Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálja ezt a kislányom?

Miért csinálja ezt a kislányom?

Figyelt kérdés
8 hetes lesz vasárnap. Eddig szépen 3-4 óránként evett napközben, de két napja 1,5-2 óra eltelte után üvölt a kajáért. Segítsetek miért lehet ez?
2010. szept. 22. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődési ugrás állhat a háttérben. Ilyenkor rohamosan kezd növekedni a baba, ehhez több tejre lenne szükség, de ugye a te szervezeted nem tud azonnal átállni. Ha a babád igényei szerint szoptatsz, annyiszor, ahányszor csak ő kéri, néhány nap alatt újra beáll a tested a megnövekedett igények szerint. Ne pótolj, hanem szoptass, ahányszor csak kéri, mert ha pótolsz, a szervezeted nem kap elegendő ingert, így nem lesz több a tej!
2010. szept. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsővel egyet értek. Nincs semmi gond, igény szerint kell szoptatni és beáll!
2010. szept. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert éhes. Eggyáltalán nem biztos,hogy ha óránként szoptatod,több lesz a tejed. A hasa viszont fájni fog a sürű szoptatástól. Ha egy-két nap alatt nem változiik,akkor kérd az orvosod tanácsát inkább,mint az itteni sok okosét.
2010. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első és második válaszolónak adok igazat. A fiam kb 3 hónapos korában ugyan így voltunk: 1,5 óránként kért cicit. A gyerekorvos azzal riogatott, hogy el fog apadni a tejem, hát nem lett igaza. Most 4 hónapos a legényke, és látványosan visszavett az étvágya, újabban 2,5-3 óránként kér, gyakran csak az egyikből (amúgy mindkét mellből szoptatok).

Szóval adj neki, ha igényli! :)

2010. szept. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

20.52 vagyok. Még egy gondolat: Nem hasfájós a fiam, pedig igény szerint szopik, van hogy éjjel óránként kér cicit, és olyankor nem is büfiztetem, hiszen bealszunk mindketten...

Szóval a begyöpösödött elméletek helyett el szabad fogadni a régesrégi-újakat ;) is.

2010. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nalunk is hasonlo volt, 4.hettol 5-11-ig sirt, hasfajasra gondoltam, pedig ehes volt. adtam neki kozben is, 3 orankent, nem gondoltam volna. Szepen gyarapodott. Vannak ilyen fejlodesi kiugrasok. Sir, ha ehes, igy tudatja, ne aggoj, adj neki ilyenkor.
2010. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!