Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik terhesség alatt nem...

Akik terhesség alatt nem ettek pl. szalámit, azok mennyivel szülés után kezdtek megint enni? A feldolgozatlan élelmiszerekkel terjedő betegségek meddig fokozottan veszélyesek egy kisbabára?

Figyelt kérdés

Most múlt 4 hónapos a kisfiam, még szopik, és nagyon ennék már egy kis téliszalámit, de eddig nem mertem :)

Tudom, hogy millió nő evett ilyesmit terhesen is, és semmi bajuk nem lett, de nem szeretnék kockáztatni, főleg ha a kívánós időszakot is kibírtam :D



2023. jan. 24. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egy bolti szalámi esetében nincs kockázat, bármikor ehettél volna terhesen is, nincs értelme a kérdésnek.

Olyan, mintha azt kérdeznéd, árt-e, ha szoptatás közben piros színű sapkát nézel, mert te - biztonsági okokból - terhesen sem néztélm

2023. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Na nekem _MOST_ égett ki mára az agyam. 😂😂😂
2023. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én a második terhesség alatt is zabálom a pickszalámit, de szerintem megvárhatod a gyerek első szülinapját. Ha már úgysem érdekel hogy egyébként nem rizikósabb élelmiszer mint bármi amit a polcról leveszel a boltban, akkor tök mindegy hogy mit mondunk:-) vagy legalábbis engem nem érdekelne.


Emberek, komolyan... Hogy nem eszed a nyers kolbásztölteléket a desznyóvágáson, teljesen megértem, de mi a fészkes fenéért lenne veszélyesebb egy téliszalámi, mint bármelyik kifőzdés kaja vagy készétel? Élelmiszeripari balesetként szennyeződhet egy ilyen kaja, de ilyen okból gyakorlatilag bármi szennyeződhet.

2023. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Én még házi kolbászt is eszek terhesen.😅
2023. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez most itt egy komoly kérdés??? Az oké, hogy terhesen nem etted, bár már az is abszurd, na de 4 hónapja megszültél embeeeer!
2023. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát amíg nem veszik fel az egyetemre, én a helyedben nem kockáztatnék. 😂
2023. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Honnan is éreztem, hogy hiába írom ki így a kérdést ("akik terhesen nem ettek..."), mégis szinte csak olyan fog válaszolni, aki kétpofára zabálta... :)

Egyébként megoszlanak a vélemények, a legtöbb helyen a bolti felvágott is tiltólistán szerepel (többek között védőnőm se javasolta, de tudom, mit ért ő hozzá).

A kérdésem pedig arra irányult volna főképp, hogy meddig van fokozott veszélynek kitéve a baba, mert a tejjel gondolom a baci is átjuthat az ő szervezetébe. De az egyetem jó ötlet, köszi mindenkinek, addig játszva kibírom! :)

2023. jan. 24. 17:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok, a párodat sem elégítheted ki orálisan a baci miatt. 😉
2023. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyel ami jol esik,figyeld a babat,hogy egy bizonyos etel utan nem-e faj a hasa...en mindent ettem a terhesseg alatt is es szoptatas alatt is...9 honapos a fiam es egyaltalan nem volt hasfajos...meg mindig szoptatok egyebkent,es meg mindig ugyanugy eszek mindent.
2023. jan. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
A stilus ember,a stilus...azon javits...egy terhes kismama nem zabál ketpofara,esetleg eszik...
2023. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!