Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az igény szerint szoptató...

Az igény szerint szoptató anyukák egy vagy két mellből szoptatnak?

Figyelt kérdés
2018. okt. 14. 11:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerre egyből.
2018. okt. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Nincs összefüggés. Én mindig kettőből.
2018. okt. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Több szoptatási tanácsadó előadásában láttam, hogy legalább két mellből való szoptatást javasolnak, hogy a mindkettő folyamatosan kapja az ingert.
2018. okt. 14. 11:17
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Azért szoptatsz kettőből, mert egyből nem lakik jól? Vagy hogy érje az inger mindkettőt mindig?
2018. okt. 14. 11:21
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Én váltogatom. Rárakom az egyikre, amikor érzem, hogy ürül, lelassult a szopizás, csak egy-egy pict szív szünetekkel, cserélek. De ha bealszik szopizás közben, leteszem aludni és ha felkel, a másikkal kezdem az etetést. Volt, hogy összekevertem, éreztem is, hogy nagyon bekeményedett a mellem a sok tejtől. Szerencsére csak az első hónapokban folyt a tejem, most már nem kell a betét.
2018. okt. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem okoz hasfajast, ha így váltogatod? Azért érdekel igazából, mert a 6 hetes babám egyik napról a másokra (gondolom növekedési ugrása van) a 90 ml/alkalom helyett elkezdett 140 ml/alkalom enni és így csak két mellből tudom az igényét kielégíteni. Félek, hogy nem lesz elég a tejem.
2018. okt. 14. 11:29
 7/16 anonim ***** válasza:
46%
"Legalább két mellből"??? Mi van?
2018. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

"Félek hogy nem lesz elég a tejem"

Drogériákban és gyógyszertárban is találsz tejszaporító teákat. Keress esetleg KARAMALZ italt, lényegében alkoholmentes barna sör, nekem rengeteg tejem lett tőle. Valamint nagyanyáink tanácsa: a rántott leves. Nekem ezek közül egyik sem ízlett, de minden nap fogyasztottam valamelyiket.

2018. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

Az első gyereknél a szoptatási tanácsadó javaslatára tettem így, hogy kevésbé terhelődjön egy adott oldal szoptatáskor, mert érgörcs alakult ki a mellemben, mivel a baba túl erősen szopott, és eleinte nem is jól tartottam, nem szorítottam eléggé magamhoz, így brutális fájdalmaim voltak, még szopzatások között is. A tejem is sok volt, és nagy volt a tárolókapacitás is, így mindegyik tudott ürülni, és nem csomósodott be.

A második gyereknél nem volt gond, de részben megszokásból csináltam így, részben azért, mert még több lett a tej mint az elsőnél, de fejni nem nagyon volt időm, mert a nagy is csak 21 hós volt.

Ha már nem nyel olyan intenzíven, nyugodtan tedd rá a másik oldalra, ez a tejtermelésre nem lesz rossz hatással. Egyiknek sem kellett soha tápszeres pótlás. Persze volt néhány nap, amikor "egész nap" szoptak, hogy több tejet csináljanak maguknak, ettől sem kell megijedni.

2018. okt. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Azt kifelejtettem, hogy hasfájósak sem voltak. Szaporító cuccokat sem ittam/szedtem, csak sok víz, levesek, gyümölcslé, kelt tészták, kenyér, rizs. Ha méred, hogy mennyit eszik, előbb-utóbb parázni fogsz, hogy biztos kevés. 2. Voltam.


A szoptatásperverz olvasónak ezúton üzenem, hogy a saját anyukájának küldözgessen privát üzeneteket.

2018. okt. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!