtől. Ha a gyerekorvosok képletével számolok, 65 g anyatej elég lenne neki 3 óránként.

2022. jún. 19. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Akkor etesd cumisüvegből anyatejjel.
2022. jún. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Napközben is így kell keltegetni vagy csak éjszaka? Én adnék még neki egy kis időt, hátha belerázódik. Nem rossz cumisüvegből sem anyatejet adni neki, de sokkal macerásabb, mint éjszaka csak oldalra fordulni. Esetleg csak éjszaka üvegből adni neki a tejet és nappal szoptatni, hátha úgy nem szokik le a mellről, amíg változik valami. A pici babákban az a jó és a rossz is, hogy semmi nem állandó, úgyhogy hátha még változni fog. Addig meg kitartást!
2022. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Esetleg valami miatt nem tud jól szopni?


Meg ezt a módszert próbálhatod, ha bealszik a cicin:

[link]


A lényege, hogy szopi közben a kézi fejéshez hasonlóan megmyomod a melled, hogy jobban jöjjön a tej. Egyszerre túl keveset evő babáknak ajánlják többek között.

2022. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom a nyomkodást. Naponta talán 2 szopizás aktívabb, de többnyire ezt csinálja. Sőt, nappal még többet alszik. Pedig nem sárgult be és semmi nem indokolná.
2022. jún. 19. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
A nyelvét nem kellene felvágni? Nincs lenőve?
2022. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Hívj szoptatási tanácsadót
2022. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elvileg nincs lenőve. Fejni nem tudok, gyakorlatilag akárhányszor nekiállok, 2 percen belül ordít és abba kell hagynom a fejést. Mintha megérezné..
2022. jún. 19. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!