Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tegyek különbséget...

Hogyan tegyek különbséget aközött, hogy a babám éhes, vagy fent van?

Figyelt kérdés

Reggel 9-kor reggelizett (cici), 10 előtt raktam le, de nem aludt, így gondoltam felveszem, míg elkészül a kávém. Ahogy felvettem, egy furcsa hang (mint böfögés, csak hangosabb) jött ki a torkán, majd mint a Niagara vízesés, kb. úgy kijött belőle minden. Ez az első alkalom, hogy hányt (olyan volt, hogy visszajött egy kicsi). Szerintetek túlette magát?


10 utántól 11-ig szoptattam, simogattam, és végre bealudt. Leraktam. Elmentem zuhanyozni gyorsan, mivel én is kaptam bőven a hányásból. 20 perc volt, de már ő fel is ébredt. Azóta is fent van, szopik, elég intenzíven, nagyon néz. 12:30 után leraktam, hogy egyek. Nem sírt, de ugyancsak nagyon nézelődött (tudom, nem kell mindig aludnia, hadd nézelődjön), közben szopta a cumit, de jó erőteljesen (míg ettem, addig raktam a szájába). Utána cici megint, nem sír, csak nagyra meresztett szemekkel nézelődik. Nem tudtam, hogy éhes, vagy sokat evett. Mert reggel is ezt csinálta, aztán puff, kijött minden. Féltem adni neki extrát, de úgy éreztem, hogy a mellem lelkét is kiszopta, nem igazán hallottam nyelni, legalábbis nem úgy mint máskor, így adtam 30 ml tápszert. Ahogy megette, behunyta a szemét. Még kicsit fent volt, de aztán bealudt. Mostanra.


A kérdésem az lenne, hogyha ilyen sokáig szoptatok, akkor lehetséges, hogy nincs elég tej számára, azért van fent? Csak annyira zavaró, mert reggel is hasonlóan viselkedett, de akkor meg hányt...🤷🏻‍♀️ Csak mert szopik és szopik és szopik, amit nem bánnák én, de nem értem az okát, viszont szeretném. Szerintetek?


2022. júl. 27. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős?


Amíg van elegendő pisis, kakis pelus, és szépen gyarapszik a súlya, addig teljesen rendben van a tejed, nem kell neki tápszer. Hagyd nyugodtan nézelődni, nem kell állandóan szopizni vagy aludni,foleg ha nem is nyűgös.

2022. júl. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 Két hetes múlott. Persze, igazad van, illetve én is tudom. Én szívesen fogom, sétálok is vele, nem feltétlenül rakom le, persze magamra is kell idő, ha minimális is. Csak tudod ma, mikor kijött minden belőle, megijedtem. Mostmár az van, hogy nem tudom, hogy éhes e, azért nézelődik még, vagy túlette magát, s ezért nem alszik, mert nem érzi kényelmesen magát.


3800 g felett született. 3500 volt, mikor hazahoztuk (kórházban kellett lennünk pár napig), most 4300 gramm.


Ohh, felébredt, sír ....

2022. júl. 27. 14:03
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Két hetesen a cicimen lógott, ha nem büfizteted akkor pedig hányni fog. Ennyi. Ilyenkor természetes hogy ennyit eszik.
2022. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyszer-kétszer elofordul, hogy nagyobbat bukik, sőt sokszor csak mi hisszük azt, hogy ez olyan durva, pedig egyáltalán nem jön ki minden,valoszinu akkor sok volt neki, elofordul, lesz még ilyen többször is. A bofizetetes tenyleg fontos. És ha csak nézelődök, akkor valószínű, hogy nem éhes. Ha sír, látod hogy a szájával keresi a cicit, cuppog, rágja az öklét, akkor ehes. Az sem jó, ha nem tapasztalja meg milyen éhesnek lenni. Nagyon jó anyukája vagy, a sulya szuper próbálj kicsit megnyugodni és akkor meghallod az osztoneidet is :)
2022. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, egyszer én is azt gondoltam, hogy "na, most visszabukta az egész tejet". Aztán megmértem (koraszülött, így mértem a szoptatásokat). A mérleg szerint 10 g-ot bukott vissza... Ami mérési hibával együtt is max. 20-30 g lehetett. Amúgy evett 70 g-ot előtte. Szóval szerintem ne izgulj ezen, hogy most bukik vagy mi van. Ha sír, kínáld meg, ha éhségjeleket látsz, kínáld meg, ha már rég evett és ébren van, kínáld meg. Ha van bőven pisis pelus, nem látod a kiszáradás jeleit, kezd olyan bágyadt lenni, akkor pedig ne aggódj. Ha kevés a pisis pelus, és van mérleg otthon, esetleg megpróbálhatod mérni, mennyit eszik, vagy konzultálj a védőnővel. De amíg minden oké, nem kell aggódni. Akkor se lesz baja, ha mondjuk egy növekedési ugrás miatt nem tudod 100%-ban kielégíteni a tejigényét, Pár nap, és utoléri a kínálat a keresletet.
2022. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gyarapodás mellett mégis miért adsz neki tápszert? Ha szoptatni akarod, akkor ezzel csak magadnak teszel keresztbe, a tápszeres kiegészítés miatt tejmennyiség nem termelődik eléggé + kockáztatod a cumizavart.
2022. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Azért kap tápszert, mert az elején kellett, a védőnő kiidegelt rendesen ezzel. Belém verte azt, hogy nincs elég tejem, adjam neki minden etetés után a tápszert (ha megeszi persze).


Az ilyen napokon, mint ma is, hogy konkrétan 9-től 3-ig csak etetem, de még mindig nem jó valami, egyszerűen kikészít. A férjem most is végül megetette tápszerrel, mert mérleg szerint 40 ml-t evett. Most alszik. Mondjuk jó, most legutóbb 40 ml, bár a fene tudja, hogyan számoljam, hisz reggeltől maraton van szoptatok. És miért van az, hogy amint megkapta a tápszert, bealudt? Szegény szopik, szopik, de nem kapott eleget. Azt nem mondom, hogy ez mindig így van, mert 130, 110 stb ml-t is mérek etetéseként, de úgy látszik ezt a maratont nem tudja a mellem kiszolgálni(?) Sajnálom szegényt, mert nagyon is szopik, őstehetség sokan mondják a kezdetektől, aztán csak nem kap eleget. Én meg azért fizikailag sem vagyok a toppon. Beteg vagyok + alváshiány+ 6 órán át szoptatok és látom, hogy a kisbabám nem kap eleget, vagy valami nem stimmel... Lelkileg megvisel. Tudom, az eleje ilyen sz@r (sokszor), de ez most nem vigasztal. Rendesen félek attól, hogy nem tudok neki elegendő tejet adni. Éjszaka is falatozom. A mérlegelés- igen, van mérlegem. De az ilyen egybefolyós etetéseknél feladom, fárasztó. Hallottam könnyen kiidegeli a szülőket egyébként az állandó méricskélés.

2022. júl. 27. 15:31
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért eszik ilyen sokat, mert híznia kell, nem azért mert éhes. A tápszer meg tömít ezért alszik el, nem azért mert jól lakott. Sok sajnos a hülye védőnő aki beparáztatja a kismamákat. Hidd el van elég tejed,de ilyen kicsi baba állandóan éhes és nem azért mert éhezik, hanem azért mert tudja hogy híznia kell és igyekszik annyit enni hogy növekedni tudjon. A méregetés meg fölösleges csak idegessé tesz.
2022. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és sokat kell inni, nem a sok evéstől van a tej. Ajánlom a szoptatási tanácsadás facebook csoportot.
2022. júl. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha beteg vagy, csökkenhet a tej átmenetileg, de ez nem baj. Maratoni szopinál, ha mérni akarod, elég pelenkázás után és a következő pelenkázás előtt mérni, plusz a párologtatás miatt egy kicsit rászámolsz. Nyugodtan válts mellet 20 percenként, vagy 10, ha csoffadtak már. Pár cseppet hadd találjon benne, az motiváció és így tovább ingerli, szívja kitartóan. De semmi baja nem lesz, ha most kap tápszert is, és ha jobban leszel, elhagyjátok lassan.
2022. júl. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!