Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás ügyben az ember...

Szoptatás ügyben az ember sosem tehet jót? Ha nem szoptat sokáig, vagy ha sokáig szoptat, az se jó?

Figyelt kérdés

Babámat 10 hónapos koráig szoptattam, ekkor leválasztotta magát. Tudom, hogy valószínű vissza tudtam volna még szoktatni, de őszintén én már nem is akartam, a babám sose volt nagy szopis, szóval úgy gondolom már neki se volt erre nagy igénye. A környezetemben nagyon sok anyuka van különböző nevelési elvekkel. Aki szoptatáspárti, az elítél, ha ezt elmesélem neki, mert hogy ez csak szopási sztrájk volt, miért nem adtam neki tovább cicit, és egyébként se kellett volna cumit is kapnia. Aki pedig a hagyományos elveket vallja, attól azt hallgattam a szoptatás alatt, hogy miért nem időre etetem, fél éves kora után már nem szükséges az anyatej, lassan kezdjem el leválasztani, mert teljesen magamra szoktatom.


Már nem veszem magamra ezeket a dolgokat, de néha rosszul esett, amikor ezeket hallottam. Miért kell ennyire sarkalatosnak lenni ebben a témában?


2023. febr. 26. 09:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

15 hónapja szoptatok. Ha a gyerekorvos hozzátáplálás témakörben hallja, hogy még szopik, akkor minek, hiszen az már csak víz, semmi értelme.

Bezzeg múlt héten meg örült neki, mert beteg a gyerek, és az anyatej milyen jó ilyenkor, és ha étvágytalan, akkor próbáljam többször szoptatni, hogy kapjon tápanyagot.

Na most akkor csak víz, vagy mégis van tápértéke??? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

A babád nem igényelte tovább az anyatejet, nincs ezzel semmi gond. Az igény szerinti szoptatás a baba ÉS az anya igényei szerint alakul. Nektek így volt jó, és ez a legfontosabb.

2023. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A kérdésedet meg is válaszoltad: bármit csinálsz, valaki úgy is be fog érte szólni ;). Nálam is ez volt: miért hagyom ennyi ideig, miért ennyiszer, miért kap éjszaka is, mi az, hogy még szoptatom, miért nem iszsz (valamilyen szinten az volt), cumi, teáztatás stb. Nem felelhetsz meg mindenkinek. A lényeg, hogy a babának és neked jó legyen. Én először azt tűztem ki célul, hogy legyen tejem, majd hogy lehetőleg fél éves koráig menjen, aztán amikor megvolt, akkor azt, hogy 1 éves koráig jó lenne. Utána kész, pipa :) a babára bíztam. Végül 23 hónap lett, amikor jött a kistesó, a napi 4-ről (mellmániás volt, de becsületére legyen mondva, hogy nem csak cumizott rajta) elég gyorsan leszokott először kettőre, aztán magától teljesen elhagyta.
2023. febr. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
34%

7 év... te beteg vagy, 10-es.


Kérdező: nagyon magasról le kell tojni, ki mit gondol vagy ki min problémázik.

Anya vagy = SEMMIT nem csinálhatsz jól! SEMMIT, mert valakinek - akinek amúgy az égvilágon semmi köze hozzá - baja lesz vele.

2023. febr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!