Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor helyezitek át másik...

Mikor helyezitek át másik mellre a babát?

Figyelt kérdés

5 hetes babámat két mellből etetem, de sosem tudom mikor kéne áttenni a másikra. Mindig olvasom, hogy hagyjuk küzdeni a sűrűbb tejért, de így a végtelenségig is elszopizgat úgy, hogy annak a nagy része ritka kortyolgatás már csak.

Aztán ha átrakom a másikra, ott 10 perc alatt jól lakik és elalszik.

Szóval meddig érdemes erőltetni, hogy küzdjön egy mellel?


2022. júl. 1. 01:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Én sosem tettem át őket, nekem is követhetőbb volt és ők sem panaszkodtak. Ha túl sűrűn váltogatod, csak a híg, cukros előtejet kapja meg, attól fájhat a hasa.
2022. júl. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, pont ezért kérdezem. Egy mell nem elég neki, nem lakik jól.
2022. júl. 1. 04:12
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Nekem ennyi idősen kb fél órát volt az egyik oldalon, ugyanennyit a másikon. Nagyon lassan evett, de kb 2 órára jóllakott.
2022. júl. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Kis túlzással akkor tettem át, amikor már csak üvöltött a mellemre. Ha csendesen "elbabrált" vele, még nem váltottam, mert legalább stimulálta. Ha éhes volt, mindig egyértelműen kifejezte, hogy "bameg ebből már semmi sem jön, add a másikat".
2022. júl. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

10 perc után szoktam, de az én babám már nagyobb. Olyan picinél talán jobb a 20 perc. De az is jó, ha hagyod, míg kedve van. Nem kell rajta idegeskedni.


Amúgy ajánlom ezt a cikket:


[link]


A lényege, hogy ez az előtej-hátsótej dolog túl van lihegve, és nyugodtan szoptass két mellből. Ha a túl cukros tej bajt csinál, az a kakin is látszik, egyértelmű jelei vannak. A hízás jobban függ a bevitt tejmennyiségtől, minthogy első vagy hátsó, ami egyébként is egy folytonos skála.

2022. júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak akkor tettem àt, amikor màr èrezhetően alig jött az egyikből, ès mégis èhes maradt..

Vàltott mellből szoptattam.

2022. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6. Vagyok


Kb így mint a 4-es

Csak nem tudtam volna ilyen szemléletesen elmagyarázni.



Amúgy be is állt és elég is lett később az 1 mell is..

2022. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogyha engedném, hogy csendben elbabráljon egy mellen, amíg szeretne, akkor szó szerint egésznap szoptatnék, sosem engedné el, nem üvölt, elnyammog.

Egy idő után elkezd mozgolódni, húzza a bimbóm, elégedetlenkedik, úgy sejtem ez lehet az a pont, amikor megelégeli, vagy nem is tudom. Ha leválasztom rögtön nyammog, cuppog, nyújtogatja a nyelvét, szopogatja az öklét. Ugyanez van ha 20 perc után választom le, meg akkoris, ha 1,5 óra után. Ilyenkor szoktam kínálni neki a másik mellet, csak nem tudom mennyi időt kéne hagynom nyammogni. Egy mell után nem elégedett.

Megjegyzem kb. 4 napja szinte állandóan cicin van, mert ez az igénye és igyekszem kielégíteni. Az elején még ment az egy mellből szoptatás, jelenleg nem. Lassan azt érzem, hogy kettő is kevés, de igyekszem nem elkeseredni.

2022. júl. 1. 16:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha kettő is kevés, akkor újabb 20 perc után tedd vissza az első cicire. Addigra talál benne megint egy kis tejet. Ha az is kevés, akkor újabb 10 perc után megint átrakhatod stb. Ez még jobb, mint a szaporító fejés, irtó szerencséd van, hogy bármennyit hajlandó nyammogni a cicin a babád :-)


Ezt a cikket is elolvashatod:


[link]

2022. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Meleg van

Plusz lehet növekesés ugrása is van.

Ne aggódj!

2022. júl. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!