Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Újszülött baba szoptatása....

Újszülött baba szoptatása. Anyukák, hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Honnan tudjátok, hogy a baba jóllakott?


Pl. az imént szoptattam meg, elég hosszasan. Cseréltem pelust, amire felkelt, így kapott egy kis cicit utána, de már nem volt álmos, éhesnek tűnt, nyöszörgött. Elvileg nem volt elég a tejem akkor? Mit csináljak? Visszatértem cicire egyébként, de ez már nagyon hosszú. Szerintetek? Tippek esetleg? Ha nem hallom, hogy nyelne, csak cumizik? Annyira nehéz ez.


2022. júl. 15. 15:28
 1/10 A kérdező kommentje:
* visszatettem (aut. korrektor volt)
2022. júl. 15. 15:29
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Amikor kérte,adtam. Ezt csináltam 2 évig. De én szerencsés vagyok, 8 hónapos terhes koromtól folyt a tejem,annyi volt. Úgyhogy nem volt gond.
2022. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Azt nem csak hallanok kell, hanem érezned is, ahogy a tejcsatornából kiszívja. Szopás után, ha nyöszörög, természetes. Emészt, lehet, bélgáz, egyebek.
2022. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóllakott,akkor meg mindig elengedte a cicit. Szóval biztos voltam benne,hogy jóllakott.
2022. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Az első néhány hét erről szól, hogy látszik és cicizik. Próbálj közben te is pihenni, el fog múlni :)
2022. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Nekik ez az egyetlen nyugalompont az életükben. Maga a szopó mozdulattal nyugtatja magát, tehát a cici nem csak táplálék hanem a nugalmat biztonságot jelentő pont. Ezt hívják komfortcicizésnek, amit jó hagyni, főleg az elején, ha lehetőséged van rá, mert hiába nem eszik belőle, ettől még stimulálja a melled. Kitartást! Ez az időszak erről szól
2022. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

"de ez már nagyon hosszú"


Hosszú, de nincs olyan hogy túl hosszú.

Az első időszak a többségnek néhány szerencsést kivéve, erről szól: non-stop szoptatás. Eszik, bealszik, ébred, folytatja. Így áll be a kereslet kínálat.

Vannak akiknek gyorsan beáll, mások hosszú hetekig kínlódnak míg vagy feladják, vagy belerázódnak.

Elsővel 2 hónapnál feladtam, nem hittem magamban, egyre több tápszert kapott, 4 hónapos korára teljesen tápszeres lett.

Másodikkal kitartottam, de vele is szopacs volt az első 5 (!) hónap. Folyton azt hittem, hogy nem elég, mert annyira gyakran kérte, de végül csak beállt egy élhetőbb napirend.

2022. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Mi második hónapja küzdünk. Hallgass a megérzéseidre. A szoptatási tanácsadó szerint akkor elégedett, jóllakott egy baba, ha álmában sem szopizik, lecsatlakozik magától a ciciről.

Egy jó tanács. Ha elalszik, akkor hagyd pihenni, ne pelenkázd. Nézd meg előtte, hogy kell-e cserélni, aztán szopi. Biztos ciki, de ha elalszik cicin, akkor én a kakis pelust sem szoktam sebtében letépni róla, ha becsusszant evés közben. Persze ha éber, akkor igen.

2022. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Én 3 hónapig szoptattam 0-24. Sosem mértem mennyit eszik, mennyi ideig kéri. Amíg hetente hízott (és jó sokat hízott!), úgy voltam vele biztos elég. Nekem ezt a védőnő tanácsolta, hogy ne kattanjak meg és teljesen igaza volt. Csomó barátnőmnek ezért ment el a teje, mert sík ideg volt, hogy nem tudja mennyit eszik a baba, és az elég e, és nem azt nézték, hogy hetente híznak e eleget, hanem a komfortszopi iránti igényt összekeverték az éhséggel, így tápszer, cumizavar stb.

Úgyhogy ezt tanácsolom én is. Amíg hízik, ne foglalkozz vele mennyiszer kéri, csak hagyd hadd szopizzon. És nem, nem fog örökké rajtad ragadni, magától fogja ritkítani az alkalmakat.

2022. júl. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár hét nehéz, de jó esetben hamar beáll. Nálunk a második hónap már sokkal könnyebb volt, akkorra 2-3 óránként evett és egyre hamarabb lerendezte a cicit. Kitartás, hamarosan jobb lesz! :)
2022. júl. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!