Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Torokfájásra mit szedtetek...

Torokfájásra mit szedtetek szoptatás alatt? Nem kaphatja el a baba?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a gyerekorvos ajánlotta: orvosi zsálya teával kell gargarizálni! 3 nap alatt helyrerakta a torkom! 1 evőkanál füvet 2 dl vízzel leforrázok, kicsit állni hagyom, hogy langyosabb legyen (kb. 15 perc), aztán addig gargarizálok, amíg el nem fogy a pohárból. Reggel, este. Én is épp beteg vagyok, szedek reggel, délben, este C vitamint, mézes-citromos teát iszok és lándzsás útifűszirupot is iszok, mert még köhög is. Az orrfolyásomra meg jót tett a kamillás gőzölés. Bocs, hogy ennyit írtam, de nekem is most kis torokfájással kezdődött és már az orrfolyásnál-köhögésnél tartok.


Jobbulást!!!

2010. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Húú!!! Köszi a választ! Aranyos vagy! Ki is próbàlom!
2010. okt. 3. 20:21
 3/9 anonim ***** válasza:

A zsályatea tejapasztó hatású! Nemtudom, hogy gargalizálás során is kifejti-e ezt a hatását, de lehetőleg ne nyeld le.

Számos vizsgálat kimutatta, hogy a zsálya az izadékonyságot akár 50 %-ban is visszaszoríthatja, a legerősebb hatását fogyasztása után 2 órával fejti ki. Ez egyben azt is megmagyarázza, miért lehetett a növényt az erőteljes izzadással járó láz csökkentésére, illetve az anyatej elapasztására alkalmazni.


[link]


A napi 6 gramm zsályaadagot nem szabad túllépni. A magas tujon-tartalom miatt az illóolaj hosszan tartó használata nem javasolt. Szoptató anyukák, állapotos nők és alacsony vérnyomásúak ne fogyasszanak zsályateát.

2010. okt. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
pedig pont most akartam elmenni venni :(
2010. okt. 4. 10:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Langyos sós vízzel gargalizálj, nekem mindig segít.

Torokfájásra szoptatás alatt jó a Homeogene 9, de ha a hagyományos orvoslást részesíted előnyben a Hexoraletten kitűnő.

Ott van még a propolisz, a méz, a forró citromos tea...

2010. okt. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

a baba nem kapja el, míg szoptatsz. Tapasztalatból tudom...

2010. okt. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én mikor a babám vittem dokihoz valamiért, akkor tőle kérdeztem, hogy mit szedhetek torokfájásra, mert szoptatok. A gyerekorvosunk nagyon otthon van homeopátia területén és ő mondta a zsályateát. Én nem vettem észre semmit a tejen. Nem is nyeltem le, az biztos, amúgy is borzalmas íze van. :)

Most én is olvastam, hogy szoptatás alatt ne fogyasszuk, de az tényleg nem derül ki, hogy gargarizálni sem szabad, vagy csak lenyelni... :S


Nem akartam félrevezetni semmit, én tényleg orvost kérdeztem emiatt, azért mertem ilyen bátran ajánlani!!!

2010. okt. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tantumverde pasztilla! Nagyon jó próbáld ki!
2010. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! A gyógyszertárban Strepsilst javasoltak. De iszom a citrmos mézes teát és kanalazom külön a mézet is. Már sokkal jobb a helyzet :)
2010. okt. 4. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!