Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondják azt, hogy ha...

Miért mondják azt, hogy ha legalább 3 hónapos koráig szopik a baba, akkor már túl van a kritikus időszakon?

Figyelt kérdés
Nyilván minél tovább szopik, annál jobb, de akkor sem értem ezt a három hónapot...
2011. júl. 13. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ezt még nem hallottam, viszont ez legalább egy új dolog nekem a sok-sok egyéb mellé.

Amiket már én hallottam:

- legalább pár hétig szoptass, hogy egy kis immunanyagot is kapjon a gyerek

- fél évig szoptass, utána már mindegy, nincs tápértéke a tejnek

- legalább két évig szoptass, különben...


Úgyhogy én most ezt a három hónapos vízválasztót beteszem ebbe a listába.

Mindig mond valaki valamit a szoptatással kapcsolatban, ami az ember törheti a fejét.

2011. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

(fili)

Attól függ ki mondja. Biztos nem szoptatási tanácsadó.

Kérlek ha van időd ezt a lapot nézd meg [link] és itt (a tápszeres táplálás egészségügyi kockázatai című részt.)

Lehet, hogy te is találsz olyan információkat amik még érdekelhetnek, a szopiztatással kapcsolatban.

2011. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, talán az immunanyagon lehet a hangsúly, csak azt nem tudom, hogy miért pont 3 hónap...
2011. júl. 13. 13:24
 4/6 xStefix ***** válasza:

Milyen szempontból?

Bár mondjuk sem az immunrendszer (meg)érésére, sem a szoptatási "hullámvölgyekre" vonatkozóan nem elég ennyi idő.


Na akkor én is mondok neked még egy időpontot, de ez teljesen szubjektív:) : 1 év.

Szerintem ennyi szoptatással már nagyon sokat tud tenni az anyuka a babája egészségéért, és ennyi idő alatt átesik a legtöbb szoptatási "buktatón" is, megeddződik a témára. Én legalábbis azt tapasztalom, hogy azok, akik elérik ezt a korszakot, elég jól tudják kezelni a későbbi hónapok (szopis) nehézségeit is. Mert újdonságok, gondok mindig lesznek, de az első évben többször is módunk van meglátni, hogy mennyire fontos a rugalmasság. Idővel már ráérzünk, hogy mikor van tényleg baj és mikor lehet még várni stb. Szóval ennyi idő kell ahhoz, hogy valaki gyakorlott anyuka, illetve szoptató anyuka legyen. Szerintem.

2011. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 hónap szerintem nagyon karcsú, legalább fél év, de inkább 1.
2011. júl. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hm, nekem az védőnő azt mondta, hogy a szoptatásban vannak lépcsőfokok, a legalsó fok a 2 hónap, utána 6 hónap, 1 év... Ha a 2 hónap sikerül, már sokat teszel a babáért.

Mondjuk én már 10 hónapja szoptatok és az én célom az 1 év szoptatás, remélem összejön!

2011. júl. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!