Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet h butasagot fogok...

Lehet h butasagot fogok kerdezni, de ha szopi kozbe elalszik a baba akkor nem kell felebreszteni h bofiztessem? Nem lesz igy baja? Ti hogyan csinaljatok?

Figyelt kérdés

Epp tegnap olvastam a szoptatassal kapcsolatban h az ujszulottet minel tobbszor kell bofiztetni.De itt tobszor olvastam h szopi utan elalszik a baba.Akkor h oldjatok meg?Nem okoz fulladast vagy stb..

Bocsanat a sok buta kerdesert.

37+5 hetes kismama vagyok es elso babas.


2009. jún. 3. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
gyerekfüggő ez is. az enyém sose bukott még, és böfizni fekve is képes. most már két hónapos, és a hasfájást hírből se ismerjük. nekem is első gyerek, az első 1 hetem arra ment rá, hogy miért nem böfög miért nem böfög, aztán azóta megszoktam, hogy ő ilyen és kész. egyébként meg ha szopi közben elalszik, jobb felébreszteni.(csak az oxitocin miatt szundít be.) az a legjobb, ha ébredés után szoptatod meg, úgy biztos nem azért alszik el, mert álmos, hagyod picit játszani, nézelődni, vagy átpelenkázod, aztán már álmosodik is, rakod le és alszik. én sosem altatom kaja után, ennek köszönhetően 6 hetesen már átaludta az éjszakát. kicsit elmásztam a témától, bocs. vissza a főmenübe: ne azért ébreszd fel, hogy böfizzen, hanem azért, hogy nézelődjön. :)
2009. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
mi, én örültem ha elaludt és letudtam tenni, elszaladni wcre enni stb. Sose ébresztettem fel.Hason sem akart lenni 4 hónapos koráig, semmi baja nem volt , aminek ki kell jönnije az úgyis kijön, nem feltétlen szopi után.Van hogy csak 30 percel evés után jött ki a böfi, mert mozgattam a picit
2009. jún. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Elsonek:sajnalom h vki lepontozott:(

Pontozgatas helyett inkabb irhatott volna.

2009. jún. 3. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elaludt a picikéd, mindig oldalt fektesd és a hátát támaszd meg. Én egy összetekert törölközőt használtam erre a célra. Így - ha jön a büfi - nem nyeli vissza és nyugodtan alukálhat...:)

Az én tündérem is nehezen büfizett, de ez jól bevált nála. Ja és mellesleg nem kopott ki a haja hátul a fején, mivel az oldalán aludt.


Könnyű, szép szülést és boldog babás éveket Nektek!

2009. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Háát nem ide kapcsolódik, hanem az előttem szólóhoz. Nekem az ortopéd orvos mondta, hogy nem szabad oldalt fektetni a babát, csak hason vagy háton.
2009. jún. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én babám az első hónapokban állandóan bukott, már nem is használtam pelenkát a vállamra, hanem a pólókat cseréltem magamon állandóan. Igény szerint szoptattam, nálunk ez vált be...

A szopi után/közben (ha abbahagyja vmi miatt a szopit), akkor böfiztesd meg. Viszont, ha bealszik, akkor várjál egy picit. Mert ha álomba nyammogja magát, akkor nem nyel levegőt szopi közben, és így nem képződik légbuborék, viszont ha degeszre hamizza magát, és utána ettől alszik be, akkor lesz böfi. A szopi után várjál jópár percet. Ha elkezd mocorogni, fogatja a fejét, stb, de közben alszik, akkor zavarja egy böfi, meg kell böfiztetni. Nekem sikerült néha úgy, hogy nem ébredt fel. Lehajolsz hozzá, magadhoz öleled, és úgy emelkedsz fügőlegesbe, és kimasszírozod a böfit...de van olyan, hogy attól indul el a légbuborék, hogy megmozdítod és berakod a kiságyba, ilyenkor is meg kell böfiztetni. Viszont éjszaka sokszor nem is ébred fel igazán, félálomban szól, hogy szopizni szeretne, és alszik szopi közben.

Az, hogy a baba szopizik, és utána alszik, vagy utána játszik ugyanúgy babafüggő, mint az, hogy igény szerint szopizik, vagy rendszer szerint...nálunk szopi után muszáj volt pihentetni, mert különben ha nekiállt játszani, és hasrafordult, stb, akkor jött ki belőle a cucc a hasizomgyakorlatoktól...

2009. jún. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem lehet oldalt fektetni a babát, akkor a csecsemős nővérek biztosan hülyeséget beszéltek...minden újszülöttet az oldalára fektettek, amikor az én babám született.

Kérdezőnek: ha megszületett a babád, kérdezd meg, hogyan fektetheted és aszerint cselekedj.

Csak megjegyzem, hogy 10 hónapos a manóm és semmi baja nincs attól, hogy az oldalán altattam. Amikor megtanult fordulni, megkereste azt a pozíciót, ahogy neki kényelmes...:)

2009. jún. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 klaudia0119 válasza:
A babát abban az esetben nem lehet oldalra fordítani ha csípő problémás!
2017. okt. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!