Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az igény szerint szoptatott...

Az igény szerint szoptatott babákat nehezebb leválasztani?

Figyelt kérdés
Az a tapasztalatom, hogy az igény szerint szoptatott babák jobban ragaszkodnak a szopihoz és később választják le magukat. Ebben van igazság vagy csak a környezetemben alakult így?
2023. márc. 15. 10:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
28%
A cumizavar nem igény. Mert ez, amit leírtál az. A tápszert könnyebb kinyerni, ezért elutasítja a mellett. Csak a hülye nem érti az összefüggést.
2023. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
Elfogadta a mellemet ezután is, alkalmanként hibátlan technikával szopott is még, de nem volt rá igénye, nem kérte és miután én nem kínáltam nem szopott tovább. Te tényleg ennyire korlátolt vagy, hogy szerinted csak egyfajta verzió létezik? Hogy csak a cumizavar létezik? Nem haver, van olyan is hogy egy gyerek szimplán egyiket preferálja a másik felett és ennyi, az én gyerekem ugyanis nem volt cumizavaros. A kisebbik gyerekem is kap cumisüveget alvás előtt, ő sem cumizavaros, egyszerűen ő szeret szopizni, a másik meg nem szeretett, ennyiről van szó.
2023. márc. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
14%
Sokan nincsenek tisztában az elválasztódás fogalmával. Egy csecsemő 1 éves kor alatt nem választja el magát. Evolúciós oka van, nem akar éhen halni. Egyéves kor alatt mindenképpen zavarról vagy rossz gyakorlatról lehet szó.
2023. márc. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
81%
😂 Igen. 1 év 3 naposan ha elfordítja a fejét h nem akar cicizni az ok, de ha ugyan ezt 10 hósan teszi, az rossz gyakorlat. (amiben 10 hóig nem volt hiba) 🤔
2023. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
Persze, egy csecsemő 1 éves kor alatt csak egy zsák krumpli akinek nulla kapcsolata van a saját életével, semmit nem preferál, semmire nincs magától igénye csak a a tökéletes tankönyvi túlélésre =mell, mert ugye a tápszerrel már mehet a vakvilágba hiszen elválasztódott. Ne nevettess már komolyan mondom, ekkora marhaságokat összehordani :D
2023. márc. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%

"Nem akar éhen halni..."

Az megvan, hogy 6 hónapos kortól már megy a hozzátáplálás és feltehetően összerakja a gyerek fejben előbb-utóbb, hogy anyatej nélkül sem hal éhen? Ha egy baba 8-10-12 hónaposan leválasztja magát, az milyen zavar? Hozzátáplálós kaja zavar, vagy rossz kanáladogatós gyakorlat?

2023. márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"rossz kanáladogatós gyakorlat?"


Ja-ja, van olyan is. 😅 Blw megmagyarázza.

2023. márc. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Igaz, rossz falatkázós gyakorlatot is írhattam volna... :D
2023. márc. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
11 honapos a fiam,mar csak ejjel kell neki a cici egyszer,napkozben egyaltalan.eddig cicifuggo volt,szuletesetol kezdve kizarolag anyatejes,igeny szerint szoptatott.
2023. márc. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
46%

Nincs összehasonlítási alapom, egy iszsz gyerekem van. Ő 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, 1 éves koráig 95%ban még mindig csak azt fogadta el.

Én úgy gondoltam hogy 1,5 éves koráig szeretném szoptatni max, de ez így lehetetlen lett volna, addigra oda jutottunk csak el hogy nem napi 12-14szer szopizott hanem csak 6-8szot, nagyon távolinak tűnt az hogy valaha is leszokik. A hozzátáplálásnal sem jeleskedett továbbra sem.

Azt meg nem akartam hogy egyszer csak úgy elveszem tőle, így eldöntöttem hogy lesz ahogy lesz, megvárom míg magától elhagyja. Kb 2 éves volt mikor már csak este és éjszaka kérte 2-3 alkalommal és elkezdett mennyiségeket enni normál kajákból. Rá pár hónapra már csak nyammogott kettőt esténként, és aludt is. 2 év 5 hónapos volt mikor közölte hogy nem kéri többet. Örülök hogy így alakult, teljesen természetesen leválasztotta magát fokozatosan.

2023. márc. 16. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!