Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napi hány órát szoptatsz, ha...

Napi hány órát szoptatsz, ha iszsz szoptatsz?

Figyelt kérdés
Nekem az egész napom ebből áll, de így is kellett most egy tápszeres pótlás. Remélem ez javulni fog, mert el kéne látnom a családot, háztartást, ha lejár az apaszabi
2023. ápr. 11. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár hétben kb folyamatosan. Aztán úgy egyhónapos korára beállt, hogy egy szoptatás nem volt több 15 percnél, úgyhogy naponta kb két óra volt max. Aztán csak ritkult.
2023. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2 óránként kérte a lányom. Szóval sokat. De nem tudom megmondani,hány órát.
2023. ápr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elso gyerekemnel megprobaltam kezdettol rendszert vinni bele, de ez nagyon nem jott be. Kiderult, hogy refluxos, sokszor keves szopi kellett neki+komfortszopibol is sok, de hiaba jelentett ez napi 25+x mellretevest, nagyon gyorsan vegzett, igy osszessegeben kevesebbet szopizott idoben, mint elotte, mikor kevesebbszer tobb idot volt rajta.


A kicsinel is mar ezt kovettem, es nala is ez valt be.

2023. ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Koraszülött, csak ötnapos korától szoptatom, előtte fejtem és a nővérek etették a pic-en. Olyan napi 8-12 óra volt a szoptatás az elején, aztán csökkent. Fél évesen 2 óránként kérte, de maximum 5 percig szopott (persze odaülni, előcsomagolni, ilyesmik miatt volt az 10 perc is).
2023. ápr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos a fiam. Nappal 2 óránként eszik, de egy evés kb 5 percig tart. Este csak 2szer 3szor kel.
2023. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első két hétben naponta 12-14 órat volt a mellemen, azt hittem belehalok. Utána beállt a 2-3 órankénti evésre magától, éjjel is ilyen időközönként kérte. Ő inkább keveseket evett sokszor.

Fogzáskor jött a következő kimerítő szakasz, akkor 45-50 percenként evett 2-3 napig.

1,5 éves koráig 6-8 alkalommal kelt éjjel, utána kezdett csökkenni. 2,5 éves koráig szoptattam. Most 3 éves, egy kezemen meg tudom számolni hányszor aludta át az éjszakát eddig.

Igazából meg lehet szokni, vinni a háztartást szakaszosan mikor épp alszik, és kicsit lazábban venni, nem lehet mindig patika rend és három fogásos menü. Az eleje pokoli nehéz utána kisebb hullamvölgyekkel egyre jobb lesz. Néha egy ebéd este lesz kész, vagy épp nem volt idő vásárolni, és csak virsli a vacsi, de tényleg bele lehet jönni.

2023. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
6-os, neztemegypillanatig, hogy en irtam-e a valaszt, mert egy az egybenez volt a nagyobbikgyerekemmel, csak o mar kozben 7 eves. 3,5 eves koraban beraktuk a bilit a szobaba, a vizet is, kapott kislampat, es raszoktattuk, hogy intezze a dolgait lehetoleg maganak. Nem mondom, hogy sosem ebresztett, de 4,5 eves korara marcsak ritkan.
2023. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első hetekben többet volt mellen, mint amennyit nem. Aztán 6 hét körül mar gyorsabban evett, kevesebb komfortszopit igényelt.
2023. ápr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Volt olyan nap,hogy szo szerint rakosgattam az egyik mellemrol a masikra a fiamat...csak fekudtem az agyon,es szoptattam egesz nap...
2023. ápr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!