Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Menzi miatt nem sikerül...

Menzi miatt nem sikerül szoptatnom?

Figyelt kérdés

Szerdán lesz négy hetes a babám és tegnap megjött a havim.

Szombat óta nem eszik egyik cicimből sem és ha nagy nehezen erőltetek bele kicsit akkor van minden baja és kiköpi. Dokim szerint ne adjak neki mert megváltozott az ize és a bal mellemből talán már apad is a tej. A jobb mellem is alig feszül néha fejni nem tudok mert nincs bene sok. Mit tegyek már a tápszert kapja, de nem szeretném ha bedurranna a mellem ha mégis marad bene valamennyi. Elég a hideg borogatás és elapad?


2010. okt. 4. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Így van, a menstruáció megváltoztatja a tej ízét. ha elmúlik, akkor újra a régi lesz és újra elfogadja az aanyatejet. Fejd ki mindig, amikor szopiznátok, így "be tudod csapni" a cicit. Az sem baj, ha nem jön sok, az a lényeg, hogy az inger meglegyen. Neked pár nap kényelmetlenség csak, de neki nagyon fontos! Ha tápot adsz neki, próbáld olyan cumisüvegből, amin pici a lyuk, hogy meg kelljen érte küzdeni. A szopizás nagyon kemény meló, és a csöppségeknek is van annyi sütnivalójuk, hogy a könnyebb utat válasszák! Először mindig próbáld meg mellre tenni, hátha elfogadja. Sok olyan eset van, amikor hirtelen meggondolja magát a baba és mégis elfogadja a cicit. A menstruáció hatással lehet a tej mennyiségére is, de még az elapadt tej is visszahozható kitartó munkával. Mindenképpen megéri!

Kitartást, sok tejet, jó babázást! Fontos lenne, hogy mivel fejed? Hányszor, és mennyi az annyi?

2010. okt. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mensitől van. én úgy csináltam, h szülés óta fejem a mellem, és fagyóba szépen elpakolgattam szép kis adagokban, ilyenkor elővettem és azt ette, ha cicit nem akart. cicit lefejtem (mensi alatt), és azt is beraktam a fagyóba, később ugyanúgy megette mintha jó tejcsit enne a ciciből...így nem kellett semmilyen tápszert...adni neki, és jól is lakott, annyi küldönbséggel, h a csomagolás abba a kis időben más volt.
2010. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!