Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattátok a gyermeke...

Meddig szoptattátok a gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Amikor abbahagytátok, elapadt a tej, vagy ti valasztottátok le?

Nekem 1 éves lesz a kicsi, és mindig racsodalkoznak, hogy még mindig szoptatom, nem is értem.

Bár úgy terveztem ,hogy 1 éves koráig szeretném, de nagyon nagy cicis, nincs szívem elvenni tőle, ráadásul majdnem minden étkezés után igényli még, tej meg van bőven.

Viszont éjszaka vagy 8x kel, és csak cicivel hajlandó visszaaludni, este is úgy alszik el, nem tudom hogy tudnék ezen változtatni , mert egyszerűen le sem fekszik.



2022. szept. 26. 09:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, nem értem a mai világban szégyen szoptatni, főleg minél tovább? Gyereknek is jó, anyukának gondolom nem teher, ha akár 3 éves koráig is, szóval nem értem a többieknek mi a problémájuk? Pèldául nálunk 15 hónapos koráig alig evett rendes ételt, egy megváltás volt, illetve megnyugvás, hogy van ami táplálja, ha már enni alig akart.
2022. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
55%

Kisfiam addig cicizet még be nem mentem a kórházba szülni az az 2 év 4 hónapos koráig cicizet

A kis csajszim pedig még mindig anyatejcsis

2022. dec. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, szerintem tényleg ez a normális!( Abba nem megyek bele akinek egészségügyi stb. problémája volt..) Nekem nem a tápszerrel van a bajom, mert igen is adják, ha szükségét látják, de amikor ok nélkül, minden erőfeszítés nélkül, segítség nélkül(normális védőnő, szoptatási tanácsadó, ápoló és még sorolhatnám) azt kijelentik, hogy nincs tej mondjuk úgy egy hónap után, pedig ott a növekedési ugrás, persze sokaknak ezt a “titkot” sem árulják el, hogy eltarthat egy hétig is. Illetve, hogy ilyenkor nem a diéta a fontos, hanem szó szerint a zabálás, mert ha már nem alszik a szegény anyuka legalább fedezze a kalóriáját és kibírjon egy napot 0-24-ben ébrenléttel, mert máshogy nem megy. Viszont ennek a gyümölcse tényleg a szoptatás, illetve csak az elején vannak nagyrészt ilyen megterhelő hónapok. Fél év után, mikor már ismerkedik az ételekkel, akkor az anyuka is “lazíthat”. Win to win..
2022. dec. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!