Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha úgy érzem kevés a tejem,...

Ha úgy érzem kevés a tejem, megkínálhatom szoptatás után tápszerrel? Ha mégis jóllakott el fogja utasítani? Ha kell a pótlás csak annyit fog enni, amíg kell neki?

Figyelt kérdés
2022. júl. 15. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha éhes úgyis sír szoptatas után és látod rajta hogy még cicizne. Ha szépen gyarapszik a súlya, én nem adnék neki tapszert. Inkább fejj szoptatas után, ha úgy érzed hogy kevesebb a tejed. Mennyi idős? Lehet növekedési ugrás is, olyankor én is mindig megijedtem, hogy elapad, de pár nap alatt helyreallt a rend :)
2022. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Miből gondolod, hogy kevés a tejed? A baba nyugtalan szopi után? Van elég kakis-pisis pelus?
2022. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem igy mukodik. Miert lenne keves a tejed ? Ennek ket jele van.

1) ordit eves utan

2) NINCS pisis pelus egyaltalan


Melyik van nalad ? Ha egyik sem, akkor nem keves a tejed.


Ha megtomod szopi utan tapszerrel, a gyomra kitagul, visszabukja, vagy olyan hasfajast csinalsz neki aminek te sem orulnel.

2022. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ha kell a pótlás csak annyit fog enni, amíg kell neki?"


Ebben ne bízz. Mindkét gyerekem olyan volt, hogy nem lehetett eleget adni nekik. Bármikor kínáltam őket, mindig elfogadták. A különbség, hogy a lányom visszahányta, a fiam még azt se.

Viszont a pótlás egyenes út a full tápszerességhez. Nagyon nehéz csak annyit adni, amennyit muszáj.

Szoptatási tanácsadó egyébként úgy mondta, hogyha a minimális gyarapodás megvan, ne adjak. Ha stagnál, egy-két hétig kivárhatok. Ha fogy, emeljük a pótlást, de mindig a legutolsó utáni pillanatban. Előbb szoptatás ezerrel. Bal-jobb-bal-jobb... És véletlenül se rendszeresen, minden szoptatás után, hanem csak ha tényleg hiába rakosgatom, csak nem nyugszik meg.

2022. júl. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha szépen gyarapszik, nem kell. Ha letudod választani kisebb nyűgivel, szintén nem kell.

Ha nem gyarapszik, vagy nyugtalan, sírós baba az éhségtől, akkor kell. Korának megfelelő mértékben KIEGÉSZÍTÉSKÉNT és nem helyettesítésként.

Az én babám pl. nem gyarapodott megfelelően, ezért cicin, tápszondával egészítettük ki. Ha tudom lefejt tejjel, ha nem, akkor tápszerrel. De ez max napi 30-40 ml tápszert jelent. (2 hónapos baba). Ha elég volt neki a cici, akkor elutasítja igen, de ő nem egy mohó baba. Amióta így eszik, mintha kicserélték volna. Kaptam egy iszonyat nyugis nézelődő babát.

2022. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!