Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyen ez a szoptatás?

Ilyen ez a szoptatás?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák,én nem vagyok anya és nem is értek hozzá ezért kérdezlek titeket.

Akinek cicizik a kicsi és este úgy alszik el, az tényleg nem tud mozdulni a kicsitől sehová?


Barátnőm babája 1 éves múlt.

Bármilyen esemény van ő mindig ezt mondja, " míg cicizik a kicsi addig nemtudok menni sehová "

Na most lesz egy elég fontos esemény ahová elvárnám de már most megmondta, hogy odanéz de nemtud maradni a kicsi miatt.

Megértem, a kicsi az első és az elmult 1 évben 2x tudott elszakadni otthonról 1,5- 2 órára a kicsivel együtt mert ha eljön az idő sietni kell, aludni kell stb.

Nem vagyok szívtelen, megértem.Neki van gyereke nekem nincs.


A Kérdésem az lenne, hogy tényleg nem lehet mozdulni egy 1 éves gyerektől?Percre pontosan kell lerakni aludni és etetni? Nem akarok önzőnek tűnni, de nincs el mondjuk a mamával pár órára?


Néha úgy érzem csak ráfogja mert nagyon kényelmes és nem szeret eljárni othonról.


Leírnátok,hogy ti tudtok-e teljes életet élni egy 1 éves baba mellett? Mert nekem még nincs ugye, de ahogy előadja a barátnőm hát már a kedvem is elment tőle.

Vagy ez hozzá állás kérdése?



2023. ápr. 25. 16:48
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk max 2 órát van el valahol aztán éhes, álmos,nyűgös. Ha pedig közelítünk az alvásidőhöz még rosszabb(ezt nem állítottuk be automatikusan álmos lesz 2 körül). Ha nem lát engem vagy az apját akkor teljesen kivan, ez 1 éves kora óta van így szeparációs szorongás a neve. Szóval lehet nem akar egy hisztigéppel zavarni a barátnőd és ez bizony függ a gyerek aznapi hangulatától.
2023. ápr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
56%
Szép is lenne ha nem borulna néha kicsit a napirend mikor az embernek nem csak 1 gyereke van. Szoktatás kérdése, ha 365nap 24 órában csak az anyjával van akkor igen valószínű nem viseli jól ha anyja elmegy nehány órára. Ha nem váltották ki az étkezéseket 1 éves koráig és egésznap az anyján lóg megint csak nehéz elmenni. Minden szoktatás,hozzáállás kerdése. Nekem elég angy baj lenne ha nem tudnék elmenni mondjuk a fiam fellépésére, egy orvosi vizsgálatra,szülőire stb,mert nincs el a kicsi az apjával, vagy nem tudja megetetni lefejt tejjel illetve elaltatni.
2023. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
12# Azért más egy szülői stb. Itt nincs a kérdésbe leírva,hogy milyen esemény,lehet este 8-tól hajnal 1-ig tartana. Mondta a barátnő,hogy benéz, tehát elmenni elmegy,de lehet csak 2 órát tud maradni,a kérdező meg 8-at szeretne. Ez azért nem derült ki. Én is elmegyek orvosi vizsgálatra,vagy kávézni egyet a barátnőmmel vagy bármi,de egész estére nem tudnék/akarnék még(9 hós).
2023. ápr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk még csak fél éves, de igyekszünk úgy szoktatni, hogy az apjával is el legyen, elfogadja tőle is az ételt, az ő ölében is megnyugszik. Lefejt tejet üvegből már az elejétől adott neki, így már korán megszokta, hogy tőle is kap. Mondjuk mindig is saját ágyban aludt, 8-kor lefekszik, reggel 6-ig nem igazán kel. Szóval azt a részét nem ismerem, amikor csak mellen alszik el és csak kontaktban. Így ezzel kapcsolatban ítélkezni sem akarok. Meg meglátjuk, 1 éves koráig még változhat. De mi örülnénk, ha így maradna 🙂. Boldog, kiegyensúlyozott baba.
2023. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
43%
Nem értem a #12 válasz miért van lepontozva. Csak az a jó anya, akinek a mellén lóg a gyerek vagy 4 évig és az apjától nem fogadja el az ennivalót? Eszem megáll. Ez jó esetben egy közös dolog lenne, mindkét szülő aktív részvételével. És igenis nevelés kérdése is. Számos ismerősöm van, akiknél ez működik és tök kiegyensúlyozottak a gyerekeik. Szerintem ahol évekig csak az anya adhat enni, csak vele alhat az nem a gyerek igénye.. Illetve egy idő után már igen, csak nem véletlenül.
2023. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
77%
Azt már csak csendben teszem hozzá, hogy külföldön 1 éves gyerekek bölcsiben vannak, mert egyszerűen nincs más választás, mert nincs zseton egy pár hónap után. Nincsenek otthon az anyák 2-3 évet. Szóval ott is meg lehet oldani és nem látom, hogy lelkileg nyomorult gyerekek szaladgálnának. A gyerekek rugalmasak, de nyilván ha ehhez van szokva ezt preferálja.
2023. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
76%
13# vagyok. 15# Nálunk például az apja ugyanúgy be van vonva, többször nála nyugszik meg hamarabb,mindent is csinál mióta hazajöttünk a kórházból. Barátnővel kávézni,enni,ügyet intézni,orvoshoz, bárhova is el tudok menni,mert az apja is teljes jogú szülő,de egész estére azért nem akarnék/tudnék és itt nem 1-2 óráról van szó este nálam,hanem több időről. Szeretnék itt lenni az altatáshoz,az esti evésre. Bölcsőde azért még mindig nappal van ha jól tudom.:D Tehát ha este eltöröm a bokám és a sürgősségin vagyok éjfélig se gáz,mert megtudja oldani,de ugyanúgy mamákkal is elvan,de hogy este 7-től éjfélig barátnőzzek, én erre mondjuk nem is vágynék már. Most ez csak hipotézis,mert nem derült ki hogy mennyi időről van szó. Ha este egy koncertje lenne a barátnőmnek,mert mondjuk énekes,elmegyek de nem egész este,ennyi fér nekem már bele. Ja és nálunk már csak tápszeres,anyatejesnél azért más.
2023. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
71%

Csak csendben teszem hozzá hogy külföldön rengeteg helyen munkahelyi bölcsőde van és szoptatási szünet. Meg azt is csak csendesen teszem hozzá hogy sokan főállású anyák maradnak mert nem az a nyomor van mint itt és megélnek 1 fizetésből.

Én mondjuk b.szhattam volna apuka segítségét mikor lefejt tejet soha nem fogadott el a fiam. Hozzátáplálás baromi nehezen ment. Alig evett. 1 évesen még sokat szopizott mert örültem hogy legalább azt hajlandó. Szóval gyerek függő nagyon a dolog. Nem feltétlen szokatás kérdése.

2023. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ne olvastam végig a válaszokat,de mi van ha nem akar menni, mert megváltoztak számára a prioritások?
2023. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
86%

Egyévesem épp a szeparációs szorongás közepén volt, már akkor sírt, ga kimentem a szobából.



Viszont bárhol elaludt a babakocsiban, bárhol tudtam szoptatni. Így sokminden megoldható volt. Vittem magammal.


Más gyerek meg más. Van, akit nem szabad kizökkenteni, mert nagyon nehéz vele utána.

2023. ápr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!