Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek az első babáját nem...

Akinek az első babáját nem sikerült szoptatni, de a másodikat igen, ott mi volt más?

Figyelt kérdés
Az első babám nem tudott szopizni, folyton lecsatlakozott és vissza pár másodpercenként. Pedig volt tej, nem jött túl erősen, több pozícióban sem működött, nem volt letapadva a nyelve, szoptatási tanácsadó szerint jó volt a technikája. 6 hétig küzdöttünk és utána feladtam és fejtem. Viszont nagyon nagyon szeretném szoptatni a másodikat. Volt, akinek másodszorra sikerült?
2023. ápr. 2. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem adtál neki cumit már a legelején? A cumizavaros babám pontosan ugyanezt csinálta.
2023. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kórházban adtak neki, utána kb 2 hét múlva már én is abban adtam valamennyi anyatejet, de addig is ugyanezt csinálta, úgy jutottunk el oda, hogy egyáltalán fejtem. Minden tünetét mutatta a cumizavarnak, úgyhogy simán lehet az, de egy alkalommal kapott cumisüveget a tünetek elkezdődése előtt. Annyitól alakulhat ki? Játszócumit már az elejétől kapott alváshoz.
2023. ápr. 2. 15:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az volt más, hogy elsőnél nem nagyon törtem magam, és megfogadtam a védőnő idióta tanácsait, nem szoptatási tanácsadóhoz mentem.

A másodikat már akartam szoptatni. Ment is. Mire szültem, tájékozódtam rendesen a szoptatásról, és rájöttem, hogy elsőre egyáltalán nem tettem meg mindent.

2023. ápr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél nem tudom pontosan mi volt az ok. Valamennyit tudott szopizni, de több volt a tápszer, mint az anyatej.

A második állandóan elengedte a vákuumot. Elvittem dévényeshez, mutatott szájizmokra masszírozási technikát, és sikerült is. De nála már a kórházban sok volt a tejem, az elsőnél szülés után 5 nappal indult be normálisabban, de az se volt annyi, mint kellett volna.

2023. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél az volt a baj, hogy túl hipotón volt, plusz gótikus szájpad, képtelen volt rendes vákuumra és ez még refluxszal is párosult. Azt is kihányta, amit nagy nehezen kinyert. Emiatt pótlás is kellett és még cumizavaros is lett. Fejtem neki, amíg bírtam.

Másodikkal "csak" annyi kellett, hogy egészséges legyen. Jó technikával próbálkozott és kitartó volt, így sokkal nagyobb esélyünk volt, bár vele se ment könnyen. 3 hetesen kórházba került, ott adtak pótlást. Amikor haza engedtek, lassan sikerült visszaállni a full anyatejre, de csak összejött.

2023. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, a játszócumitól, és egyetlen egy alkalomtól is kialakulhat. Ez volt a probléma valószínűleg. Ha akarod szoptatni a másodikat, akkor ne adj neki egyiket se, és ha esetleg az ujjacskáját akarná szopni, akkor kínáld cicivel (attól is kialakulhat cumizavar). Ha pótlás kell a kórházban, akkor fecskendővel add.
2023. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor elkerülöm teljesen a cumikat (azóta van itatópoharunk), és elviszem Dévényeshez a picit, hátha tud segíteni a masszázs. Az elsőnél nekem is teljesen kaotikus volt mindig, összevissza mondta mindenki, hogy ne adjak 3 óráig, vizet adjak, fejjek, biztos nincs tejem. Mostmár többet tudok a szoptatásról, hátha a másikkal ügyesebb leszek, mert tejem az volt bőven.
2023. ápr. 2. 17:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ugyanúgy csináltam 🤷‍♀️
2023. ápr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elsonel en adtam fel...nagyon fajt,gyulladt volt a mellem,es amikor a baba szopni probalt,minden alaklommal mintha kessel vagtak volna.

A masodiknal semmi problema nem volt,be sem gyulladt a mellem,nem is fajt a szoptatas.egy eves a fiam es meg mindig szopik.

Igy utolag belegondolva ha kitartottam volna akkor az elso babamat is szoptattam volna.

2023. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!