Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés előtt vannak arra...

Szülés előtt vannak arra utaló jelek, hogy az illető tud-e majd szoptatni, vagy ez csak szülés után derül ki?

Figyelt kérdés
2022. júl. 4. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nincs, és a mellméret sem számít.
2022. júl. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs
2022. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Hát,figyelj. Anyukámnak és a húgomnak se volt előteje. Anyukám nem tudott szoptatni. Húgom tudott volna, 3x is,de nem akart.


Nekem 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem konkrétan. 2 évig szoptattam, rengeteg tejem volt. Utána még 2.5 évig volt tej a melleimben.


Szóval valamennyit számított az,hogy már terhesen is annyi tejem volt. De sokan meg azt mondják, nem számít. Szerintem embere válogatja. Nálam számított. Első terhesség volt,első (és utolsó) gyerek.

2022. júl. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bizonyos fejlődési rendellenességek, amik kevés tejmiriggyel járnak együtt. Tudtommal a csőmell ilyen például. Aki ebben érintett, annál már a terhesség előtt is lehet tudni, hogy valószínűleg kevesebb teje lesz. Másrészt ha lapos vagy befelé forduló a mellbimbó, az általában megnehezíti a szoptatást. Megoldható attól még, csak esetleg plusz kitartás kell, amit nem feltétlen tesz bele valaki.
2022. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok. 0ra pontoztak,pedig leírtam a TAPASZTALATAIMAT. Vajon hány válaszoló írt még a SAJÁT tapasztalatai alapján rajtam kívül?
2022. júl. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

5, szerintem nem jól értelmezed azt, hogy mi az, hogy összefüggés van két dolog között. Ha nálad pont jött valami a melledből már szülés előtt, és utána sok tejed is volt, az lehet összefüggés, de lehet véletlen egybeesés is. Csak akkor jelenthetjük ki, hogy összefüggés van, ha sok nőt vizsgálunk, statisztikát készítünk.


Nincs értelme azt mondani ilyen témában, hogy "nálam volt összefüggés", egy gyerek alapján. Esetleg akkor, ha van 5 gyereked, abból 3-nál volt tejed szülés előtt és szoptatni is tudtál, 2-nél pedig nem volt és nem is tudtál szoptatni. Ez már tényleg sejtet valamilyen összefüggést, még ha lehet akár véletlen is.


Ez pont egy olyan kérdés, ahol a személyes tapaszalat kevésbé hasznos, mivel csak sok-sok esetből lehet helyes következtetést levonni. (Mindamellett én nem pontoztalak le, nem nyomtam se pirosat, se zöldet.)

2022. júl. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én se pontoztalak. Nyugi. Biztos igazad van,azért is írtam,hogy sokan nem hiszik,hogy van összefüggés. De nálam így volt. Én legalább írtam valamit. Nem annyit, hogy "Nem".
2022. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit.

Érdeklődve olvastam a válaszokat.

2022. júl. 4. 22:17
 9/10 anonim válasza:
100%
Az jött be a tapasztalatok szerint hogy akit szoptattak az tud szoptatni. Az anya és a két nagymama a döntő. Ha nem volt teje anyukádnak de az apádat szoptata a nagyid akkor is van esély arra hogy te tudjál.
2022. júl. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt előtejem, viszont a melleim megduzzadtak terhesség alatt, nagyon jó volt 😂

Másfél éves lesz lassan a fiam és még mindig szopizik, naponta legalább 3x... Mai napig van tejem jócskán.

2022. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!