Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatasi tanacsadok...

Ha szoptatasi tanacsadok szerint, nincs olyan, hogy nem eleg a tej, akkor miert is uvolt a gyerek cicizes utan?

Figyelt kérdés
Lathatoan ehes marad, bar tejem van, de ezekszerint vagy nem eleg taplalo vagy valami nem okes…pisis pelusok szama okes, nyelni ritmusosan nyel, megis egesz nap a cicimen csungene…valaki adjon magyarazatot…(nem all fent novekedesugras)

2023. jan. 18. 16:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%

Ja, hogy ezért még fizetni is kellett? Szép!

4 hónaposan próbálj neki adni tápszert vagy valami natúr tejpépet, ha megeszi, még éhes. Az enyém úgy nyelte, mint a kacsa a nokedlit, ennyit erről, hogy elég volt neki a tej.

2023. jan. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igen, 19ezer forint volt per alkalom😀
2023. jan. 18. 17:51
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt, hogy az akkor 3 hónapos lányom evett szépen igény szerint, szinte soha nem volt nyűgös, aludt nagyokat (este simán aludt 8-9 órát), volt elég pisis-kakis pelus és mégsem hízott egy grammot sem. Pedig ugye 3 hó körül van egy növekedési ugrás, úgyhogy sokat raktam mellre. Négy hónaposan még mindig nem volt egy gramm hízása sem, úgyhogy kapott tápszeres pótlást, de még ennek ellenére sem volt az igazi a hízás. Átálltunk 100% tápszerre és utána rendesen megindult a súlygyarapodás.

Tudom, hogy azt mondják, hogy olyan nincs, hogy nem elég tápláló a tej, de nálam akkor sem stimmelt valami. Hiába volt sokat mellre rakva és látszólag evett eleget...

2023. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
17%

Fura vagy. Kihívod a szakembert, elmondja mit kell csinálni és hozzá nem értő szoptatásban kudarcot vallott arctalan emberektől vársz vállveregetést?

A kisbaba első hónapjai abból állnak, hogy ülsz és szoptatsz. Ezen nem kell megdöbbenni. Ha akkor szoptatnád amikor a baba kéri, és annyi ideig amíg mellen akar lenni, akkor normális ütemben gyarapodna és a tejmennyiség is a baba étvágyához mérten lenne.

Bár a szoptatás nem csak etetés...

2023. jan. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem varok en senkitol semmit, csak tapasztalatokat, akiknel szinten ezt mondta mondjuk egy szopitanacsado, megsem volt okes a helyzet, hogy hatha nem csak en vagyok egyedul ezzel a problemaval, vagy esetleg rajottek a problema forrasara, mert az en tanacsadom nem jott ra semmire😃
2023. jan. 19. 07:56
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Opyan nincs, hogy nem elég tápláló a tejed. Olyan viszont van, hogy a tápszerrel már összezavartad, és nem akar dolgozni a tejért.
2023. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is most már hagyhatod, nyugodtan pótolj tápszerrel, amennyit gondolsz, ha nem akarsz tovább küzdeni érte, és ne legyen egy csepp lelkifurdalásod sem. Igenis van olyan, hogy egy anyának sehogy sincs elég teje, csak nagyon ritka. Hogy te pont ez a ritka eset vagy-e, vagy valami más gond volt, azt már soha senki nem fogja tudni megmondani.
2023. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%
Hát nekem sehogy sem volt elég tejem. Napi 8-10x szoptattam a lányomat 4 hónapos korában, de nem hízott semmit 5 hónapos korára, és estére éreztem, hogy alig van tejem. Sokat sírt is akkoriban, ki tudja, lehet, hogy éhes volt :( Aztán kapott tápszeres pótlást estére, elkezdtük a hozzátáplálást 5 hónaposan, és láss csodát, elkezdett gyarapodni. Én annyira igyekeztem, hiszen a csapból is ez folyik, hogy a tejtermelés szopizás közben történik, állandóan mértem a lányomat evés előtt-után, és mégsem akart sikerülni, egy tök rossz anyának éreztem magam. Amúgy az esti pótlás, meg a hozzátáplálás mellett még 11 hónapos koráig szopizott. Utólag visszagondolva tökre nem érte meg a sok idegeskedés, és tényleg nem ezen múlik a jó anyaságom, hogy van-e tejem. Én megtettem mindent, nem ment, kész. A második gyereknél biztos nem fogok ennyit pörögni rajta, ha kell, majd kap pótlást.
2023. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%
Ó ilyenek...nekem is azt mondták most már nem kell pótolni mert szépen gyarapszik...igen persze szóval ha szopizás után üvölt nyomja a kezét a szájába piszkosul akkor biztosan nem éhes, akkor biztos elég a tej..hú első fiamnál olyan védőnőnk volt akinek 20 percig magyaráztam hogy nincs tej, ő csak hatogatta fejjem le tegyem a hűtőbe és lesz, mondtam neki értse meg nem jön egy csepp sem, annyira nem akartak felírni tápszert, a kórhazban is 3 napig semmit nem kapott a fiam és besárgult, szegény folyton üvöltött az éhségtől(11 éve volt), még jó hogy most már nem hagyják szenvedni a babát ha nincs tej, sajnos vannak olyanok akik annyire bele vannak bolondulba a szoptatásba hogy mellettük akár éhen is halhatna a gyerek csak tápszert ne kapjon..
2023. febr. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!