Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tegnap óta az egyik mellemben...

Tegnap óta az egyik mellemben érzek egy csomót, ami fáj is, akkor is, ha hozzá sem érek. Gondolom, onnan nem jön ki a tej. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Próbáltam finoman masszírozni, de baromira fáj. Elmúlhat esetleg magától?
2010. szept. 30. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Feltetlenul kezelni kell, mert ebbol lehet a mellgyulladas. En is probaltam masszirozni, fejni, de nem segitett. Csak a pici fiam tudta "megszerelni" a cicimet. Onnan kell szoptatni. A baba onnan sziv amerre az alla all. szoval probalj olyan pozt talalni, hogy a babad alla a csomo fele legyen. Nekem csak ez segitett. Szuleszno baratnom a hideg vizes borogatast ajanlotta, de azt en nem probaltam, mert nem akartam, hogy apadjon a tejem. Es nem hinnem, hogy magatol elmulana. Szoptass!!! jobbulast!
2010. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ajjaj...hát azt érdekesen fogom megoldani, pont a cici külső oldalán van a csomó...:) De meg fogom mindenképp próbálni, amúgy már tegnap az utolsó két szopit onnan kapta, meg a ma reggelit is, de sajnos nem javult. Köszi a tippet, megpróbáljuk!:)
2010. szept. 30. 09:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem folyamatosan gondom van a csomósodással.

szopi előtt kellemesen meleg vízzel (nem forróval) locsolom a mellem, közben körkörösen masszírozom, utána szopi úgy, ahogy az előttem szóló írta. én még szopi közben is szoktam finoman masszírozni (inkább simogatásnak nevezném, az erős masszírozás nem tesz jót, roncsolja a mellszöveteit.) Szopi közben jó az is, ha meleg ruhát (pl.megvasalt pelust) teszel a melledre.

Ha a mell alsó felén van a csomó, akkor a baba fölé térdelve szoptatom, hogy a gravitáció is rásegítsen.

Ha még szopi után is nagy a csomó, akkor kézi fejővel kiszívom a maradék tejet.


végső esetben, ha ezek nem segítenek, akkor jégkockával pici területen hűtöm a mellem (tényleg elapaszthatja a tejet, ezért csak a gyulladt részen jegelem, hogy csak a gyulladást hűsítsem.) és jó, ha gyakrabban szoptatsz ilyenkor.


sok sikert!

2010. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Tegnap nagynehezen összehoztuk, bár érdekes látvány lehetett...:) Javult is a helyzet, szóval sokat segítettetek!:)
2010. okt. 1. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!