Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattátok a gyermeke...

Meddig szoptattátok a gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Amikor abbahagytátok, elapadt a tej, vagy ti valasztottátok le?

Nekem 1 éves lesz a kicsi, és mindig racsodalkoznak, hogy még mindig szoptatom, nem is értem.

Bár úgy terveztem ,hogy 1 éves koráig szeretném, de nagyon nagy cicis, nincs szívem elvenni tőle, ráadásul majdnem minden étkezés után igényli még, tej meg van bőven.

Viszont éjszaka vagy 8x kel, és csak cicivel hajlandó visszaaludni, este is úgy alszik el, nem tudom hogy tudnék ezen változtatni , mert egyszerűen le sem fekszik.



2022. szept. 26. 09:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
41%
Biztos engem is lepontoznak mint a többi sokáig szoptato valaszadot, de én még mindig szoptatok. 3 és fél eves mult a fiam. Nem cicizik már minden nap, de amikor beteg és nem hajlandó enni inni áldás hogy van tejem. Ezért nem kerültünk egyszer sem kórházba. Nincs olyan pszichológiailag vagy orvosilag bizonyított hátránya ami miatt másokat óva intenék a hosszantarto szoptatástol.
2022. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%

Eredetileg én is 1 éves koráig terveztem volna szoptatni, de aztán a hozzátáplálás sem úgy haladt meg egyébként is olyan jó volt, hogy kb minden nyűgre megoldást nyújtott a cici, hogy direkt nem akartam magam szivatni. Az éjjeli szopikat 1,5 éves korában vettem el tőle, de addigra már igazából az tűnt fel, hogy csak odafordul felém, nyammog rajta egy pár percet, nem is szopizik, és alszik is tovább (együtt alszunk), szóval nagy törést nem okozott ez a dolog. A maradékot (reggel ébredésnél és esti elaltatáshoz) 1-2 héttel a 2. szülinapja előtt vettem el tőle, szintén hasonló módon, már nem is szívott semmit, szerintem nem is volt, csak csócsálta a mellem, az meg már nem volt kellemes. Amúgy is félidős terhes voltam már a kicsivel (az éjszakai szopik elhagyása után valahogy hirtelen a termékenységem is visszatért), kezdett kellemetlen lenni egyébként is, de így, hogy kb csak nyammogott rajta, az határozottan zavart. Nem tudom amúgy, hogy volt-e még tejem akkor, nem nyomkodtam a mellem sosem, hogy ezt ellenőrizzem, de érzésre szerintem max csak mutatóban lehetett.

A kicsivel meglátjuk, meddig fogjuk bírni, de azért szerintem vele is a 2 éves kort szabnám meg határnak (most már :D Aztán persze lehet, hogy ő is a nővéréhez hasonlóan +1 évet még rá fog dobni erre, majd kiderül). Már csak azért is, mert furcsán felszabadító érzés volt, amikor a nagyot nem kellett már szoptatni, még így a terhességtől függetlenül is, pedig nekem nem volt soha kötelező rossz, mint itt pár válaszolónak. Jó, nem úsztam soha tejgőzös mámorban szopik közben, de azért nem is gyűlöltem. Szóval lehet, hogy 2 évig tartó "rabszolgaság" gyerekenként elég is lesz nekem ebből a dologból :D

2022. szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%
Első gyerekem nem szopizott, utólag úgy gondolom, én nem segítettem megfelelően (na meg a védőnő is baromságokat beszélt). Másodikkal elhatároztam, hogy nem szoktatom le, majd ő leszokik, amikor akar. Tíz hósan abbahagyta, nem kellett már. Kicsit sajnáltam, hogy ilyen korán, de nem akartam erőltetni sem, örültem ennek a tíz hónapnak.
2022. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%
A lányom 11 hónaposan szokott le. Ez egy folyamat volt, 5 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, mert nem hízott, bármennyit is volt mellem, nem tudtam szaporítani a tejem, és estére nagyon kevés volt, onnantól kezdve estére tápszert kapott, napi 4-5x szopizott, plusz éjjel 2x. Aztán kiváltottunk 1, majd 2 étkezést, 7 hónaposan már csak kb. 3x szopizott, este tápszer, 2 pürés étkezés. Éjjel ekkor még 2x evett. Aztán hirtelen elkezdte átaludni az éjjelt, egyre kevesebb tejem lett. És akkor így szépen lassan eljutottunk oda, hogy 10 hónaposan már csak reggel szopizott, elalváshoz tápszer napközben is, este is. 11 hónaposan pedig végleg abbahagytuk, amikor nagyon szenvedős lett a reggeli szopizás is, láttam, hogy ő se élvezi annyira, én meg már kifejezettem untam. Sose kereste, vagy kérte, a tápszerrel, cumisüveggel is teljesen elégedett volt. Szerencsére az abbahagyás után sose feszült a mellem, magától elapadt. Én azt gondolom, hogy a mi esetünkben az éjszaka átalvása az idegrendszeri érésnek köszönhető.
2022. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%

20hónapos múlt a lányom, 5napja választottam le teljesen, mert nagyon fájtak a melleim

Mikor 1éves volt, ugyan ez volt a felállás, mint nálatok

Éjjel sokat kelt (mondjuk eddig ezen a leszokás még nem segített) és csak cicivel volt hajlandó el illetve visszaaludni

Már 2hónapja délibalvásnál és napközben elvettem a cicit

Így már csak este és éjjel volt

Most pedig meglepően jól fogadta, hogy éjjel sincs cici

Most ért meg arra, hogy anélkül is vissza tudjon aludni

2022. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
39%
2,5 eves koraig, o maga szokott le rola egyik naprol a masikra.
2022. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%
Elsőt 4 hónapos koráig tudtam, második 3,5 éves és még szopizik. Elvétve, nem minden nap, de időnként még előfordul. Nem bánom. Sose volt teher, most se az. Gyönyörűen evett darabosan a kezdetektől. 1 éves korától már csak kicsi plusz volt a tej. Nem hisztizett, nem örjöngött, nem tépte a ruhám, nem hozott kínos helyzetbe nyilvánosan. És szép fokozatosan csökkentette magától az alkalmakat. Mellette volt fél évet bölcsis, könnyen beszokott, most ovis, itt is könnyen vette az akadályt.
2022. szept. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%
16 hónapos koráig. Nálunk fordítva működött, először az éjjeli szoptatások maradtak el, mert mikor jött a foga csak ordított, cumit sem kérte és így nem láttam értelmét. Aztán ahogy egyre többet evett rendes ételt meg már úgy mindent, akkor a nappaliról meg ő szoktatta le saját magát. Evések után kínáltam, de nem kellett neki már így szerencsére leszoktatnom nem nagyon kellett, megoldotta maga.
2022. szept. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%

Kik azok az elmeroggyantak, akik lepontoznak minden választ?


Fôleg, hogy ezek mind tapasztalaton és saját igényen alapuló válaszok, rosszat nem hiszem, hogy lehet írni.


#18

2022. szept. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. A hosszan szoptató anyukákat pontozza le valaki 🙄
2022. szept. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!