Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincsen elég tejem! Tuti tipp?

Nincsen elég tejem! Tuti tipp?

Figyelt kérdés
8 hete szoptatok fejek éjjel nappal! Alszom eleget iszok sok fojadékot ettem a bogyokat ittam a teákat megvettem a more milk kapszulát! Már azt gondolom feladom! Vagy van amit még nem mpróbáltam? Mindenképpen szoptatnék de már rámegyek teljesen nincs más témám és nincs más gondolatom!
2008. dec. 23. 14:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Írok email címet:gercsoi@freemail.hu
2008. dec. 23. 21:43
 12/14 A kérdező kommentje:
Egyébkeént nekem 6 hetet betöltötte amikor Kicsit "jobban" elindult a tejem! Akkor a mennyiség is nőtt! De most itt taposunk egyhelybe nem nő tovább
2008. dec. 24. 07:28
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én több olyan anyukát is ismerek, akik mindent megtettek, és mégsem sikerült szoptatni. Sajnos ennek genetikai okai is vannak. Szerintem emiatt ne legyenek álmatlan éjszakáid. Attól nem leszel kevésbé jó anyuka, ha pótlást kell adnod. Mi hárman vagyunk testvérek, engem szoptatott anyukám, a húgomat nem tudta. Ugyanúgy felnőtt, ugyanúgy egészséges. Szóval jó dolog az anyatej, de ha nincs, attól még ugyanúgy lehet egy boldog, egészséges embert felnevelni. Nyugodj meg, pihend ki magad, mert a babának inkább egy kiegyensúlyozott anyukára van szüksége.

Egyébként lehet idegi alapja is, ha megnyugszol, lehet, hogy megjön a tejed.

Velem a következő történt. Iszonyú sok tejem volt, jelentkeztem is tejadónak. Elmentem az összes vizsgálatra, és amikor jöttek volna a tejért, egyszerűen nem volt. Annyira restelltem, próbáltam mindent, de nem jött vissza. Szerencsére volt lefagyasztva, így 1 hétig kihúztuk. De már én is tápszert akartam íratni. A védőnő meg állította, hogy ilyen nincs, ha eddig rengeteg tejem volt, csak úgy nem apad el. Aztán megmondtam a másik anyukának, hogy bármennyire is restellem, nem tudok tejet adni. Megértette, nem haragudott, sőt mondta, hogy mivel megnyugodott, hogy lesz teje a babának, beindult az ő teje is. Szóval igazából már nincs is rá szüksége. Másnap nekem is újra rengeteg tejem lett. Úgyhogy ez biztos, hogy idegi alapon történt!

2008. dec. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne add fel! Menni fog, hiszen már 8 hetes a baba! Bemásolom, amit már másnak is írtam. Annyi a különbség, hogy már 4 és fél hós a pici lányom. :)))


"Mi 5 hetesek vagyunk. Nem késő elkezdeni szedni. DE! Igyál eleget! Nekünk is ez volt a gondunk, de már van bőven tejcsi, mert minden nap írtam, hogy mennyit iszok. Vizet, gyümilevet, alkoholmentes sört, tejet. 4 eselteg 5 liter elég. Nekem már annyi van, hogy tudtam fagyasztani is. - Mondom 5 hetes a babám. :) Én is aggódtam, de nem kell, csak igyál eleget és persze egyél rendesen, nem kell azért teletömni magad. Ja, és ne felejts el fejni, mert minél többször teszed cicire és fejsz annál több termelődik. Nem baj, ha nem eszik a babód szopi közben. Majd fog. A tápszert már sikerült elhagyni, most jön a cumisüveg elhagyása.. Na, ez lesz a nem kis meló, mert lusta a Pöntyöm.

Ne aggódj, lesz tejed csak igyál eleget. :) "


Még annyi, hogy én is fejtem éjjel nappal minden evés után, hát, a végére már zombinak éreztem magam. A cumisüveget 2 hétre rá elhagytuk, azóta csak szopizik a lelkem. Vannak napok ,mikor úgy érzem, hogy nem elég etej, olyankor picivel többet iszok és 1 szendviccsel többet eszek.

A fokozatosság elvét alkalmaztam. Először elhagytuk a tápszert nappal, éjszaka csak tápit kapott, így nem ment el az idő a szopi,tápi,fejés trióval, csak tápi volt és fejés. Aztán már éjszaka is csak tejet kapott, de üvegből. Mikor eléggé megerősödött a nappali szopikkal, akkor tértünk át az éjjeli szopira is. Így a babám mindig jóllakott, elégedett volt és ez volt a lényeg. Ez miatt legalább nem voltam idegbeteg. Nem ment el az éjjel a próbálkozásokkal.


Hidd el, menni fog! Igyál és bizz!


Jó babázást! :) Vidám Karácsonyt!

2008. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!