Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma kisfiam egyszerűen nem...

Ma kisfiam egyszerűen nem hajlandó cicizni. Tápszert is kap mert kevés a tejem, de eddig mindig cici után kapta. Most elkezd szopni néhányat sziv és elkezd sirni. Vajon lusta kiszivni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha megnyomom szivárog a tejci.5 hetes.
2008. aug. 2. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan ez a helyzet.Már egy hete.Remélem valaki tud valami okosat mondani.14 hetes babáról van szó
2008. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem vagyok teljesen biztos, hogy így van,de én így tapasztaltam a babámnál: ha cicizés közben sírt akkor előfordult, hogy fájt a hasija, de utána szopizott;másik változat, hogy nincs eeje szívni a tejcsit. amíg az első tej ömlik a mellemből, addig csak kortyolni kell, de mikor már jobban kell szívni, akkor feladja. viszont ha én megpróbálom kiszorítani a melemből a tejcsit, és csak "szivárog"- ahogy te mondod- akkor nálam azt jelenti, hogy nincs több:( úgy tudom, hogy akkor van igazán tej, ha megnyomod, és spriccel...erre kell figyelni. 3 hetes bab mamija.
2008. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
NEkem is 3 hetes a babám .Annyi tejem van amiből jól lakik,de arra figyelni kell,hogy szopi közben is igyak,mert így termelődik szopi közben is a tej.Ha nem iszok eleget nappal nincs is tejem annyi.Mondjuk én fejem is magamat utánna.ha csak pár mili is jön le de kiszedem .Nekem sem spriccel,de pl most este 90grammot evett meg csak az egyikből-ez kb 90ml.Szépen hízik is a kis drágám.Mondjuk én megszállottamn mérem is,mert az elején nem volt tejem elég és rohamosan fogyott-nem is mértem mindig.Azóta odafigyelek erre.Amúgy én minden szopi előtt megmosom a cicimet jó meleg vízzel és átdörzsölöm-ekkor már csöpög a tejem,ha úgy érzem nem jön neki elég vagy ellustul a cicin akkor megbüfizetetem és újra rárakom adott esetben váltok a másikra.Mi jól lakun így.Az elején nekünk is kellett a hozzá táplálás tommiee tippee-s üvegünk van,de ő igényli is a cicit és ha nem is akarná elfogadni is kényszeríteném,mert elapadna a tej és egye azt ne a tápszert.Csak ha már minden kötél szakad akkor tápszerezném,de mindent megteszek,hogy legyen tejem.
2008. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
azért nem akar szopizni, mert rájőtt, hogy az üvegből könnyebben jön akkor meg mért strapálja magát. Ha nem akarod, hogy teljesen tápszeres baba legyen akkor a hozzátáplálást kanállal csináld, feledtesd el vele hogy létezik cumisüveg, egy pár napig nagyon nehéz lesz mindkettőtöknek, de kitartás, megéri. A melledből meg fejd le a tejet óránként vagy még gyakrabban, így egy idő után lesz elég tejed, és elhagyhatod a tápszert, különben ha sok a tej akkor könnyebben is jön a babának.Sok szerencsét, és kitartást.
2008. aug. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!