Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnàm leszoktatni a...

Hogyan tudnàm leszoktatni a ciciröl a 9 hónapos kislànyomat?

Figyelt kérdés

A baba nemrég kezdett el szilàrdabb tàplàlékot enni, de a fő tápláléka még mindig az anyatej. Napközben ki is jön a 3 órás szoptatásokkal, ami még nem is annyira megterhelő, de az esték és az éjszakák már elviselhetetlenek számomra. 2 óráig altatom, mert amint elalszik, és beteszem az ágyába, 10 perc múlva felébred. Ezt játszuk 2-3 óráig, amíg egyszer végre el nem alszik, de az éjszak hátralévő részében is óránként ébred. Rajtam, pontosabban a cicimen kívül semmi nem tudja megnyugtatni… hiába próbáltam simogatással, ringatással, énekléssel, csak a cicivel tud visszaaludni. Cumit sajnos soha nem fogadta el, hiába próbálkozok még mindig szorgalmasan. Úgy érzem bekerültünk egy mókuskerékbe, és nem látom a kiutat. Van esetleg valakinek valami ötlete, mit próbálhatnék még meg?

Nappali alvásai szinte nincsenek, pontosan ezért, mert akkor is csak addig alszik, amíg a szájában van a cici. Mivel van egy nagy testvére nem engedhetem meg magamnak, hogy lefeküdjek vele, vagy hagyjam a cicin aludni.



2022. jún. 19. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
A cumit és a cumisüveget sem fogadja el? Próbáltad lefejni és cumisüvegből adni neki?
2022. jún. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A cumisüveget sem fogadja el, lefejt anyatejjel sem sajnos.
2022. jún. 19. 22:01
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Hát akkor én egy alvás szakértővel beszélnék a helyedben, bár egyszer végig hallgattam egy előadást, sajnos ilyen pozitiv leszoktatás nem igazán van, azt mondták meg kell várni ezt az időszakot, na most a drasztikus az a sírni hagyás, ami traumatikus ugyan de egy pár nap múlva megoldja a problémát, ami azt jelenti nem kell bezárni a szobába este és reggel nyitni az ajtót viszont semmilyen hiszti hatására sem kaphat cicit, persze felemelni, ringatni lehet. Én egyik pártján se vagyok csak szerintem ez a 2 lehetőség van
2022. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Èn megpròbàlnàm kèsőbb altatni. Ha elaludt ne azonnal tedd le, vàrd meg, mìg mèlyen alszik. Ha ejjel magad mellè veszed, akkor anèlkül tudod szoptatni, hogy ki kène kelned az àgybòl.

Napközben ùgy nem tudod altatni, hogy 3-asban a naggyal bekuckòztok valahova, ès addig a nagynak mesèlsz?

2022. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Az ágyba be ne vedd szerintem, még az kéne neked. Utána meg alig tudod majd a kiságyba szoktatni
2022. jún. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk a babaöböl lett a megoldás de 15 hónapos kora óta alszik a saját ágyában (minden gond nelkul szokott at)

2 éves 10 hónapos volt amikor abbahagytam vele a szoptatást.

Az éjszakák atalvasa, az éjszakai szopasrol való leszokas a saját ágyba szoktatassal egyidőben jött. Pár napig az apja ment át visszaaltatni meg este megbeszéltük vele, hogy a cici is aludni szeretne, nappal van csak.

2022. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Én szoptatás alatt fehér zajt használok a mobilomon, azon belül is porszívót. Csak így nyugszik le.Illetve hason alszik, külön szobában.
2022. jún. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aludj vele napközben. A nagynak meg indíts mesét arra a 1,5 órára. (Tudom, a TV nem szép, gyerekbarát megoldás, de ha egyedül vagy velük, a legegyszerűbb megoldás).


Ha alszol a kicsivel napközben, nem leszel így kifáradva, jogosan kiborulva az esti ébredésektől.


Még a nagy is nyer vele, több türelmed lesz hozzá.


Éjszaka meg: külön altatni a babát, a legnagyobb önszivatás. Ha melletted van, ki sem kell kelned az ágyból, csak félálomban odahúzod a cicidre, s alszotok tovább mindketten.


Én legalábbis lusta vagyok hozzá, hogy ennyiszer felébredjek, mozgásra ösztökéljem a testem, felkeljek, éete menjek, megszoptassam, majd vissza... Nagyon haragudnék a babámra, ha ezzel kínoznám magam.


A jól kötődő anyatejes babák többször ébrednek éjszaka, de így nem olyan megterhelő.

2022. jún. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!