Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik 6 hónapon túl szoptatnak,...

Akik 6 hónapon túl szoptatnak, azt hogy kell elképzelni?

Figyelt kérdés
Ugye már megy a hozzátáplálás, sőt egy éves kortól családi étkezés. Hogy illik ebbe bele a szoptatás? Milyen gyakran és mikor szopizik a baba? Csak reggel, este vagy napközben is? Rendes étkezések között vagy helyette?

2023. febr. 16. 07:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Sokak 6hónaposan kezdik el hozzátáplálni a babát.

Szerinted ez úgy működik, hogy onnantól, csak pépet eszik?!


Nem is értem a kérdést


Nyilván ugyan úgy megy a szoptatás, csak 1-1 étkezés kiváltódik fokozatosan

2023. febr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
3,5 évig szoptattam a fiamat BLW mellett, ami azt jelentette hogy az első szülinapján kanállal-villával végigette pürésítés és cafatolás nélkül a menüt. Krémleves, juhtúróval töltött csirkemell burgonyapürével volt a menü.
2023. febr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
1 éves korára kell kiváltani 1-2 étkezést. Addig a hozzátáplálás igaziból csak kóstolgatás, nem rendes etetés, közel sem az a fő táplálékforrása. Az enyém éhen is halna szoptatás nélkül :D ugyan úgy jön mellre mint előtte. (iszsz, szóval amikor akar)
2023. febr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy nehogy úgy képzeld el, hogy 6 hónaposan elé teszed az ételeket és meg is eszi :D
2023. febr. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
16 hónapos a kislányom és még szoptatom, mert igényli. Elalvashoz, illetve napközben is ,ha úgy van. Emelett kanállal, villával nagyon szépen eszik.
2023. febr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon figyelj, mert ez egy bonyolult dolog...


Úgy kell elképzelni, hogy cicit kér, megszoptatom.

15 hónapos, ébredéskor, és esti alvás előtt fixen kéri, nap közben 1-2 alkalommal.

A ht kezdetétől velünk eszik, annyit, amennyit igényel, nincs "kötelező adagja".

2023. febr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Hiába kezdtem el 6 hónaposan a hozzatáplálast, eszében sem volt elfogadni. 8 hónapos volt mire az első falatot megette, akkor már blw-vel.

Úgy nézett ki hogy mindig leült velünk az asztalhoz, evett amennyit szeretett volna, utána ha kellett neki akkor szopizott.

1 éves volt mikor tízórai után már nem kérte az anyatejet, a többi étkezés után még igen.

1,5 éves korára már csak a délutani és az esti alvás előtt, meg éjszaka szopizott.

2 évesen már csak az esti elalváshoz kérte.

2,5 évesen szokott le. Én úgy voltam vele adok neki amíg kéri, nem erőltetem az elválasztást, előbb-utóbb úgyis abbahagyja.

2023. febr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem én se a kérdést. Kb mindenki szoptat a gyereke legalább egyéves koráig. Úgy érdemes, hogy előbb a rendes kaja (püré vagy blw) és utána szoptatás, az étkezések idejében - mármint a baba megszokott étkezési idejeiben. Ha meg nem igényel szoptatást a rendes kaja után már, akkor ki van váltva egy étkezés. Stb
2023. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
14 hónapos a lányom. Eszik rendes ételeket, és olyan 3 alkalommal még szopizik is étkezések között, vagy után, vagy csak úgy. Mondja hogy cici, és akkor kapja, ha olyanok a körülmények.
2023. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

En annyibol nem ertem a kerdest, hogy oke, hogy nem szoptatsz, de nem is adtal mar tapszert a gyereknek 6 hos kora utan? Semmit? Ezert nem tudod elkepzelni hogy van ez?


Csak mert en 4 hos koraig tudtam szoptatni, utana tapszert kapott. De mannyiseget 1,5 eves koraig nem evett, azzal az etkezesenkent 3 falattal nyilvan nem lakott jol a fiam, igy kapott tapszert, amikor kert.

Te nem igy csinaltad? Rogton 6 hos kora utan normalisan evett es ejszaka se kelt fel enni? Akkor nagyon szerencses vagy..:D

Most javitson ki valaki, ha tevedek, de ebbol a szempontbol nincs kulonbseg szoptatas es tapszer kozott, nem? Ha ehes a gyerek, nem eszik mennyiseget, keri, megkapja.

2023. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!