Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálja ezt a babám?

Miért csinálja ezt a babám?

Figyelt kérdés

Elvileg a tej szoptatás alatt termelődik, ez rendben. A babám miután az első "nagy löketet" megette, mintha türelmetlenné válna. Nem hajlandó pár napja nyugisan tovább szopizni, rángatja a fejét, húzgálja vele együtt a bimbóm, vagy megforgatja a szájában, nyekereg, tekereg, vergődik, löki el magát. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Egy idő után már annyira vergődik, hogy el kell vinnie a férjemnek egy pár percre, majd ha visszateszem mellre, akkor szopizik megint szépen egy darabig. Így most nagyjából 1-1,5 óra egy evés és iszonyatosan fájnak az amúgyis irritált mellbimbóim a

rángatástól. Teljesen kivagyok már. Két hónapos, elvileg nem növekedési ugrás és főleg esténként fordul elő zömében.


2022. júl. 30. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy jól lakott? Vagy pedig túl fárad?
2022. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha jól lakik, akkor vagy elalszik és elengedi a vákuumot, vagy kiköpi és pislog rám nagy szemekkel. Ha pl. mellet váltok, amikor ezt elkezdi, akkor sírni kezd, így biztosan kitudom zárni, hogy jól lakott volna.

Én úgy érzem nem szívja ki "teljesen", mintha tényleg csak az elején kiáramló tejre játszana, amihez könnyebb hozzájutni. Próbálom erőltetni és nem rögtön mellet váltani, vagy pakolgatni pár percenként egyikről másikra, de nekem ez jelen formában most felér egy kínzással.

A túlfáradást nem tudom. Hogy érted? A szopizásban, vagy úgy eleve?

2022. júl. 30. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy kaja közben megbüfizteted. Egyébként amíg pici, pár hetes, addig szerintem teljesen természetes, hogy sokáig szopizik. Nekem is így volt. Ezt a vergődést meg akkor csinálta, ha zavarta valami, többnyire a pocakját.
2022. júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

1-es vagyok

Nekem ugyan már 4 hónapos a kisfiam, de emlékeim szerint régebben is akkor szokta tépni, amikor türelmetlen és fáradt, álmos volt már. De Egyébként igen, lehet a pocija is.

2022. júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy a levegő szorul be,erre megoldás a büfiztetes közben,vagy tuleszi magát.Szerintem a tekergés miatt biztos hogy a pocak fáj.
2022. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A büfizés előfordul igen, de akkor is elszokta engedni, úgy tekereg, akkor fel is szoktam tenni függőlegesbe, majd egy-két büfi után folytatjuk. Ezt a kezdetektől csinálja.

Ha pocak, akkor is tekereg, panaszkodik cicivel a szájában, de ez más jellegű, szintén a kezdetektől csinálja.

Inkább türelmetlennek érzem, de nem tudom mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel. Mivel nagyon fáj, így én is türelmetlen leszek és őszintén szólva minden alkalomtól félek már és a francba kívánom az egész szoptatást. :(

2022. júl. 30. 22:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnék segíteni neki, hogy a "szájába fejem" a tejet ilyenkor. Ez amúgy is segít jobban kiüríteni a mellet és hozzájuttatja a babát a zsírosabb tejhez. Itt írják le, ha tudsz angolul:


[link]

2022. júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!