Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálja ezt 5,5 hónapos...

Miért csinálja ezt 5,5 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés

6 hetes korától 5 hónapos koráig átaludta az éjszakát. 4 hónaposan a védőnő unszolására (gyerekorvossal megbeszélt módon) elkezdtem a hozzátáplálást gyümölccsel. Csak és kizárólag szoptatás után kóstoltatok. 5 hónapos korától próbálkoznunk kell a főzelékkel is (védőnői unszolásra). Jelenleg így néz ki a napunk. Reggel fél kilenc szopi. Délelőtt fél tizenegy szopi és utána kb. 50 ml gyümölcs. Délután fél kettő körül szoptatás és utána max. 40 ml főzelék. Négy óra körül szoptatás és kb. 60 ml gyümölcs. Hét-nyolc körül szoptatás. Kilenc körül szoptatás. Tizengy körül szoptatás. Rossz esetben hajnal kettőkor ismét szopi. Fél hat körül szopi. Sosem sír szoptatás után, hogy éhes lenne, ha rákínálom a másik mellem már nem fogadja el. Több gyümölcsöt, főzeléket nem fogad el.

Ez előtt ötször szopott és vígan aludt éjszaka. A védőnő szerint viszont nem gyarapodott eléggé, kierőszakolta, hogy kezdjem hozzátáplálni. Azóta így megváltozott az életünk. Próbáltam, hogy elhagyom a hozzátáplálást. De a helyzet változatlan maradt. Viszont nem kért többször sem enni. Mit csináljak, hogy nyugodtabb legyen a nappalunk és az éjszakánk?


2011. szept. 30. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a súlya a babának? Ha nyugodt, kiegyensúlyozott baba volt, akkor alaptalan volt a hozzátáplálás megkezdése, főként ilyen erőltetett tempóban. Minden újonnan bevezett alapanyag után érdemes legalább egy hetet várni a következő dolog bevezetésével, csak így derül ki, hogy mit nem szeret vagy mitől hasfájós, szorulásos, stb. hirtelen a baba. A másik, hogy a hozzátáplálást nem főzelékkel kezdjük, hanem gyümölcslével-zöldséglével, ebből kell egy-két kiskanállal kínálni neki napjában egyszer. Ha ez nem okoz problémát, utána lehet gyümölcs-zöldségpépre átállni, kombinálni az alapanyagokat, stb. Számomra az is furcsa, hogy napjában háromszor hozzátáplálsz, ez nagyon sok egy ekkora anyatejes babának. Ráadásul a hozzátáplálást mindig reggel kezdjük, így ha hasfájás az eredménye, akkor azon estére-éjszakára túlvagy.

Szerintem állj le a hozzátáplálással egy pár hétre, és utána a fentiek szerint próbáld meg újra, szépen fokozatosan, nem fél hónap alatt három étkezést bevezetve. Nézz utána a neten, mit ajánlanak gyermek gasztroenterológusok ebben a témában, vagy keress meg egyet személyesen, a védőnőd sajnos nagyon furcsa dolgokat javasol neked.

2011. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem rosszul írtam le. 4 hónaposan 5050 gramm és 63 centi volt. Ekkor a védőnő szerint alultáplált volt. A gyerekorvos és szerintem is kiegyensúlyozott, egészséges baba volt, igaz madárcsontozatú pillekönnyű. Szerintünk ez genetika. Végül is a gyerekorvos úgy döntött enged a védőnőnek kezdjem el gyümölccsel a hozzátáplálást, sinlackal keverve. A sinlactól olyan szorulásos lett szegény, hogy erőszakkal nyomtuk ki belőle a kakit. Ezek után ezt nem voltam hajlandó tovább adni. Maradtak a gyümölcsök napi egyszer. Őszibarack, Alma, Banán, Szőlő. Már majdnem 5 hónapos volt, amikor uzsonnára is kínáltam neki. A gyerekorvos utasítására 5 hónapos korától el kezdtem bevezetni a krumplit majd sütőtökkel később céklával kevertem. Ezeket már dél körül próbáljuk. A védőnő szerint ezt így nem helyesen teszem. A gyümölcsöt abba kéne hagynom és csak főzeléket kéne adnom. Idézem: Minden szoptatás előtt!!! Napi 5 alkalommal, így megkapná a kellő vitamint és tápanyagot. Na erre én nem vagyok hajlandó. Lehet hülye vagyok, de én sem eszek reggelire főzeléket, pláne nem szoptatás előtt, hogy még a tejem mennyisége is csökkenjen. Amúgy egy hónap alatt 500 grammot és 4 cm-ert nőtt.
2011. szept. 30. 10:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd a védőnőnek, hogy mindent az ő utasításai szerint csinálsz, és tedd, ahogy szerinted a legjobb. Ha jól értem, ti is madárcsontúak vagytok, sajnos az itthon használt táblázatba nem férnek bele az átlagnál vékonyabb/alacsonyabb vagy kövérebb/magasabb szülők gyerekei. Az indiaiak több gyerektípust is megkülönböztetnek, és őket külön is kezelik, a ti babátok ezek szerint őzike típusú, és ez a szó szerintem mindent el is mond.

Sajnos ilyen védőnőt fogtatok ki, szabad védőnő választás nincs, tehát rajta nem tudtok változtatni. Ekkora súlyhoz szerintem egyáltalán nem kicsi ez a súlynövekedés egy hónap alatt.

Mi pont a másik véglet vagyunk, magas apa, nagy súllyal született, jó szopizó gyerek gigantikus súlygyarapodással. A doki konklúziója: ne szoptassam ennyit, túl nagy....

Magadra halgass és figyelj a gyerek jelzéseire, egyértelmű, hogy erre a hozzátápláslára neki még nem volt szüksége.

2011. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőd úgy hülye, ahogy van! hA A DOKI NEM LÁT SEMMI PROBLÉMÁT, TELJESEN FÖLÖSLEGES 6 HÓNAPOS KOR ALATT BÁRMIFÉLE HOZZÁTÁPLÁLÁST ELKEZDENI EGY NORMÁLISAN FEJLŐDŐ, KIEGYENSÚLYOZOTT, JÓL SZOPÓ BABÁNÁL. aZ MEG NONSZENSZ, HOGY KÖTELEZZENEK BÁRMIRE! a HOZZÁTÁPLÁLÁS NEM VERSENY, ÉS NEM SZABAD ERŐSZAKOSAN SE CSINÁLNI. mINDIG CSAK A BABA KORÁNAK MEGFELELŐEN ÉS AZ Ő IGÉNYEIT FIGYELEMBEVÉVE. kÉT FÉLE MÓDSZER LEHETSÉGES: 1. SZOPTATÁS ELŐTT KÍNÁLOD, ANNIT ADSZ, AMIT ELFOGAD, MAJD MEGKÍNÁLOD CICIVEL. íGY ELŐBB-UTÓBB KIVÁLTASZ EGY TELJES ÉTKEZÉST. eZT AKKOR ÉRDEMES CSINÁLNI, HA A CÉL A MIHAMARABBI ELVÁLASZTÁS. 2. A MÁSIK A VALÓDI HOZZÁTÁPLÁLÁS, AMIT TE IS CSINÁLSZ, AZAZ SZOPI UTÁN KÍNÁLOD A SZILÁRD ÉTELT. iLYENKOR A BABÁRA BÍZOD MIBŐL ENNE TÖBBET, MAJD Ő MAGA FOG ELVÁLASZTÓDNI, HA ÚGY ÉRZI, ITT AZ IDŐ.

(bocsi, most nézem, hogy csupa nagy betűvel írtam... Sajnos nem fiogyeltem a Caps lock-ra, de már nem írom újra)

Kínálni lehet a nap bármely szakában, de egyféle ételt csupán 1x. Igazad van, mi se eszünk reggelire főzeléket! A babád még picie ahhoz, hogy minden étkezésre főtt ételt egyen, az emésztőszervei sem képesek feldolgozni (lásd, Sinlack). Miért kellene neki ennél többet enni? Az én lányom 8 hónaposan sem evett többet, mint a tiéd és eszébe se jutott senkinek beletömni. Ne hallgass a védőnőre! Ha a babád genetikusan kis vékonyka, akkor nhiába kínozod azzal, hogy erőszakkal eteted, csak azt éred el, hogy később komoly evésproblémái lesznek. Én meghallgatnám a védőnőt, kedvesen mosolyognék, majd gyorsan elfelejteném, amit mondott... Nem kell ám a baba minden lélegzetvételéről beszámolni neki :) Sajnos néha olyan dolgokba is beleszólnak, amit kívülről nem tudhatnak. Pl. meg kellene érteni, hogy nem minden baba lesz 1 évesen 10 kiló, nem mindegyik eszik meg 3 nap után egy üveg bébiételt, nem mind eszik 1 évesen 220 mililitert, nem mind alussza át az éjszakát néhány hónaposan, stb,stb... Mirt? Mert mi felnőttek se vagyunk egyformák! Beszéld meg a dolgot a dokival, ha benne megbízol és úgy gondolod, nem a védőnő utasítja őt! Ha pedig a dokiban sem bízol maximálisan, jobb lenne még most váltani. A babádat te ismered, te látod mindennap, te tudod, mi jó neki és mi nem az! A gyümölcsökben van annyi energia, ami kiegészíti az anyatejet, nem kell elhamarkodni még a főzelékek bevezetését. Egy baba, ha éhes, van mit, akkor enni fog. ha kínálod a másik melled és nem kell neki, akkor biztos lehetsz benne, hogy már nem éhes. Nem szabad ezt túlbonyolítani :)

2011. szept. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ok! Akkor úgy érzem szerintetek is a hozzátáplálás miatt csinálja ezt. Vagy szerintetek lehet más oka? Gondoltam a fogára. De éjszaka mikor 9-kor is ébredt adtam neki egy fél adag nurofent, de hiába nem aludt csak 11-ig.
2011. szept. 30. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, miért csinálja a babád, de ha nem bízol a védőnődben, akkor ne hallgass rá.

Rengeteg helyen le van írva, hogyan, mivel kezdjük a hozzátápit, mikor, nem csak erre az oldalra gondolok, de biztos te is ismersz ilyen oldalakat.

Az én védőnőm meg se próbál beleszólni a dolgokba, megkérdezi, van-e kérdésem, és elmondja a véleményét. Én pl. keveselltem a baba súlygyarapodását 4 hónaposan (de csak tápszeres volt), ő azt mondta, szerinte teljesen jó ez így, de ha akarom, kezdjem el a hozzátáplálást. Ha szeretnék tanácsot kérni hozzá, kérdezzem.

Én ezt tartom normálisnak, és ha unszolna bármire is, akkor sem hagynám magam. Ezentúl így tennék a helyedben.


Az éjjeli kelést én nem a hozzátápinak tulajdonítanám, inkább fogzás, vagy lehet, hogy kevés a tejed már, és nem elég egész éjszakára neki.

2011. okt. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Lehet, hogy a hozzátáplálás is beleszólt (amit szerintem is kár volt ilyen korán elkezdeni), és lehet, hogy fogzik is.

Ami még szóba jön ekkortájt, az tipikusan a mozgásfejlődés ill. idegrendszeri érés. Nem kezdett el mostanában sokat és ügyesen mozogni, új formákat gyakorolni? Nagyon érdeklődni minden iránt? Gondolom, egész nap teker, felfedez és talán ha végiggondolod, napközben kicsit kevesebbet is eszik, mint korábban. (Vagy ugyanannyit, csak esetleg többszörre.)


Mindez bőven elég ok lehet, hogy újra ébredjen éjjel. A hozzátápi azért, mert valószínűleg nem volt elég érett az emésztőrendszere a szilárdra, és a pocak folyamatosabb munkája éjjel is felkelti. (Hatalmas feketepont a védőnődnek, az ilyenek miatt van ennyi szoptatási probléma!). A fogzás bármikor megkavarhatja, akár hetekkel a tényleges fogzás előtt. És a mozgásfejlődés is, hiszen ilyenkor rengeteg energiát igényel, amit, mivel napközben túlzottan elfoglalt a szentem, éjszaka visz be.

De, kedves Kérdező, mindez teljesen rendben van így, te se fogd fel problémának, amit kezelned kell! A babád pontosan úgy működik, ahogy kell neki. :)

2011. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4 hónapos volt, amikor mondta a védőnő meg a gyerekorvos, hogy kezdjem el a hozzátáplálást. Olyan szorulásos lett szegény, hogy ordított minden délután meg este, így 1 hét után abba is hagytam. Amikor legközelebb mentünk a dokihoz megkérdezte, hogy mit eszik. Én meg mondtam neki, hogy semmit, abbahagytam a hozzátáplálást, mert nem fogom kínozni a lányomat.Nem tetszett neki, de kicsit sem érdekelt. Mikor betöltötte a 6 hónapos kort, újra elkezdtem, akkor már nem volt semmi probléma vele.

3 hete táplálunk hozzá, de csak napi egyszer kap gyümit, vagy zöldséget(általában délután), meg ebédre főzeléket.Persze az anyatej mellé.

Egyébként nekem is volt egy hónap, amikor keveset hízott, így tápszert is írt fel a doki kiegészítésnek. Így van, hogy úgy néz ki egy etetés, hogy anyatej, tápszer és utána főzelék. Kicsit hosszú így az etetés, de nem mondok le a szoptatásról, amíg van tejem, még ha nem is sok.

És a lányom átalussza az éjszakát.

2011. okt. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!