Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elviselhetetlen fájdalom a...

Elviselhetetlen fájdalom a szoptatás, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos. Mikor meg született volt minimális seb a bimbómon, de hamar elmúlt. Viszont kb 3 hete a jobb mellem nagyon csúnya, gennyezik, a bimbo alatti részen konkrétan szet van nyilva. Nagyon faj, nem bírom már!😔😩 Rá adasul húzza, nyuzza.
2022. okt. 2. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is elviselhetetlen fájdalom volt már az elején is, a csecsemősök adtak bimbóvédőt a kórházban. Végig abban szoptattam, összesen 1.5 évig. Úgy éreztem, minek szenvedni ha van rá megoldás :D
2022. okt. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát, nekem ha ilyen problémám lenne, hanyagolnám a szoptatást. Legalább addig amíg helyre jön a mellem. Biztos nem kínoznám magam
2022. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Bimbóvédő, vagy fejd a tejet, és mostantól add cumisüvegből.
2022. okt. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Szoptatási tanácsadó!

A szoptatásnak nem kell fájnia.. az elején lehet érzékeny stb ami igen kellemetlen akár fájdalmas, de ilyenkor már nem normális.


Jó tanacsadó tud segíteni.

A bimbóvédővel nagyobb bajt lehet csinálni.

( sajnos tapasztalat)


Elismerésem a 1,5 èvet ezzel szoptató anyukának!

De komolyan!!!


Sok sikert!

Kitartást addig is

2022. okt. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Jó propaganda ez a "nem kell fájnia" téma. A kislányom és az én mellem ezt valahogy nem tudja. Az első 3 hónapban a falat vakartam. Látott szoptatási tanácsadó kétszer is (18 e ft/órás tarifával) és szoptatási ambulancián is voltunk a Bethesdában. Jártunk dévényesnél, próbáltak gombára kezelni, semmi. Mindenhol azt mondták jól tapad, nincs semmi gond (letapadt nyelv, izmok, stb.) nem kéne fájnia. Köszi. Most 5 hónapos. Az hozott változást, hogy nincs éjszakai szoptatás már, mert átalussza az éjszakát. Így van ideje a bimbóimnak megpihenni és ügyesebb, gyorsabban végez az evésekkel. Illetve kaptam ránszteroidos krémet. Ezekkel kordában tartható az irritáció, de ennyi...

Én fenti történetem alapján, a kérdező helyében pl. lassan elengednén a szoptatást. Mondon ezt úgy, hogy szerintem mindent megtettem azért, hogy szoptatni tudjak. Valaki negyed ennyi melót sem tesz bele. Az lenne a pont az i-n, ha még ki is sebesedne ilyen mértékben bimbóm.

Próbálj meg bimbóvédővel szoptatni, vagy egy ideig lefejegetni esetleg.

2022. okt. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Kövezzetek meg, de én is elengedném, sok mindenre hajlandó vagyok a gyerekeimért, de feláldozni magam a szoptatás szent oltárán, kisebesedett, gennyes, vérző mellekkel, kb üvöltve miközben szoptatok, speciel pont nem lennék. A szoptatás akkor oké, ha az anyának és a babának is oké. Márpedig neked nagyon nem oké...és nem vagy kevésbé fontos, mint a gyerek, ezt a toxikus hülyeséget el kéne már felejteni.

Nekem mondjuk más okból volt tápszeres mindkettő, de a lényegen nem változtat: gyönyörű, okos, egészséges gyerekek (6 éves fiú, 2 éves lány). Mint ahogy rajtuk kívül is több millióan voltak, vannak és lesznek tápszeresek, és köszönik, jól vannak.

2022. okt. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1es vagyok.

4es, nekem mindig is nagyon érzékeny volt a mellbimbóm, nagyon vékony rajta a bőr, tényleg borzasztóan fájt a szoptatás már a legelején is. Bimbovedovel viszont nagyon egyszerű volt, semmilyen kár nem származott belőle a 1.5 év alatt, gondolom nem hiába találták ki.

2022. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

8hónapos!

Hála istennek eddig szpoptattad, ez volt a lényeg.

Te is fontos van, nei megvan a jó alap. Ugyes anyuka voltal, most hagyd abba a szopiztatást szep lassan, addig a masik cicivel szotasd. Sok sikert!

2022. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jajj bocsi mindent elírtam!!! Mindeggy . Bocsi, tehat te is fontos vagy.. stbstb. Sok sikert!!
2022. okt. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!