Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden babát lehet igény...

Minden babát lehet igény szerint szoptatni?

Figyelt kérdés

2 és fél hónapos babámnál nem igazán működik a dolog. Amíg kisebb volt, addig is kis mohó volt, maximum fél óra alatt végzett a szopizással. 1-2 hete beállt a kb 3 óránkénti evésre magától, és közte nem hajlandó elfogadni a cicit, akkor sem, ha nyűgös vagy bármi baja van, csak és kizárólag ha enni szeretne. Komfortszopizni se szokott. Már cumit is próbáltam adni neki, hogy legalább ott ki tudja élni a szopásigényét, de azt sem kéri.


Ez mennyire normális? Engem nem zavar igazából, csak a legjobbat akarom neki. Van olyan baba, akit nem lehet igény szerint szoptatni?


2022. aug. 4. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az írásod logikailag fából vaskarika.

A babádnak az az igénye, hogy 3 óránként szoptasd. Ha közben erőlteted, akkor te nem igény szerint akarod szoptatni. Ha 3 óránként szoptatod, akkor igény szerint szoptatod.

2022. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljsen normális. Neki erre van igénye.

Az iszsz nem azt jelenti, hogy a cicinek 0-24-ben a baba szájában kell lennie.

2022. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódjál, a babád tudja, hogy mi a jó neki. Igazából mázlista vagy, nekem pl. órákig tudott szopni elalvás előtt, teljesen kikészült a mellbimbóm.
2022. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az igény szerintiség azt jelenti, hogy a baba annyi cicit kap és akkor, amennyit és amikor szeretne. Ha a te babád magától szeretne 3 óránként és nem igényel többet, akkor ha ennyiszer kap, attól még igény szerint lesz szoptatva :) Nyilván minden gyereket lehet aszerint szoptatni, hogy ő mit szeretne, és bármi más rendszer szerint is. Az igény szerintiségnek az az előnye, hogy te rugalmasan kezeled a dolgot, és ha netalán többre vágyna (pl 3 hónaposan is várható egy növekedési ugrás, akkor gyaníthatóan többet szeretne majd szopizni), akkor is megadod neki, amire szüksége van, és pár nap után ismét lesz lehetőségetek beállni egy mindkettőtök számára előnyös rendszerbe.
2022. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az en gyerekem is kb ilyrn volt. Kicsit 3 kilo alatt volt amikor szuletett, vekonyka es hosszu baba. Mivel besargult, ezert mikor mar hazamehettunk, akkor azzal engedtek el, hogy max 3 orankent ennie kellene. Mivel azert kicsit aluszekonyabb is volt, ezert az elso 1-2 hetben konkretan ebresztgetnem kellett, hogy egyen. Ennek eredmenyekeppen gyorsan raallt a 3 orankenti evesre. O soha nem komfort szopizott, ha befejezte az evest nem kellett neki. Folyomanya, konnyen es gyorsan elvalasztotta magat mikor mar stabilan kivaltottunk etkezeseket a hozzataplalasnal. Probaltam, hogy elhuzzuk kb 1 eves koraig az anyatejes taplalast, de nem ment, mert igy viszont az en szervezetem sem tartotta fent a tejtermelest, hogy csak reggel/este szenvedtunk. 8 honapos kora utan feladtam.
2022. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 órànként szopott igény szerint.



Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy ha fázik és nyafog, akkor is szoptatni kell, hanem akkor kell szoptatni, ha azt szeretne, aminél nem az időt nézed.

Amúgy általában beállnak úgy 3-3,5 h-ra.

Nekem a gyerekek 10 perc alatt végeztek amúgy az elejétől kezdve.

2022. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy. Ha én igény szerint szoptatnék, egésznap mellen lenne az ugyanilyen korú babám. Nagyon lassan eszik és max 2 óránként igényli.

A tiéd 3 óránként igényli, vagyis igény szerint eteted.

2022. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lányom 1.5 éves koráig 2 óránként szopott. De kitartott 2 éves koráig a szopással. Nem bántam volna,ha csak 3 óránként kéri :)
2022. aug. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!