Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha esetleg lebetegednék,...

Ha esetleg lebetegednék, akkor is kell szoptatnom?

Figyelt kérdés
Bármit is szedek, nagyon gyenge az immunrendszerem, sokadjára vagyok beteg a terhesség alatt. Tapasztalatlan várandósként kérdezem, hogy betegen is lehet/kell-e szoptatni majd?
2023. jan. 14. 09:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

Nem KELL. Egészségesen se KELL. Lehet. Attól függően, hogy milyen betegséged lesz, milyen gyógyszert kell szedned.


De még most próbálj meg változtatni a gondolkodasodon, mert nagyon nehéz életed lesz, ha szerinted szoptatni KELL....

2023. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Semmit se kell, de a gyerek szempontjából határozottan ajánlott, mert ő ezáltal megkapja a te ellenanyagaidat és kisebb eséllyel kapja el tőled, mintha nem szoptatnád.

Szerinted mi a jobb?

Ha egyedül vagy beteg?

Vagy ha betegen beteget gondozol?

2023. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
16%

2!


Ez megint nettó baromság így, ahogy előadod. Egyáltalán nem biztos hogy adott betegséggel lehet szoptatni, pláne ha mellé mondjuk épp olyan gyógyszert kap, ami tilos szoptatás alatt. HA szeretne szoptatni betegség alatt, akkor meg kell kerdeznie a kezelő orvosát, hogy lehet e, ajánlott e.

2023. jan. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Én szoptattam betegen beteg gyereket, és a szoptatás volt a legkisebb gondom. Addig csöndben volt, én feküdhettem és pihenhettem, az volt a legjobb része a napnak... A babának meg kifejezetten jót tesz, mert így megkapja az ellenanyagokat.
2023. jan. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

3, ne a kezelőorvost kérdezze kivéve ha szakirányú végzettséggel rendelkezik. Mivel sajnos az orvosok 90 %-a után nêzés nélkül mindenre rámondja, hogy tilos szoptatni, holott a gyógyszerek alig 1 %-a olyan, ami mellett tilos.

Legutóbb egyszerű ártalmatlan szemcsepp esetén akart letiltani a szemêsz a szoptatásról, holott még csecsemőknek is írják az adott készítményt.

Na most hogy lehetne adni közvetlenül, ha anyatejen keresztül tilos?



[link]

2023. jan. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
17%

"Legutóbb egyszerű ártalmatlan szemcsepp esetén akart letiltani a szemêsz a szoptatásról, holott még csecsemőknek is írják az adott készítményt.

Na most hogy lehetne adni közvetlenül, ha anyatejen keresztül tilos?"


Nem tudom milyen szemcsepprol van szó, de mondjuk eleve nem ugyanaz szemcseppet a szemedbe csepegtető, vagy megint....


Továbbra is az orvos véleménye a döntő, jobban ért hozzá mint a GYIK valaszadoi

2023. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés olyan betegség van, ami kizárja a szoptatást, a nátha, megfázás, felfázás és hasonló "hétköznapi" betegségek nem ilyenek, még a láz sem, csak az anyának megterhelő lehet és sokkal jobban kell figyelnie, hogy ne száradjon ki és elég tápanyagot tudjon bevinni. A gyógyszerek közt is rengeteget lehet szedni szoptatás alatt, mert vagy ki sem választódik vagy elhanyagolható mértékben. Ráírva minden gyógyszerre rá van, mert etikátlan terhes és szoptató anyákon gyógyszerkísérletet végezni, így marad az állatkisérlet és a biokémia mint vizsgálati eszköz (mennyire választódik ki, mekkora molekula méret, hogy áttud-e menni stb stb).
2023. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoptattam betegen, lázasan, influenzásan, mindenhogy. A baba soha nem kapta el tőlem ezeket a 2,5 év alatt.

Mikor olyan betegségem lett ami mellett nem lehet szoptatni, halasztottam a műtétet, mert nem tudtam volna megoldani. Persze nem voltam életveszélyben, csak ráért még +1 évet, megtanultam élni a kellemetlenséggel.

Mikor szteroidot kellett szednem, konzultáltam szoptatási tanácsadóval, hozzáértő szakorvossal, és olyan gyógyszert kaptam ami mellett pár órás időkihagyással, de lehetett szoptatni. Nem kell szoptatni, de nekem fontos volt, és az esetek nagy részében megoldható betegen, gyógyszerszedés mellett is, tud segíteni a szoptatási tanacsadó és a megfelelően tájékozott szakorvos.

2023. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

Lehet szoptatni betegen is, nekem semmi gondom nem volt vele. Ha gyógyszert kellett szednem, akkor elmondtam, hogy szoptatok, így olyat kaptam, amit lehet mellette szedni, ennyi. Illetve a linkelt oldal nagyon jó!

Gyógyszertárban is tudnak segíteni, ha vény nélküli gyógyszert keresel és elmondod, hogy szoptatsz.

2023. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Legtöbb légúti betegség vírus és gyógyszert sem kell szedni rá, láz esetén van, amit szoptatás alatt is lehet. Ha mégis kell antibio, ugyanez vonatkozik arra is.


Ha betegek vagyunk a babát akkor is meg tudjuk fertőzni, ha nem szopik, csak kézben van, egy légtérben vagytok stb.

És igen, a kicsi kap így ellenanyagokból is anyatejen keresztül szóval kisebb eséllyel kapja el. Ha az anyuka szoptatja a babát, betegen is természetesen lehet.

2023. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!