Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Erős tejleadó reflex lenne?...

Erős tejleadó reflex lenne? Gyorsan jön a tej?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A babám (6 hetes múlott) szopás közben rendesen hallani, ahogy nagyokat nyel, félre is, , fulldoklik, amit persze érthető módon nem szeret. Esténként szerintem emiatt el is utasítja a cicit, szoptatási sztrájkba kezdett, ami megőrít, mert az ember eleve estére fáradt már + ezután jön csak az "éjszaka műszak" a babával. De ami a legfontosabb, hogy nagyon sajnálom, hisz akar enni, éhes, csak feldűhíti az ömlő tej, mert cicizik amúgy, csak 2-3 másodperc után elengedni sírva, és így tovább.


Vettem fejőgépet, használom is. Erre azt olvasom, hogy nemhogy jót, de rosszat csinál, mert termelődik még jobban a tej. Akkor mégis mihez kezdjek? Tanács? Tipp? Bármi? Köszönöm!


2022. aug. 24. 15:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Közben olvastam régebbi kérdéseket, kijött egy pár. Valakinek bejött a lefejés. Megpróbálom. Lefejtem 50 ml tejet, nagyon hamar lejött. Nemsokára ébred szerintem a kicsi, meglátjuk, hogy mi lesz. Gondolom ha is is fulldoklik majd, akkor nem csak a tejleadó reflexem erős, de alapjáraton sok tej jön a szoptatás elején? M
2022. aug. 24. 15:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült fejnem, ezért úgy csináltam, hogy felcsatlakoztattam a babám, megvártam, hogy erősen megszívja (1-2 szippantás), leválasztottam és gyorsan a mellemre tettem egy textilpelust, amivel felfogtam a spriccelő tejet. Ha már nem lőtt a tej, akkor visszatettem mellre a babám. Mindkét gyerekemnél volt 1-2 hét, amikor erre volt szükség, aztán szépen beállt.
2022. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az elején én is kínlódtam a gépi fejővel, de a kézi már jó. Jobban szeretem, ha a baba intézi, de hát ez van. Ma délben szépen szopott, persze a mellem nem voltak bedurranva. Most már több, mint 3 órája alszik (ritkaság!), így megteltek. Felébreszti nem fogom, 1-kor aludt el. Előtte éjszaka aludt rendesen. Egyébként kipróbáltam azt is, hogy akkor teszem cicire, ha már látom, hogy éhes, de csak nyöszörög. Hát...a vége az lett, hogy bealudt mindig, nem evett eleget és kelt minden órában. Egyébként éjszaka jól szopik, úgymond jobban kezeli a dolgot. Félrenyel akkor is olykor, de nem húzza fel magát emiatt, mint pl. estefelé. De olvastam erről, hogy ez így van.
2022. aug. 24. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!