Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyen ez a szoptatás?

Ilyen ez a szoptatás?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák,én nem vagyok anya és nem is értek hozzá ezért kérdezlek titeket.

Akinek cicizik a kicsi és este úgy alszik el, az tényleg nem tud mozdulni a kicsitől sehová?


Barátnőm babája 1 éves múlt.

Bármilyen esemény van ő mindig ezt mondja, " míg cicizik a kicsi addig nemtudok menni sehová "

Na most lesz egy elég fontos esemény ahová elvárnám de már most megmondta, hogy odanéz de nemtud maradni a kicsi miatt.

Megértem, a kicsi az első és az elmult 1 évben 2x tudott elszakadni otthonról 1,5- 2 órára a kicsivel együtt mert ha eljön az idő sietni kell, aludni kell stb.

Nem vagyok szívtelen, megértem.Neki van gyereke nekem nincs.


A Kérdésem az lenne, hogy tényleg nem lehet mozdulni egy 1 éves gyerektől?Percre pontosan kell lerakni aludni és etetni? Nem akarok önzőnek tűnni, de nincs el mondjuk a mamával pár órára?


Néha úgy érzem csak ráfogja mert nagyon kényelmes és nem szeret eljárni othonról.


Leírnátok,hogy ti tudtok-e teljes életet élni egy 1 éves baba mellett? Mert nekem még nincs ugye, de ahogy előadja a barátnőm hát már a kedvem is elment tőle.

Vagy ez hozzá állás kérdése?



2023. ápr. 25. 16:48
1 2 3 4 5
 1/45 Derjaderja ***** válasza:
95%
Én nem tudok, pedig már 2 éves q fiam.
2023. ápr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
95%

Hát figyelj. A lányom 2 óránként szopott. Nem nagyon tudtam mozdulni nélküle...

2 éves koráig szoptattam. Utána már könnyebb volt.

De pl nem aludt el nélkülem. Szóval ha 22-ig kimaradtam, akkor ő 22ig fent volt. Hiába az apja volt vele otthon..

2023. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
92%
A gyerektől is függ, hogy bírja az eltérést a napi rutintól. Valamennyire el lehet térni tőle, de ha túlzásba viszed, azzal a gyereket és magadat is megszívatod. A szülőknek kell kitapasztalnia, mi az, ami még belefér. A mi fiunk jól viselte a változásokat, de az egyik barátnőmnél nagyon kell figyelni, mikor álmosodik stb. különben kínszenvedés az altatás. Nem is alszik el akárhol és akárhogyan. Megértem, ha ő azt mondja, hogy inkább nem marad még fél órát, ha ennek egy nehéz altatás, esetleg egy elcsúszott következő nap az ára. Ez az idő része a dolognak. A hely és helyzet szintén a gyerektől függ. Mi úgy ki tudtunk mozdulni, ha ottalvós volt az esemény és vittük magunkkal a szokásos alvós dolgokat. A szoptatás viszont... ha egy babának az a rutinja, hogy minden este az anyja szoptatja a melléből, akkor érthető, ha az anya inkább vele marad este. Nekem ez majdnem 2 éves koráig így maradt. A fent részletezettek miatt azért meg lehetett oldani a társasági életet is ;). Ha valakinek ez sok, de nem akarja abbahagyni a szoptatást, akkor lehet próbálkozni azzal, hogy néha az apa adja cumisüvegből a tejet és akkor bulis estéken az anya nincs a gyerekhez kötve. A testvéreméknél ez párszor előfordult és ugyan hiányolta a gyerek, de különösebb gond nélkül el tudott aludni.
2023. ápr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Így már jobban megtudom érteni😊
2023. ápr. 25. 17:19
 5/45 anonim ***** válasza:
85%
Vagy esetleg nem is akar.. Én nem akartam pl. Jól éreztem magam vele, boldog voltam, egyszerűen nem volt szükségem arra hogy ne vele legyek
2023. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem inkább nem akar, azért egy 1 éves normál esetben max reggel és este szopik.
2023. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
80%
Vannak nehéz eset gyerekek sajnos. Meg nehéz eset anyukák is. Ahol nincs a gyerek máshoz szoktatva, ott ez borítékolható. Nálam szempont volt hogy ez ne így legyen, és szerencsére a gyerek is rugalmas, úgyhogy nincs gond, el tudtam szakadni tőle ha akartam féléves kora előtt is.
2023. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
93%

Hát nagyon nem, nálunk 1 évesen a lányom még csak mikronokat evett "normál" kajából, zömében még napközben is szopizott. Nappali alváshoz is, meg éjszakaihoz is, meg mindenhez. Hiába próbáltam elvenni tőle, hátha akkor többet eszik, csak többet sírt, mert éhes volt, nem jött meg tőle az étvágya igazán (az csak 1,5 éves kora környékén történt meg, addig főképp szopizott).

Lehet egyébként kifogás is, persze, de reális az is, hogy (egy egyébként is szopizó) 1 évest még nem hagy magára estére. Napközben pár óra még oké, nagymama, apuka, stb simán ellehet vele, de estére sok esetben ha nem akarja szivatni magát, a gyerekét, a családot, akkor nem annyira opcionális a jelenléte. És igen, sajnos a szoptatás (meg úgy a gyerekvállalás) ilyen, átmenetileg - főleg az első években - a személyi szabadság bizony erősen sérül. Nem azért, mert ne lehetne megoldani, hanem neked is könnyebb és célszerűbb tartani magad a napirendhez, ha nem akarod utólag megfizetni az árát (bulizhatsz te hajnali 5-ig tápszeres gyerek mellett is simán, nem lesz lehetőséged kipihenni a másnapot, mert a kicsi ugyanúgy reggel 6-7 körül felébred és téged fog követelni, nem érti meg még sooooksok évig, hogy hagyjon aludni délig).

2023. ápr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
92%
Van akiknél ha felborul a napirend, akkor egy hétig sz.pnak. nekem se mindig érte meg másokhoz alkalmazkodni "csak most az egyszer" ha utána meg csúszott minden.
2023. ápr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg.

Én a terhesség miatt kialakult sérv műtétre is csak akkor jutottam el, mikor 1,5 éves volt és már nem csak szoptatott volt (a kórházban meg fejhettem a csapba, mert majd' szétrobbantak a melleim...)

2023. ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!