Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fiam 4 hetes ma. Második este...

Fiam 4 hetes ma. Második este hogy megitta az anyatejét culiból 80-90 ml ahogy szokta. 2 és fél óránként. De! Evés után 1 órával ordítani kezd..nem tudtuk mi a gond..adtunk neki még tejet..evett , vissza aludt. Anyatej lenne “sovány”?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 22:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet növekedési ugrás, ilyenkor hirtelen nagyobb mennyiségű tejre van szükségük, olyan nincs hogy az anyatej "sovány". Ilyenkor szoktak azt mondani, hogy legyen minél többet mellen, azáltal serkenti a tejmennyiseget. Ha fejsz, akkor most még többet kell, vagy nem tudom milyen forrásból kapja az anyatejet.
2022. aug. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1-es köszönöm válaszod, fejés van igen. Féltem hogy nem eléggé erős a tej ..de ezt a dolgot inkább estére vettem észre ..ordít h éhes. Aztán féltem etetni is mert írják hogy aztán azért sír mert túl tele lesz…
2022. aug. 14. 22:32
 3/17 A kérdező kommentje:
#2-es igen,cumiból
2022. aug. 14. 22:32
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Olysn nincs,hogy "nem elég erős" a tej.

Ahogyan igazán túletetni sem lehet anyatejjel, mivel nagyon könnyen emésztődik. Viszont a cumiból csomó levegőt benyelhet, és fájhat a hasa.

2022. aug. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Nincs olyan, hogy gyenge tej. Az is normális, ha egy óra után megéhezik. Ez ilyen.

Miért kell cumiból kapnia?

2022. aug. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Az anyatej MINDIG jo !!! A gyerekhez igazodik.

Ha 3 evest szoptatsz akkor neki valo termelodik, ha ujszulottet akkor annak valo. Tandem szoptataskor ( egyszerre ket kulonbozu koru gyereket szoptatsz , azt jelenti) erdekes legfokepp.


Valoszinu novekedesi ugras, szoptasd igeny szerint. Ha 20 percenkent ehes akkor annyit, ha 3 orankent akkor annyit.

2022. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Praktikusabbnak találtam, tudom hogy mennyit eszik nagyjából.. első hét cici volt, aztán 40 percet töltött el vele..1 óra múlva megint.. kövezzenek meg ..és hordjanak le.. de jobbnak találtam a kifejést és culiból etetni,ami müködik szépen.. kivéve 2 napja,estére még kért..kis idő kellett h tudjam valójában mi a probléma..
2022. aug. 14. 22:54
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Elhiszem, hogy praktikusabbnak tűnik, és nem akar senki megkövezni, csak ha a saját anyatejeddel akarod etetni még egy ideig, akkor azzal tisztában kell lenned, hogy így esélyes, hogy elég hamar el fog apadni.


Amúgy tök fölösleges tudni, hogy mennyit eszik. Ha éhes, meg kell szoptatni. Ha fél óra múlva, fél óra múlva. Ha 4 óra múlva, 4 óra múlva. Amíg a súlya megfelelően gyarapszik, nincs gond. Amíg jó kedélyű és jókat alszik, nincs gond. Észrevennéd, ha éhezne, hidd el.

2022. aug. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Praktikusabbnak találtam, tudom hogy mennyit eszik nagyjából..


Miért akarod tudni? Felesleges. Ha nincs orvosi indok, látod, mikor lakik jól, jelez, ha éhes.


első hét cici volt, aztán 40 percet töltött el vele..1 óra múlva megint..


Teljesen normális dolog. Egy hetesen még nagyon apró a gyomra, el is fárad, természetes, hogy gyakran kéri.


kövezzenek meg ..és hordjanak le.. de jobbnak találtam a kifejést és culiból etetni


Csak magadat szívatod ezzel. De majd rájössz...a természet tök jól megoldja ezt évezredek óta.

2022. aug. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Büfiztetni kell arra figyeljetek. Sok levegőt nyelhet, mindegy honnan szív.
2022. aug. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!