Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van értelme tovább szoptatni...

Van értelme tovább szoptatni a 2 hónapos babámat?

Figyelt kérdés
Már a szülés előtt is nagyon elhatározott voltam a szoptatás mellett annyira, hogy még cumisüveget sem vettem a babának. Aztán jött a pofára esés, szülés után 1 hétig csak pár ml tejem volt. Minden praktikát bevetettem, rengeteg Karamalzot, szoptatós teát, tejszaporító fejést és természetesen ezek mellett szoptattam is igény szerint a babát (tápszeres pótlás mellett). Így kb 1! hónap alatt értem el, hogy egy szoptatásra 20-30 ml anyatejem legyen. De úgy látszik, hogy hiába. Az egyik mellemben elapadt a tej, bár ha megnyomom jön valami kevés, de nagyon hamar kiürül. A másikból is pár perc alatt kiszopja a kb 10 ml tejet. Ennyi maradt...A babánk sokszor nagyon erőlködik és sír, ha nem jön a tej belőle. Szerintetek hagyjam abba a szoptatást?
2022. okt. 29. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha szeretnéd folytatni, akkor keress fel egy szoptatási tanácsadót. Vele fel tudod szaporítani a tejet.


Nekem szuper védőnőm volt (idős) ő többször kijött, mondott technikát, mit-hogyan. Nélküle nem tudtam volna egyedül én sem eljutni idáig. kb. 10 hét megfeszített munkája volt de elhagytuk a tápszert, és a lefejt tejjel pótoltam, majd azt is feladtuk.


Ha már nyűg neked is ez az egész, akkor pedig enged el. Az is nagyon szép, hogy eddig kitartottál, és azzal a pár ml tejjel is megkapta/megkapja a hasznos dolgokat amiket az anyatejjel lehet megadni. Amíg van tejed én biztos szoptatnék először, azt a pár ml majd utána pótlást adnék. De ha már neked is nyűg akkor még mindig ott a tápszer.

2022. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Hogyne lenne. Van, akinek csak a gyerek 4-5 honapos korara sikerul felszaporitania, onnantol viszont el tudtak hagyni a tapszert. Szoptatasi tanacsadot javaslok en is, o majd fogjamondani a Szoptanit keszulek olcson, hazilag keszitheto verziojat. Sok sikert, ne add meg fel.
2022. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

1. Igény szerinti szoptatásnál nincs pótlás

2. Honnan tudod mennyi tejed van? Ha méred a gyereket akkor minek?

3. Ha megnyomod és jön akkor nincs elapadva. Az azért egy elég hosszú folyamat

Ne pótolj, hagyd akkor és addig cicizni amíg ő akar. Ha úgy látod 1 cici nem elég neki akkor csere. Ha az se akkor megint csere. A tej szoptatás közben termelődik és csak úgy tudja felszaporítani ha engeded hogy annyit cicizzen (akár komfort szopi is) amennyit csak akar

2022. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem mérlegelj, hogy mi fér bele. Nekem ez már sok lenne (mostani fejemmel) időben, melóban, testileg-lelkileg, állandóan fejni, mérni, aggódni, pótolni, szenvedni a gyerekkel, hogy sír, erőlködik, de nem jön, türelmetlen, mert éhes. Nem úgy megy ez minden babánál, ahogy a 3-as írja, hogy majd váltogatom a mellem, és a gyerek vígan szopizgat 3 órákat, amíg végre jóllakik, mert sikerül 3 óra alatt kiszívnia 80 ml-t... van, aki 3 szívás után már ordít, mert nem jön, és hiába váltogatod, nem lesz 10 perc alatt sokkal több benne.


Kérdező, én leírom a mi esetünket: Nagyon szoptatni akartam a gyerekemet, és azt éreztem, hogy sz.r anya lennék, ha tápszeres lenne (pedig nyilván hülyeség). Minden jól ment, amikor 4 hónaposan már nem hízott, sokat sírt, nyűgös volt. Állandóan szoptattam, napi min. 10x volt mellen, egész napunk csak ebből állt, hogy evés, mérés, aggódás, sírás. Egy hónapig csináltuk, de nem hízott semmit, tejem se lett több, egyre rosszabb anyának éreztem magam, hogy már a gyerekemet se tudom ellátni. Elkezdtük a hozzátáplálást is, de beadtam a derekam, estére kapott tápszert. Kicserélték a gyerekemet. Végre evett is, szopizott is, kapott tápszert is, hízott, jobb kedvű lett. Még 11 hónapos koráig szopizott. Utólag visszanézve is azt gondolom, hogy mindent megtettem, de elértem a határaimat testileg-lelkileg. Ezt gondold át te is. Vajon megéri-e az egész. Esetleg még egy szoptatási tanácsadót keress fel, hátha ő tud segíteni.

2022. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

"van, aki 3 szívás után már ordít, mert nem jön,"


Csak ott a bukta, hogy annál nagyobb az esélye, hogy így reagál a gyerek, minél többször pótolsz, azaz minél többször kapja meg erőfeszítés nélkül a tejet/tápszert.

22-es csapdája.

Meg lehet próbálni megakadályozni azzal, ha "nehezített" feltételekkel pótolsz, pl: szoptaníttal vagy speciális cumival (Medela calma), de nem egyszerű.

Nagyobb gyerekemmel én is belebuktam, szintén 4 hónapnál adtam fel. Addigra már 2 hónapja pótoltam, egyre kisebb szoptatási siker mellett.

2022. okt. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Keress egy szoptatási tanácsadót!

Nincs olyan, hogy kiürül a mell. A mell nem tejraktározó, hanem tejtermelő szerv.

A fejés teljesen más ingert ad a mellnek, nem olyat, mint a baba. Teljesen normális, ha, fejéssel semmi nem jön, ettől még a baba jól tud lakni.

2022. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Én is leirom a mi tortenetunket.

Sajnos aki azt írja hogy szoptass minek többet az azt se tudja miket beszél.

Nekem is ezt javasolja mindenki aztan nem lesz több tejem…nem mindenkinél ennyi csak a probléma hogy szoptatni kell egesz nap es megoldódik minden.

Plusz en nem szoptatok igény szerint…isten őrizz. (Ezért biztos szétszednek az ősanyák🤣)

Szoval nálunk az elején elég volt neki a tejem amíg ilyen 100-akar evett, de most mat ugye többet igényel.

Elkezdte rángatni a mellem, sírt, stb es tapszerrel potolnom kellett neki. Azóta jol lakik.

Hiába iszom a karamalzt meg fejek, meg lassan fejre is állok akkor se lesz több tejem. Viszont nálunk kiderült hogy rossz a technikája is es gyengék az arcizmai ezért elfárad es nem tudja kiszivni az osszes tejet amivel esetleg jol lakna. Rengetegszer mondtam hogy feladom a szoptatást mert mindennap sírtam miatta de persze még most is szoptatok. Ugy vagyok vele szopik amennyit szopik es utána kapja a tapszert.

2022. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
A rossz technika és a gyenge arcizomzat fejleszthető szakemberrel.
2022. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!