Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincsen elég tejem! Tuti tipp?

Nincsen elég tejem! Tuti tipp?

Figyelt kérdés
8 hete szoptatok fejek éjjel nappal! Alszom eleget iszok sok fojadékot ettem a bogyokat ittam a teákat megvettem a more milk kapszulát! Már azt gondolom feladom! Vagy van amit még nem mpróbáltam? Mindenképpen szoptatnék de már rámegyek teljesen nincs más témám és nincs más gondolatom!
2008. dec. 23. 14:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
még helyesen írni se tudok már! bocsánat folyadék
2008. dec. 23. 14:14
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Az a lényeg, hogy nyugodj meg, ne görcsölj ezen, csak szoptass! Ha kell 1-2 óránkét tedd cicire a babát, ahogy Ő kéri, vagy még sűrűbben. 2,5 - 3 l folyadék kell min. naponta.

Ne izgulj, ne görcsölj, csak mond, hogy igenis van tejcsi és szoptasd a babádat.


Sok szerencsét, és Kellemes Ünnepeket kívánok.

2008. dec. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Én is ezt csináltam! Másfél éves koráig szopizott aztán elválasztotta magát. Ne méregess, ne parázz, tedd cicire amikor csak kivánja. Ha valóban kevés egy hét és látni fogod a súlyán. Akkor sajna kiegészítés kell. De addig is: most nő az igénye és normál tejmennyiség esetén is kevésnek tűnik. Én ennyi idősen óránként szoptattam, min 2hétig, aztán beállt a dolog. Azért szedtem végig a bogyókat, ittam a teákat. Sok sikert!
2008. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok rostoslé, és rántásos levesek, meg madártej.
2008. dec. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
more milk plus kapszula, nekem csak az volt jó s sok tejem lett
2008. dec. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, én is ebben a helyzetben vagyok, annyi különbséggel, hogy az én fiam még csak négy hetes. Már szinte összenőttem a mellpumpával, néha majd leszakadnak a melleim az állandó fejéstől, masszírozgatástól, C-fogástól, szoptatástól és alig alszom, mert minden evés után, amikor a fiam végre elaludt én kezdhetek fejni.

A homeós bogyó kivételével én is mindent kipróbaltam, amit te felsoroltál (az az egy maradt csak hátra, pénteken kapom meg a golyókat). És még amit próbáltam: alkohol mentes sör, rántott köménymagos leves, tojásleves, őszibaracklé, sok tojás, sok hús.

Hogy őszinte legyek, semmi nem jött be. Csak az energia ment rá, meg a pénz a more milk-re, illetve az összes idegszálam. Vannak napok, amikor egész nap agresszív vagyok a tejhiány miatt és szidom magam, mert úgy érzem, hogy én ezzel kevesebb vagyok. Merthogy elvileg ez a világ egyik legtermészetesebb dolga lenne, nekem meg mégsem megy. Egyébként nálam hormonális oka van a tejhiánynak, amivel már most nem lehet mit kezdeni.

Mennyi tejed van és mennyi pótlás kell? Most mondanám, hogy ne add fel és küzdj tovább, de te tudod, hogy megéri-e, te tudod, hogy mennyire fáradtál már bele és hogy a lelked engedi-e, hogy feladd.

Én a héten jutottam el arra a fokra, hogy ha a homeós bogyó sem segít és két héten belül nem javul a helyzet legalább egy kicsit, akkor feladom. Már nem érdekel, hogy ki mit ír, én tudom, hogy már nem bírom tovább. Sőt, a család is tudja, látja és ők már korábban mondták, hogy hagyjam az egészet, mert az öngyilkolászáson kívül nem sok eredménye van a tejküzdelmemnek.

Nevetséges mennyiségeket produkálok. Az első tíz napban szinte nulla tejem volt, csak néhány csepp előtej, majd a 12. napon "megindult", ami nálam annyit tesz, hogy egy szoptatás-fejés alatt a két mellből összesen 20-40 ml tejet produkjálok. És most lehet röhögni. Mert szerintem ez nevetséges. De már ennek is örültem, mert az első két hétben mérhető sem volt a mennyiség.

Amikor itt olvasom, hogy tanácsot kér az anyuka, mert reggelre a melltartóbetét, a melltartó és a pizsama ellenére teljesen össze anyatejezi az ágyneműjét, vagy amikor azt tanácsolják egy másik hölgynek, hogy szoptatás előtt fejjen le 40 ml előtejet és a zsírosabbat adja a babájának, akkor sírhatnékom van, mert nekem még egy kis foltot sem sikerül a melltartón produkálni, illetve az a 40 ml, ami nekik csak előtej, az nekem sokszor 6 óra alatt termelt mennyiség. Nah, ilyenkor érzem azt, hogy nem csinálom tovább, mert sehol sem vagyok, soha nem is fog menni, mert jelenleg olyan nekem ez a tejelválasztás, mintha láb nélkül indulnék el futóversenyen. A bokorban sem vagyok a normálishoz képest. És hogy a fiamnak inkább szüksége van egy jó kedélyű, viszonylag kipihent, vidám anyukára, mint egy olyanra, aki napi négy órákat alszik, állandóan a mellét pumpálja ahelyett, hogy a fiát babusgatná, ráadásul egész nap panaszkodik, aggódik és egy pozitív pillanata sincs, csak a tejtelenségen jár az esze.

A következő pillanatban meg lelkiismeret-furdalásom van amiatt, hogy ezt a nevetséges mennyiségű anyatejet elvenném a fiamtól. És lehajtott fejjel vonulok a mellpumpáért. :-(

Mindenesetre ha valamelyik dolog bejön neked, azok közül, amit most itt tanácsoltak, akkor írd meg légyszi, hátha nekem is segít.

Boldog karácsonyt és kitartást, de legfőképp nyugalmat. És kívánom, hogy jó döntést hozz!

2008. dec. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Neked is és az 5.válaszolónak üzenem, hogy nem szabad idegeskedni, mert attól hamar elmegy a tej. Minél görcsösebben akartok szoptatni, annál nehezebben fog menni! Próbáljátok ki a homeopátiás bogyók szedését. Ricinus kommunissal kell kezdeni, utána urtica urens, és alfaalfa D6! És ami nagyon fontos, csak c5 ös bogyókat szabad szedni! A többi már apaszt!!! Ja és persze pihenni, ha lehet. Nekem ez bejött, már az 5. babámat szoptatom, és mindegyikkel egyre ügyesebb voltam. Mostanra már rutinból mennek ezek a dolgok. A buckler sör, és az 50% os baracklé is nagyon jó kiegészítő, rizs, hal, hús, ezek még segíthetnek. Egy próbát szerintem megér. Kitartás!


Üdv. egy öt kislányos anyuka


Kellemes karácsonyi ünnepeket mindenkinek

2008. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5 és válaszra váró! Én is így voltam,most 7 hetes, és olyan szerencsés vagyok, hogy nekem sikerült....mégis azt írom nektek, nem azok az igazi anyák ,akiknek sikerült és prédikálnak, hogy olyan nincs,hogy vki nem tud szoptatni,hanem TI,mert mindent megpróbáltok, erőn felül...Akár sikerül akár nem, Ti mindent megtettetek,és ma már jó tápszerek vannak...A piciteknek tényleg elsősorban szerető anyuci kell, és csak másodsorban anyatej...küzdjetek, amíg van erőtök,de ne idegeskedjetek, ne hibáztassátok magatokat, nyugi, bízzátok a természetre! Boldog Karácsonyt pici babátokkal!!!

Sikeres és szerencsés sorstárs

2008. dec. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a madártej üresből feszülőssé változtatja, egy litert iszom meg ilyen esetekben és CSAK PIHENEK. Sok szerencsét!
2008. dec. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az 5. írónak! Mintha magamat hallottam volna! Én is ugy érzem rámegyek! Teljesen ugyanazok történnek vele mint veled! Nem akarom felfogni,hogy nekem nem lesz eláztatva az ágyam nem fog szétdurrani a cicim......stb Kudarcnak élem meg! Tisztában vagyok vele,hogy felnő máson is a gyermek de utálom amikor ezt mondják! Nem hiszem el,hogy én abba az 1 2 %-ba tartozom a nőknek akik nem tudnak szoptatni! Privátba írjunk!!!!!
2008. dec. 23. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!