Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy ezért nem...

Lehetséges, hogy ezért nem indult be még a tejem? Vajon nem is fog már?

Figyelt kérdés
Nagyon hosszú szülésem volt, 30 órát vajúdtam amit mondanom se kell, hogy nagyon megszenvedtem és mégis császár lett a vége. Viszont a hosszú vajúdás miatt a babámnál gyulladás lépett fel így a kora babákhoz került már másnap, antibiotikumos kezelésre. Napközben 3 óránként mehettem hozzá etetni de hiába próbálkoztunk a szopival pár cseppnél több nem jött így mindig kapott pótlást. Próbáltam fejni is hátha, de még egy rendes cseppet sem tudtam kipréselni. Hétfő este műtöttek ha ez számít vmit..
2022. júl. 7. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam minden komplikáció után is csak 5. Nap reggel lövellt be


Fejni nem tudtam

De a baba szívott annyit, hogy gyarapodott icipicit, hogy hazamehessünk

2022. júl. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én simán szültem. Így is a 4.nap végere indult be mind a 2x a tej. Mellszívóval 2 cseppet sem tudtam kieröltetni soha. Pedig 1 évig, most meg 9.hónapja szoptatok
2022. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Milyen barbár helyen szültél, hogy háromóránként engedtek/nek a gyerekedhez, te jó ég :(((((
2022. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elején pár csepp is elég. Kesobb is egy ideig csak diónyi a gyomra.Plusz folyton tedd cicire ha igényli ,3 óránként kevés. Fejés közben masszírozd a melled q bimbó felé, csak a fejőgép magában nem elég. Akkor lesz sok tejed ha a tested érzi hogy igény van rá( sokat rakod cicire).
2022. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

#3 és #4es. Koraszülöttekhez került a gyermeke, ott pedig protokoll, hogy csak 3 óránként mehet be látogató, sajnos ezzel a kérdező nem tud mit csinálni, amíg a gyerek vissza nem kerül a sima gyermekágyas osztályra.


Szerintem először is nyugodj meg és igyekezz pihenni. Császár után nagyon gyakori, hogy 4. vagy 5. nap indul be. Próbálj vele annyi időt tölteni, amit lehet, ha pedig kikerül, akkor tudod majd gyakran mellre tenni.

Addig pedig igyál sokat, pihenj és ha van mégis kis tejes, akkor fejd.

2022. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

#5 Jobb helyeken a PIC-en is folyamatosan együtt lehet a baba és a mama. Sőt, a mamák hordozzák a korababákat. De nem mindegy, hogy hogyan veszed ki a babát az inkubátorból, meg hogy tartod magadon. Szóval ahol nincs erre felkészülve a személyzet, ott nem érdemes verni az asztalt.

Kérdező: próbálj megnyugodni. Éhenhalni egész biztos nem fog a babád, így vagy úgy, de fogod tudni táplálni. Amennyit csak lehet, tedd mellre. Próbáld kerülni a pótlást. Az semmit sem jelent, hogy mennyit tudsz kifejni. A baba sokkal hatékonyabban szív, mint bármelyik mellszívó. Pihenj sokat a babával, bújjatok össze, lehetőleg legyetek bőrkontaktusban.

Az újszülöttnek nagyon pici a gyomra, pár cseppnél több tej nem fér bele. Most még valószínűleg kolosztrumod van. Ez az előtej. Nagyon sűrű, de szó szerint mérhetetlenül kevés. Egy esetleges próbaszoptatásnál 0 gramm különbség lesz az etetés előtti és utáni súly között. De ettől ne rémülj meg, csak szoptass tovább.

Ha meg úgy érzed, hogy ez nagyon nem megy, akkor hagyd a csudába, adj tápszert. 😉

2022. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ös hétfőn műtötték, hamarosan hazamegy csak azért írtam hogy otthon viszont ne tartsa a 3 órát
2022. júl. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Vagyok


Szintén ezek után sokáig és pótlásmentesen szoptattam.


Kitartás!!

2022. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!