Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 100% anyatejes babánál van...

100% anyatejes babánál van súlygyarapodásra korlát?

Figyelt kérdés

1 hónapos a babám és 1 kg súlyt szedett magára. A gyerekorvosunk szerint ez sok, csak a felét kellett volna. Azt javasolta hogy szigorúan 3 óránként szoptassam és csak 25 percig. Ez elég nehezen kivitelezhető.

3 héttel korábban született a vártnál és 2550 grammal. Nagyon örültem hogy sikerül szopizni és szépen gyarapszik, igazán kis formás baba lett, erre az orvos teljesen elkeserített hogy rosszul csinálom.



#normál hízás
2022. dec. 11. 23:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nulla tapasztalata van ( nem véletlen) a 100% anyatejes gyerekekkel.

Ők általában az elején sokat híznak, aztán drasztikusan lecsökken.


1,2-t híztak az elején


3,5 hónaposan dupláztak..

Triplázni meg 1,5 éves kor utàn sikerült🤷🏻‍♀️

2022. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, valóban nyugdíj körüli korú az orvos, gondolom a régi "tankönyv" szerint kezel. Tök hülyének érzem magam nála, kb mint amikor "összeszidott a tanár". Sajnos a településünkön ő az egyetlen gyerekorvos. Nem tudom más városban esetleg lehet-e orvost választani? Vagy mivel nem oda szól a lakcímkártya elhajtanak?
2022. dec. 12. 17:29
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha összeteszed a két kezed akkor is annyit fof enni amennyir szeretne és ez a normális amuby is olyan picike fél éves koráig kell a duplájára növelődnie.tehát 5100g

Egyébként az én babám is hízott semmi gond nincs ebből..csak paráztat a doki..fog még a védőnő is..mert ök könyvből okoskodnak :)ha vsn gyerekük ha nincs

2022. dec. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!