Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam egy hetes és egyszerűe...

Kisfiam egy hetes és egyszerűen nem akarja elfogadni a cicit. Tejem annyi van, hogy áztatom a ruháim. Így fejem a tejcit és cumiból adom Neki. Gond ez?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen eszik így. És nem akarom éheztetni, ezért etetem így, ciciből nem eszik semmit, ha órákat próbálkozunk sem.
2008. nov. 29. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm pont ugyanígy volt a kisfiával, kezdetben csak cumisüvegből fogadta el a tejet, a cicit nem volt hajlandó szívni, pedig volt hogy a védőnő tanácsára órákig éheztette. A kicsi ordított, de akkor sem szopott. Barátnőm folyamatosan fejt, úgy etette. Aztán úgy másfélhónapos korában egyszer csak elkezdte szopni a mellét, és azóta nincs ilyen gond. A cumiból kisebb erőfeszítéssel ki lehet szopizni a tejet, lehet, hogy amíg a baba picike volt, túl fárasztó volt neki a mell szívása.
2008. nov. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam se fogadta el a cicit. Bababarát kórházban született, mondták, hogy pohárból itassam, a cumisüvegről bajos rászoktatni a cicire. SZoptatási tanácsadó segített már a idehaza, nyugodt körülmények között, hogy megtanulja a szopcsizás technikáját. 2. nap már csinálta. NE kísérletezz, hívj ki tanácsadót, ha a védőnőd nem tud segíteni: Szoptatásért egyesület vagy La Leche Liga (azt hiszem, így írják). Van honlapja mindkét szervezetnek.
2008. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

sziasztok

nálunk pont forditva van-a cumisüveg nem kell.igy pl.egy esti szinház elképzelhetetlen.szerintem kináld meg minden evés időben-és lehet,h egyszer fordul a kocka-és kell majd.mi lenne,ha lefejnéd egy picit-és utána próbálnád.lehet,h annyira kemény,h nem jó neki.nekem is volt igy,ha kimaradt egy szopi

és nagyon kemény volt a cicim

2008. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

szia, remélem még elolvasod az én válaszomat is.

nekünk azért nem ment a szopi, mert nagyon fájt a mellem. Nem a technika volt rossz, érzékeny volt a mellem, a védőnő szerint is 1000-ből egy ilyen van. Még tápszert is kellett adnom a törpének az első hónapban. De próbálkoztunk és most 3 hónaposan igény szerint szopik. Úgyhogy ne add fel! Én is cumisüvegből adtam neki sokáig a lefejt tejet, és mégis szopizik, nem lett cimuzavaros, szerintem ez babafüggő. Aztán szép lassan elkezdtük a szopit, mindig csak annyit, hogy ne fájjon nagyon. ha éreztem, hogy már fáj a következő etetés cumisüveg volt. Aztán egyszercsak már nem fájt és azóta nincs cumisüveg. Szerintem minden etetés előtt próbáld cicire rakni, ha nem megy jöhet az üveg. aztán másnap próbáld megint. Előbb-utóbb elfogadja majd. A fejéssel vigyázz, nehogy elapadjon, mindig jó alaposan fejd le. Sok sikert és csak próbálkozz, hidd el, megéri. A cumisüveges etetés közelébe sem ér a szoptatásnak. Sok sikert kívánok! :)

2008. nov. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! igyekszünk akkor mindkét módszerrel :)
2008. nov. 30. 11:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is voltak hasonló gondok, de csak azért, mert a kisfiam születése után 4 napra inkubátorba került és ott üvegből etették. 2 napig szórakoztunk vele és nem akarta elfogadni a cicimet. Aztán megpróbáltuk bimbóvédővel (nekünk az avent-es vált be) és a mai napig azzal szopizik. Sajnos nálunk az is fennáll, hogy befelé forduló bimbóm van, Ő pedig még túl pici hogy rendesen be tudja kapni. Na meg persze nem utolsó sorban a kórházban kissé "szilikon-függőt" csináltak belőle. Ma viszont már nagyon ügyes, igaz még kell neki üvegből pótolni.

Szerintem egy próbát megér.

2008. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!