Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet a cumizavaros...

Hogy lehet a cumizavaros babát szoptatásra tanítani?

Figyelt kérdés
A kisbabám szülés után nem kereste meg egyből a cicit, és utána sem tudott szopizni, nekem se volt tejem, és mivel nem volt túl jól, be is sárgult tápszerezni kellett. Na most 2 hetes, azóta napi 8x 3 óránként cumisüvegből kap enni, 80-90 ml-eket eszik meg, ennyi anyatejem nincsen, szóval muszáj továbbra is cumisüvegből etetni, de mindenki nagyon nyom, hogy szoptassak. Én szeretném is amúgy, de már vagy még technikája sincs hozzá, és tejem sincs elég. Mit tudnék csinálni? Laktációs tanácsadásra még 3 hét múlva kaptunk időpontot. Azt mondják, hogy rakjam attól mellre a babát hogy nem tud szopizni, de kételkedem, mert látom rajta, hogy fogalma sincsen mit is kéne csinálni... tényleg meg tud tanulni csak úgy magától? Mert egyenlőre úgy látom veszett fejsze nyele
2022. nov. 6. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen sok pótlás mellett azt mondom lehetetlen.

Egyébként az SNS módszer lenne az, ami segíthetne. Szoptanít.

2022. nov. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
A Lansinoh cumija hasonlít a legjobban a mellbimbóra.
2022. nov. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Vannak szoptatási tanácsadók, akik kimennek házhoz. Ha rákeresel neten, kiadja, hogy kit kell keresned a környéken. Nekem is volt, amikor szükségem volt rá. Abszolút megérte azt a pénzt, amit kért. Kedves volt, segítőkész, és nem mellesleg itthon, a saját környezetben látta, hogy mi hogy működik, vagy miben tudna segíteni. Megnézte, hogy mit hogy csinálunk, mutatott pár pózt, amit ki lehet próbálni. Elmondta, hogy melyik miért jó. Megnézte a babát is, hogy nincs-e valamilyen fizikai akadálya a szoptatásnak. Pl lenőtt nyelv, megfelelő szájpadlás, meg ilyesmi.

Úgyhogy én nagyon hálás voltam, hogy volt ilyen segítségem 🙂

2022. nov. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Itt van leírva:


[link]


A lényeg: pótlás más eszközzel, pl. ujjetető, pohár. Sok bőrkontaktus, csak pelusban tedd a hasadra, előbb-utóbb keresni fogja a mellet.

2022. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!