Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 13 hónapos kisfiam még szopizi...

13 hónapos kisfiam még szopizik,de hetek óta küzdök ezzel! Kipirosodik és kirepedezik a mellbimbóm,kiszárad,hámlik. Ha az egyik rendbe jön akkor a másik 'megy tönkre'. Valakinek voltak hasolnló problémái?

Figyelt kérdés

1 évig szinte semmi gond nem volt! Tudom már nem létszükséglet,de nem egyszerű egy cicifüggővel!

Próbaltam a canestent,neogranormont segítenek is de csak addig amíg újra nem kezdi el szívni!

Aztán megint előjön a szárazság,hámlás kipirododas viszketes is.

Van hogy nem tudom neki odaadni mar egyiket sem mert mindkettövel hasonló problémak vannak es iszonyatosan faj,foleg ha kireped!

Tippek mi okozhatja ezt?



2021. okt. 3. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Szedj vitamint,igyál sok vizet és próbáld ki a Lansinoh bimbóvédő krémjét,állítólag csodát tesz.

13 hónaposom van,az enyém meg harap,durván..szval jelenleg sebes és lila vagyok. Együttérzek veled. :D

2021. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Te kened bimbóvédővel a sebek miatt?

Neked is nagyon fáj? Mennyire érzed nyűgnek?

Szeretném addig amíg csak lehet szoptatni,de így hogy csak a baj van vele es fajdalom nem tudom meg éri-e a hetekig tartó szenvedés!

2021. okt. 3. 11:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is az első válaszoló által ajánlott bimbóvédő krémet használtam mikor kellett és tényleg nagyon jó! Ráadásul még le is szopizhatja a baba (ha ez szempont)!

Nálam viszont nem ez jelentett megoldást a problémára hanem a bimbóvédő használata. Kérdés, hogy ezt vajon elfogadná-e a pici. Mi kezdetektől fogva használtuk aztán sikerült leszoktatni. Később ismét rászorultam volna, akkor már nem fogadta el a kisfiam.. Egy próbát megér!

2021. okt. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Garmastan krém esetleg ;)
2021. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem valami gomba okozza? Mert egy év után ez nem gyakori és a leírt tünetek nagyon olyasmik. Nincs a babának szájpenésze?
2021. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Kövezzetek meg, de ha már elmúlt 1 éves a gyerek, és ilyen szinten fájdalmas meg kínlódás az egész szoptatás, én biztos nem szenvednék vele.

Megnézném azt a 13 hónapost, akinek visszaadnám a mellemet akár csak egyszer is a szájába azután, hogy véresre/lilára harapta. Azért a lóf.sznak is van vége. De hát ez én vagyok.

2021. okt. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Kedves 6-os, a Kérdező nem arra volt kíváncsi, hogy hol a lóf*sz vége, hanem az okát próbálja kideríteni a problémájának. Nem a Te nívós véleményed érdekli a szoptatásról...meg mást se. A hozzászólásod nem túl építő, mirefel kritizálod a Kérdezőt?

Ment az X.

2021. okt. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Énis a gombára gondoltam,ezert kentem canestennel amit lemostam mielott adtam volna neki. Szájpenésze nincs de gondoltam hogy mindent bevesz a szajaba es attol kialakulhat gomas fertozes.. de a krem elmulasztja aztan ismet kialakul...

Köszi az ertelmes valaszokat es a krem javaslatokat is!

Kedves utolso! En nem a gyermekemet hibaztatom a problemam miatt szoval probalom menteni a menthetot!

Igazabol leginkabb mar csak alvashoz keri es tudom hogy szuksege van meg ra.. sajnalom ha te nem igy gondolod

2021. okt. 3. 15:02
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
Én is arra gondolnék, hogy valami gomba vagy ilyesmi okozhatja, nem tudom, miért pontoztátok le a #5-öst, azért a leírt tünetek nem éppen a harapdálás miatt lehetnek. Nekem is aktív cicista 14 hónaposom van, néha ráharap, de az nem viszketős-hámlós-kipirosodós téma sosem, szóval szerintem ez valami bőrbetegség lehet. Krémekkel persze megpróbálhatod kezelni, de érdemes tényleg a baba szájában kutatni az elsődleges problémaforrást.
2021. okt. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszonom teljesen egyetertek 7-es! Ment neked a pipaaa
2021. okt. 3. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!