Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg beleköthet a védőnő?

Tényleg beleköthet a védőnő?

Figyelt kérdés

Lányom szoptattam. 1 hónapja, 10 hónaposan abbahagyta a cicizést.

Gyerekorvossal beszéltem, igaz csak telefonon. Mivel én nem szeretném tápszerezni, ő sem eröltette.

Minden étkezés 9hónaposan ki volt váltva. Sok tejterméket kap, változatosan eszünk. A gyerekorvos megdícsért minket.


Pénteken voltunk a 11hós státuszon. Kérdéseket tett fel. Mivel már többet megy 2 lábon, mint mászva, kiakadt. Mert neki még másznia kell. Ha fel akar állni, ültessem le. Mar itt kiakasztott.

Ha én eröltetném, sétáltatnám, oké hogy elmondja nem kellene. De magától csinálja a gyerek...


Aztán rátért a szoptatasra. Elmondtam neki, hogy elhagyta. Nem én akartam (mondjuk nem bánom), nem is kéri, ha akartam sem fogadta el.

Egyből, mert biztos lusta voltam szoptatni. Hogy mivan?!

Mert akkor tápszerezzem. Elmindtam, a gyerekorvossal miben maradtunk.

Kijelentette, hétfőn értesíti a gyámügyet. Mert veszélyeztetem a gyerekem. Mert 1 éves koráig az étkezései 90%ának (!)szoptatás kellett volna hogy legyen. Mert 1 évesen is elég lett colna a hozzátáplálast elkezdeni. Az meg kifejezetten veszélyeztetés, hogy nem adok neki tápszert.


Ebbe tényleg beleköthet? Tényleg szólhat a gyámügynek?!


Amúgy minden egyes alkalommal van amiért belénk köt.


2022. aug. 21. 18:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Alig akarom elhinni, hogy létezik ilyen védőnő.


Ha igazat írsz, csak annyit mondanék: nincs miért aggódnod. A gyámügynél körbe fogják röhögni. De szerintem az ilyenek tipikusan azok, akik csak fenyegetőznek, úgyse szólnak. Talán mert pontosan tudják ők is, mekkora hülyeség, amit akarnak.

2022. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szólhat, majd legfeljebb kiröhögik. Ne foglalkozz vele. Ha megfelelő a súlygyarapodás, meg minden rendben, akkor semmit se csinálnak. A gyerekorvos meg tudja igazolni, hogy rendben van.
2022. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Idióta ez a védőnő.
2022. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Szépen gyarapszik a sulya. 10kg kereken 11 hónaposan. Szóval nem értem.

Igaz, volt olyan hónap, ahol "csak" fél kg-ot hízott, ott meg is kaptam, hogs alultáplált, éheztetem...

2022. aug. 21. 18:58
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Az az ideàlis, ha egy èvesen a gyerek tàplàlèkànak 2/3-a anyatej vagy tàpszer. De mivel eszik rendesen a gyereked màst, ezèrt nem indokolt, hogy belèd kössön. Ilyen alapon barkibe bele lehetne kötni valamiert.

A mozgàsfejődest siettetni nem szabad, ahogy te is ìrtad, de mivel magàtòl megy a gyereked, ez teljesen egészséges. Mit kène szerinte csinàlnod, babakocsiba kötözni?!?! Az èn gyerekem is jàrt 10 hònaposan, örülök hogy nem jàrtunk vèdőnőhöz (nem Mo.)

2022. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A mi védőnőnk meg pont azt erőltette, hogy 1 éves korára már csak napi 1x kapjon tápszert. (Nem szoptattam egyáltalán.) Meg pont a védőnő miatt 6 helyett 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mert már a 4. Hónaptól kezdve erőltette.
2022. aug. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 babyboom567 ***** válasza:
43%

A védőnőd egy idióta.

Viszont a bolti tej/tejtermékek köszönő viszonyban sincsenek a tápszerekkel.Szerintem is hibát követsz el ezzel,hogy nem adsz a 10 hónapos gyerekednek tápszert.Most fejlődik az idegrendszere/izmai/csontjai,megfelelő mennyiségben és összetételben lenne szüksége zsírokra/fehérjére stb.

Nyilván nem éhezik,de a sejtjei minőségileg éheznek.És a minőségi éhezés miatt egy csomó problémája lehet később.

2022. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%

Szóljon. Ez messze nem veszélyeztetés. Egy éves korig tényleg javasolt, hogy anyatejet vagy tápszert is kapjon (nem 90%ban), általában nem esznek annyit és annyi félét még a 10-11 hónaposok, hogy mindent fedezzen. De ha megeszik mindent, a súlya szépen alakul, nem beteges stb akkor ha az orvos szerint nem kell akkor nem kell. Az egy évig ne táplálj hozzá dolgot meg keveri mással. Igény szerint szoptatott babáknál szokták azt mondani, hogy nem muszáj teljesen kiváltani még étkezést egy éves kor alatt, ha eszik egy tányérnyi akármit de utána még szopik az nem baj. Ha nem kéri akkor nem kap, de ha még igényli evés után az sem baj.

A gyerekek meg egy éves koruk körül indulnak el nagy általánosságban. Az lehet 11hónap és 14 is, gyerek függő. Ha elötte kúszott, mászott akkor remdben van. (Ha kimarad az jelezhet gondot, de ha mászott is akkor nem)

2022. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
30%

A mászással még egyetértek, ha nem is lekötni, esetleg játékosan ösztönözni lehet a mászásra. Azzal nem vesztesz semmit. Vannak ilyen alagútszerű játékok.


A táplálással viszont nem. Ha nem kéri, ne add neki erővel, annak nincs értelme.

2022. aug. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én kiröhögtem volna és megmutattam volna merre van a hátra arc.


A védőnő sem isten, ezt pedig egyesek elfelejtik. Nem kell félni tőle.



Mond meg neki, hogy nyugodtan hívja a gyámügyet, ugyan úgy kifogják röhögni.

A gyermekorvosodnak meg nyugodtan elmondhatod milyen idióta a védőnő.

2022. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!