Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Befejezzem a szoptatást ?

Befejezzem a szoptatást ?

Figyelt kérdés
Ezt a szoptatás témát sikeresen elrontottam a fiamnál, ugyanis, 6 hetes korában elkezdett kapni tápszeres pótlást, mert a védőnő szerint kevés volt a tejem. 😢Az első pár napban nem is volt semmilyen probléma, aztán bekövetkezett az, amitől tartottam a gyerekem nem akart többet nappal cicizni, csak kizárólag éjjel volt hajlandó szopizni, nappal pedig, követelte a cumisüveget. Na most ő már 3 hó+1 hetes és ott tartunk, hogy már éjjel is olyan gyenge a szívóereje, hogy szó szerint a szájába kell hogy fejjek, hogy menjen neki valami. Ez azt eredményezte, hogy a melleim tiszta görcsösek lettek, ráadásul a bimbóm is nagyon fáj. Szoptatás tanácsadón már túl vagyok, használtuk a “szoptanít” készüléket de nem hozott semmilyen változást sőt, csak ordít ha azt is oda teszem. Komolyan gondolkodom, hogy befejezem a szoptatást végleg, viszont van, hogy követeli a mellemet napközben is és nem akar cumisüvegből enni, persze szívni normálisan nem tud, ezért ugye fejem a szájába. Így is mostanában szinte egész este a mellemen lóg aludni már nem is tudom mikor aludtam normálisan…. Minden este elhatározom, hogy akkor estére is tápszert kap aztán belegondolok, hogy mi lesz, ha nem lesz tejem, de a fiam cicizni szeretne? Ezért inkább végig szenvedem az éjszakákat is, hisz ilyenkor is már fejni kell a szájába. Mellszívót ne mondjatok légyszi, mert az egyik legdrágább van itthon, de egyszerűen 20-30ml-nél többet nem tudok lefejni, ha megszakadok akkor sem. Szerintetek mit csináljak abba hagyjam a szoptatást vagy ne? Ti akik abbahagytátok a szoptatást a babátok nem akart cicizni még utána?
2022. aug. 27. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én kihúznék egy hetet cumisüveg nélkül. Az elég idő átállni rendesen cicire. Nagyon kicsi még, én ilyen helyzetben szoptatnék.
2022. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Medela calma üvegre válts,azzal keményen kell szívni nem jön belőle különben semmi,nem úgy mint a cumi fejből. Anno 2/3-ot kellett pótolnom,a végére már nem 120l tejet adtam egy örökbefogadott babának. Mondjuk volt vele melóm:

Csak calma üvegből kapott pótlást,miután legalább 1-1x mindkét mellből szoptattam. Ha a kedve engedte akkor többször is,cserélgetve a melleket.

Sűrűn szoptattam nagyon sokszor.

A szoptatások után fejtem is,miután odaadtam a pótlást.

Éjszaka is ha ő már aludt,én keltem fejni. Nekem volt,hogy csak 10ml jött le...aztán lett az 2dl is 😁

Volt,hogy 1-1 nap csak az ágyban voltunk és szoptattam,amíg aludt fejtem,ezzel is jelezve a szervezetnek,hogy kell tej 😁

Ez melós és biztos van akinek tejmirigy vagy egyéb probléma miatt nem sikerül...a te döntésed az is ha tápszert adsz,nem leszel rossz anya tőle 😊csak leírtam nekem mi vált be,HA úgy döntesz megpróbálod. Sajnos nálam addig volt normálisan tejem míg bírtam az éjjeli fejéseket is 🤷

2022. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél szoptatni, akkor ajánlom az itteni ötleteket:


[link]


Bár nem tudom, a tanácsadó után tudok-e még újat mondani.


Mikor az én babámnál volt gond, hogy nem szív, nekünk a bimbóvédő segített. Nekem kicsi és elég lapos a mellbimbóm, és elvileg onnan tudja a baba, hogy szívni kell, hogy az a szájpadlásához ér. Ha sikerült is jól rátenni, csak nézett rám boci szemekkel, hogy most mit csináljon. Bimbóvédővel ment simán. Aztán sikerült elhagyni, most egy éves, még szopik.

2022. aug. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!