Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy éltétek meg a szoptatós...

Hogy éltétek meg a szoptatós időszakot?

Figyelt kérdés

A környezetetek mennyire stresszelt rá titeket? Olyan volt, mint a képeken, maga a mennyország, vagy alig vartatok, hogy vége legyen?

Mikor az én kislányom megszületett délután, már aznap este az egész rokonság azt kérdezgette váltóban, hogy van-e már tejem. A kedvencem anyósom: nem szabad stresszelni, de van már tejed? Hát én totál stresszben voltam, hogy nem tudom etetni a gyerekem, kapott egy kis tápszert is. Mielőtt hazaengedtek volt probaszopi és kiderült, hogy bőven van elotej, aztán mire hazaértünk, meg is lett a tejbelovelles.

Aztán ugye fejtuk, kimasziroztuk a csomokat, mikor a kislányom elkapta úgy fájt, hogy csillagokat láttam, pedig nagyon ügyesen szopizott szerencsére ezzel nem volt baj.

A képeken mindig úgy van ábrázolva a szoptatás, hogy anyuka hófehér fogakkal kisimult arccal fogja a kisdedet, aki édesen szopikazik, hát en is majdnem így néztem ki, ja nem....

Úgy éreztem magam, mint egy fejos tehen, amin a mellszívó bőgő hangja sem javított, meg, hogy anyósom is sokszor így hivatkozott rám. Imádtam,hogy taplalom a kislányom, nézni a kis arcát, büszke is voltam, de megszenvedtem sok szempontból, pedig van aki ennél nagyobb problémákba ütközik ilyenkor.

Most 14 hónapos a kislányom , továbbra is mindene a cici, az egy dolog, amikor szépen eszik belőle, de sokszor ahogy ülünk az ágyon, lecsúszik közben, huzogatja, negykezlabra áll, feltolja a popóját stb, hiába rakom vissza, raszólok, elveszem a cicit, jön a hiszti stb. Ráadásul mikor megjön, akkor összevissza tekereg rajta, elengedi, dühöng, aztán racuppan, hát kész kabare.

Éjszaka is persze 4-5x kelunk, rögtön mutogatja mi kell neki.

Abból a szempontból, hogy tényleg csak elő kell kapni nagyon szeretem, de azért lassan már elég nagy nyugnek érzem, és sokszor elgondolkozom rajta, hogy valahogy el kéne apasztani, amitől bűntudatom van. Az lenne a legjobb, ha a kisasszony egyszeruen csak nem kérné, de nagyon nem így fest a helyzet, sőt ...

Nehezebb napokon mondom apukának, hogy a következő tapszeres lesz, engem nem érdekel. Hát azt mondja biztos nem, hát mondom azt majd én eldontom. Sokan úgy várják el minden anyától, hogy szoptasson, mintha foben járó bűn lenne, hogy egy baba tápszert kap. Szerintem egy tök normális dolog és nem értem ezt a megkülönböztetést. Anyósom mikor csak kimondja a tápszer szót úgy mondja, mintha valami undorító drogrol beszélne. Arról nem is beszélve, hogy sok anya pont az ilyenek miatt kudarcként éli meg,hogy nem szoptat és tapszerrel kell etesse a gyereket. Én is ezt éreztem a kórházban az elvarasok miatt, de a 2-nal senki nem fog érdekelni.

Nálunk apuka is könnyen beszél, így ,hogy cicis a kicsi, éjszaka MINDIG én kelek hozzá, csak és kizárólag en tudom elaltatni.

Szóval érdekel ti hogy éltétek meg az első időszakot, aztán később mikor mar nagyobb volt a kicsi, milyen volt a szoptatás? Mennyire volt nyomás rajtatok?



2022. dec. 16. 12:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk olyan volt mint az 5ös válaszolóé.

Anyosomek folyamatosan jöttek nézni, hogy etetem a gyermekem és én olyan ideggel szoptattam végig szegeny babamat, hogy el is apadt a tejem.

Hiába szóltam rájuk, hogy menjenek ki, még ők voltak megsértődve! A férjem mondta, hogy de ez a világ legtermészetesebb dolga (az anyja mondta neki) mondtam, hogy oké, de te sem veszed elő 20 percre a családom előtt a micsodád... Gondolj már bele mennyire borzasztóan kellemetlen!

2022. dec. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
78%

Én az első fiamat tudtam szoptatni rengeteg tejem volt.

Kislány most született Okt 21. Vegyes étkezésű volt eddig, mivel császáros voltam most egyszerűen nem indult úgy be tejem mint fiúnál így kapott mindig hozzátáplálást, így lassan 2 hónap után egyre kevesebb meg-még szokja cumisüveg hiába teszem cicire kidobja, már szinte nincs is tejem. Volt eleinte bűntudatom ittam naponta szoptatós teát 2-3 litert meg homeopátiás bogyókat, de csak szintén tartotta (20-30 ml cici ként)

Nekem vmiert rengeteg stresszes volt belefáradtam, elengedtem mindent, sajnos nem tudom szoptatni mert nem volt nincs is elég mindennel próbálkoztam.

Hálistennek anyós másik országban lakik anyukámat hamar lelőttem h ne szóljon bele.

Férjem támogat őt az elejétől kezdve mondja mit szenvedűnk mit adok lánynak levegőt mindig viccelt, azt mondta ha 8-10 ezer lenne egy doboz tápszer akkor is megvenné. Minden kaja előtt cicire raktam ő már kelt fel ment csinálni neki tápszert mindig is mondta ne szenvedjűnk!

Teljes azok mellet kommentelők mellet vagyok akik tápszerezik babájukat, így sikerűlt ennyi!!!

Ez olyan mint amikor fejemhez vágják jajj te császáros vagy akkor nem is szültél...

Akkor aki nem anyatejes nem is eszik...

2022. dec. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, mind 3szor stressznek éltem/élem meg, rajtam van a nyomás is,hogy kell ráadásul mindenki ezzel jön van tejed? Szoptasd sokat, biztos elég a tej ne adj neki tápszert stbstb. Az első fiam nem tudott a kórházban a csecsemősök elintézték,hogy soha többet ne akarja a szájaba venni a mellem, így fejten és közben megkaptam non stop miért nem tudok szoptatni meg mennyire önző vagyok.. a második tudott de nem volt elég a tej pótolni kellett, ott is állandóan csesztettek miatta, mi dkét alkalommal jött valami stresszesebb időszak és el is apadt egyik napról a másikra. Most 3.szorra is tudtam mi vár rám, most sem elég mist is pótolok, alig várom a véget egyszerűen nem szeretem, gyeremekkori traumám miatt magát azt sem szeretem hogy a mellem fedetlenül van, egyszerűen nem tudok megbarátkozni a dologgal. Imádom mindhárom gyerekemet de ez nekem nem megy, megteszek most is mindent amit tudok, de nem bánnam ha nem érezném állandóan a nyomást mkndenkitől legyen az rokon idegen, orvos védőnő hogy szoptatni kell, ha nem szoptatsz sz..r vagy pláne ha nem évekig csinálod..
2023. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!